Přejít na obsah

kontrolka elektroniky motoru ( kontrolka emisi) - NESVITI


Daworis

Doporučené příspěvky

Čaute prosím o radu ,

dnes jsem zjistil, že mi nesvítí v přístrojovce kontrolka ele. motoru ( kontrolka emisi ). Vůbec si nejsem vědom jestli při koupi svítila ( koupen ojetý vůz ) a jestli vůbec má svítit ( podle toho co jsem si přečetl tak ano ). Jinak včechny ostatní kontrolky svítí jak mají, ukazatele taktéž.

Diagnostika ukazuje závadu - 00778 - Snimac uhlu rizeni (G85), 49-00 - bez komunikace. Tohle na to nebude mít asi vliv.

Auto Fabia 1.9 TDi ( 2001 ).

předem diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta kontrolka by mala svieti pri zapnuti zapalovania ale potom zhasnut, snimac uhlu natocenia to by mala svietit kontrolka servoriadenia.

p.s.: oni asi vedeli preco tu kontrolku odpojili na pristrojovke :) treba pozret kabelaz, ci je vsade spojene a tak.

kontrolka servorizeni pri otoceni klickem sviti a po nastartovani zhasne ale kontrolka el.motora ani po otocenim klickem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Info o rozsvietení kontrolky ide po CANe, takže kabeláž asi tažko skontroluješ. Čo môžeš skontrolovať je kontrola akčných členov prístrojovky VAGom - mala by sa rozsvietiť. Keď sa nerozsvieti, potom treba hladať chybu v prístrojovke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Info o rozsvietení kontrolky ide po CANe, takže kabeláž asi tažko skontroluješ. Čo môžeš skontrolovať je kontrola akčných členov prístrojovky VAGom - mala by sa rozsvietiť. Keď sa nerozsvieti, potom treba hladať chybu v prístrojovke.

zkousel jsem akcni cleny jak pristrojovky - nebyl tam test kontrolky emisi ( neni uveden ani v dilenske prirucce )

tak ridici jednotky motoru - tam nebyla kontrolka taky testovana ale nekde v dil. prirucce jsem cetl ze by se

mela ale nevim to jiste.

Pokud jsem to pochopil spravne a nekdo chtel at kontrolky nesviti nebo sviti jinak tak by si musel hrat s panelem pristroju ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to jede a není problém,tak zatím nic....Potom asi velký....Kdyby tomu tak bylo,tak výměna řídící jednotky...

zatim jede v poho alespon podle meho dojmu, ale takova vec mi neda spat ..... a da se to nejakym zpusobem (popr. svepomoci) zjistit jestli je neco spatne s RJ ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta kontrolka by mala svieti pri zapnuti zapalovania ale potom zhasnut, snimac uhlu natocenia to by mala svietit kontrolka servoriadenia.

p.s.: oni asi vedeli preco tu kontrolku odpojili na pristrojovke :) treba pozret kabelaz, ci je vsade spojene a tak.

Kontrolka servorizeni vyreseno : kontrolka se po nastartovani nerozsvitila, protoze zadna zavada neexistovala ikdyz diagnostika ukazovala jinak.Po rade cloveka z dieselpoweru, stacilo prekodovat 19 - gateway na stejnou hodnotu a chyba zmizela .... divne.

Editováno: , autor: Daworis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to diagnostik: to teda jsou, nekdy ziram co vsechno je mozne

Kontrolka elektroniky take vyresena :-) : do urciteho modeloveho roku RJ motoru ( myslim ze je to tato RJ ) nepodporuje rozsvecovani teto kontrolky a asi od roku 2003 by to melo fungovat.

jinak diky vsem :-)

Editováno: , autor: Daworis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Caute,

kontrolka elektroniky, myslis tim takovy ten ventil, ci jak nazvat ten obrazek? Je zluta, po zapnuti zapalovani by mela svitit a pak sama zhasnout? V manualu je tusim nazvana kontrolka vyfukovych plynu...

Mam Fabii 1,4 44kW r.v. 2000 a nesviti mi.. mam s tim anjeto 15 000 km.. a porad jede.. jen jsem se v knizce docetl ze by mela svitit a sem tam z toho mam spatne sny... Pokud to nepodporuje Rj motoru, jak pises, tak by mohlo byt vse ok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

kontrolka elektroniky, myslis tim takovy ten ventil, ci jak nazvat ten obrazek? Je zluta, po zapnuti zapalovani by mela svitit a pak sama zhasnout? V manualu je tusim nazvana kontrolka vyfukovych plynu...

Mam Fabii 1,4 44kW r.v. 2000 a nesviti mi.. mam s tim anjeto 15 000 km.. a porad jede.. jen jsem se v knizce docetl ze by mela svitit a sem tam z toho mam spatne sny... Pokud to nepodporuje Rj motoru, jak pises, tak by mohlo byt vse ok :)

Mám dojem, že u benzinových fóbiích by měla kontrolka po zap. klíčku svítit bez výjimky. Po nastartování zhasne,. je-li nějaká chyba, svítí dál. Zajímalo by mě, zdali se ti rozsvítí, když se nasimuluje chyba (např. na chvíli odpojit teplotní čidlo nebo lambdu...)

Editováno: , autor: petrucio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

zdar mám fábii 1,4 mpi rv 2000 a kontrolka emisí mi nesvítí taky a ani svítit prý nemusí je to podle roku výroby,měl jsem to v servise a ptal se na to ,ze začátku každý tvrdil že u benz.motoru to prostě svítit musí a jestli jsem první majitel a podobné bláboly ,nakonec jsem zjistil že fábie u kterých kontrolka nesvítí při zapnutém zapalování, jsou s jednou lambda sondou tudíž to má návaznost na kontrolku emisí která u těchto modelů nesvítí při zapnutém zapalování ani nikdy jindy jen při závažné poruše motoru ,u modelů s kontrolkou emisí jsou lambdy dvě jedna před a druhá za katem. ta druhá za katalyzátorem právě hlídá tu první a při špatném spalování právě rozsvěcuje kontrolku emisí

Editováno: , autor: Standis
je zakázáno citovat předešlý příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Jak je to s tou kontrolkou emisí u Fabie 1,9 TDI 74 kW? Proč u některých ta kontrolka skutečně svítí a u jiných vůbec není? Bylo to podle roku výroby nebo podle kódu motoru (ATD, AXR)? Mají motory 1,9 TDI 74 kW u Fabie už lambda sondu? Někdo říká, že ji ještě nemají a někdo zase říká, že mají dokonce 2 lambda sondy, tak nevím. Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...