Přejít na obsah

ztráta stability na vyježděných kolejích


Tolapt

Doporučené příspěvky

Prosím můžete mi poradit? Mám koupenou fabii combi 1,2 47kw s motorizací, které jsem se nejvíce bál, jsem spokojen, ale to, co mi vadí, je chování vozidla na dálnici při předjíždění (130). Pokud se tam vyskytnou vyjeté koleje, mám pocit, jako bych ztrácel nad vozidlem kontrolu a ono sebou trhalo do stran, možná i trochu poskakovalo. Po pravé straně mám náklaďák a po levé svodidla, pokaždé mám pocit, že to do jednoho z těchto sousedů nabořím. Děkuji za radu zimní pneu mám R14 185/60 82T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím můžete mi poradit? Mám koupenou fabii combi 1,2 47kw s motorizací, které jsem se nejvíce bál, jsem spokojen, ale to, co mi vadí, je chování vozidla na dálnici při předjíždění (130). Pokud se tam vyskytnou vyjeté koleje, mám pocit, jako bych ztrácel nad vozidlem kontrolu a ono sebou trhalo do stran, možná i trochu poskakovalo. Po pravé straně mám náklaďák a po levé svodidla, pokaždé mám pocit, že to do jednoho z těchto sousedů nabořím. Děkuji za radu zimní pneu mám R14 185/60 82T

Klid to dělal zimní pneu. Mám 1.9 TDI 74kW na stejných pneu jak máš ty. A je to neuvěřitelný jaký je rozdíl mezi zimníma a letníma gumama o stejném rozměru. Zimáky plavou - hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, ničeho se neboj. Já mám po přezutí na zimáky pocit jako že nejedu v autě, ale v člunu. Vlní se jak užovka.

OK a co takhle pořídit si kola 15?

15 no nevim podle me na zimu zbytečny to bych dal spiš na leto 16 a myslim si že jezdit ted v zime 130km/h je až až.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, ničeho se neboj. Já mám po přezutí na zimáky pocit jako že nejedu v autě, ale v člunu. Vlní se jak užovka.

OK a co takhle pořídit si kola 15?

15 no nevim podle me na zimu zbytečny to bych dal spiš na leto 16 a myslim si že jezdit ted v zime 130km/h je až až.

Neboj, plave to i na 15" ;) A proč zrovna v zimě je 130 až,až? V suchém a slunečném dni nad nulou ( není jich sice moc ) je to to samé, jako v létě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, ale mimo zimu se za deště v těch vyjetých kolejích drží voda (aquaplaning)

a zase v zimě je tam sníh nebo břečka (zkrátka nesoudružný a nepřilnavý podklad).

Navíc když auto vyjíždí z té "koleje" musí pneumatika překonat většinou ostrou hranu

podkladu "napříč", takže záleží na vzorku a tvaru pneu, pevného podkladu,

dále proměnlivého podkladu, který tam nepatří (přiíliš vody, bláta, sněhu - prostě bordelu obecně).

Takže ono pohupování, plavání vozu (vlnění), tedy ona ztráta stability JE NAPROSTO NORMÁLNÍ VĚC.

V zimě dvojnásob..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, ničeho se neboj. Já mám po přezutí na zimáky pocit jako že nejedu v autě, ale v člunu. Vlní se jak užovka.

taky se mi to vlnilo jak užovka, když jsem tam hodil nové zimáky. teď už jsem si asi zvyknul

Už si tayk začínám pomalu zvykat, až zase přezuju na letňáče, budu jezdit jak po kolejích. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...