Přejít na obsah

Havarie a jednani pojistovny


apokus

Doporučené příspěvky

No jestli to urci pojistovna, tak to u CPP nechci snad ani videt, dam pak vedet, jak dopadnu, sam jsem zvedavej.

Co vím já tak to určí pojišťovna, ale třeba ti nic nestrhnou záleží na pojišťovně.Ale strhává se jen za nové díly ne za práci.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes prisly penize: 15950,- Kc - je to vysmech.

Poskozene dily:

VYMENA:

- naraznik

- mrizka u mlhovky

- mlhovka

- tryska ostrik. svetel

- houkacka hloubkova

- predni stena

OPRAVA:

- blatnik pravy

LAK:

- blatnik

- naraznik komplet

PRACE:

- vymena predni steny

- demontaz/montaz narazniku

- vymena houkacky

- vymena mlhovky

- demontaz/montaz blatniku

Upozornuju, ze jenom lak me realne stal 9500,- bez DPH (protoze lakovna si uctuje dle Audatexu na Audi)

Auto: rok 2004, najeto asi 175.000 Km

Jejich zapocitana amortizace: 50%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě zloději. :aggressive: Ale u nás je možné vše. :aggressive:

Myslím si, že chybí pro všechny pojišťovny na evropském trhu jasně a pevně stanovený

předpis, kolik jeho vůz ztrácí na ceně v případě havárie a platby z tzv. povinného ručení.

To by byla migrace mezi pojišťovanama, kdyby vešel do podvědomí motoristické věřejnosti fakt,

že pojišťovny si naúčtují po x letech tu 50% tu 65% amortizaci :aggressive:

Chlapi, pozor na reklamní finty: Česká nečeská, po kom pak chtít zbývajících 50% ???? :aggressive::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amortizace je prostě krádeš. Tím že auto nabouráš a opraví ti to z nových dílu na ceně nic nezískáš naopak ztratíš. Takže je to jasnej podvod. Naopak by ti měli zaplatit více. :aggressive: Navíc všichni platíme plnou cenu i když je auto staré.

Všichni platíme pov. ruč. aby za nás pojištovna zaplatila případné škody a ona to nedělá :aggressive:fuck

http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky.php?id_clanek=1503

http://fincentrum.idnes.cz/povinne-ruceni-...8_fi_osobni_amr

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes prisly penize: 15950,- Kc - je to vysmech.

Poskozene dily:

VYMENA:

- naraznik

- mrizka u mlhovky

- mlhovka

- tryska ostrik. svetel

- houkacka hloubkova

- predni stena

OPRAVA:

- blatnik pravy

LAK:

- blatnik

- naraznik komplet

PRACE:

- vymena predni steny

- demontaz/montaz narazniku

- vymena houkacky

- vymena mlhovky

- demontaz/montaz blatniku

Upozornuju, ze jenom lak me realne stal 9500,- bez DPH (protoze lakovna si uctuje dle Audatexu na Audi)

Auto: rok 2004, najeto asi 175.000 Km

Jejich zapocitana amortizace: 50%

Ty voe to kecáš ne? 50% dolů to mě poser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jak mám bouchlé dveře. Tak mám štěstí, že je to jen oprava. Měnit díly se nebudou jen práce a lak takže pojišťovna mi zaplatí všechno. :)

jak je to s lakem ten se nepocita jako material?? tudiz se na nej nevztahuje amortizace??

Jde mi o to ze mi mladej typek (mesic papiry) nacouval na auti starou 120 a odrel mi auto od lemu blatniku az po dvere spolujezdce.

Opraveny to uz mam prace vysla cca na 14000,- a material na 9300,- (bez DPH)

Jedine co mi tam mam od nich nove je lista,podbeh a par sroubu cca 1000,-

Tak by me zajimalo zda nepocitaji i lak jelikoz ten je taky novy ne???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prtko5: no neboj, tebe neposeru, ale az oni me naserou, tak pujdu posrat je. :)

Ne, vazne, moje zkusennost je, ze to kazda pojistovna poprve "zkusi", takze ja uz rovnou pripravuji odvolani.

Dnes jsem si vypsal z ETKY dily a zjistil nove ceny v Audi, jen dily vychazeji cca 20.000,- Nove, samozrejme. Budu trvat na amortizaci max. 40% (i kdybych mel jet za reditelem), protoze to auto bylo v dobe nehody 3 roky stary.

Lak a prace se pry neamortizuji, jeste by me zajimalo, jestli je pojistovna povina zaplatit praci v cenach autorizovaneho servisu, pokud se bavime o 3 roky starem aute, protoze mistnich 1000,- Kc za hodinu bez DPH v Audi by se jim pekne prodrazilo. Kazdopadne i kdybych pocital cca 500,- Kc za hodinu s DPH (na 3 roky stare Audi si myslim, ze to je az moc malo), tak na tom bylo minimalne 10 hodin prace, coz je 5.000,-.

No a pak ten lak, 11500,- Takze po nich budu chtit 28000,- Kc minimalne, jinak se snad budu i soudit - hajzlove nemozny.

Mam znamy, co si presne z tohohle duvodu staci stav tacho hned po dovozu auta o rovnych 100.000 km a pred prodejem to zase vraci zpet, uz je chapu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prtko5: no neboj, tebe neposeru, ale az oni me naserou, tak pujdu posrat je. :)

Ne, vazne, moje zkusennost je, ze to kazda pojistovna poprve "zkusi", takze ja uz rovnou pripravuji odvolani.

Dnes jsem si vypsal z ETKY dily a zjistil nove ceny v Audi, jen dily vychazeji cca 20.000,- Nove, samozrejme. Budu trvat na amortizaci max. 40% (i kdybych mel jet za reditelem), protoze to auto bylo v dobe nehody 3 roky stary.

Lak a prace se pry neamortizuji, jeste by me zajimalo, jestli je pojistovna povina zaplatit praci v cenach autorizovaneho servisu, pokud se bavime o 3 roky starem aute, protoze mistnich 1000,- Kc za hodinu bez DPH v Audi by se jim pekne prodrazilo. Kazdopadne i kdybych pocital cca 500,- Kc za hodinu s DPH (na 3 roky stare Audi si myslim, ze to je az moc malo), tak na tom bylo minimalne 10 hodin prace, coz je 5.000,-.

No a pak ten lak, 11500,- Takze po nich budu chtit 28000,- Kc minimalne, jinak se snad budu i soudit - hajzlove nemozny.

Mam znamy, co si presne z tohohle duvodu staci stav tacho hned po dovozu auta o rovnych 100.000 km a pred prodejem to zase vraci zpet, uz je chapu...

kámoš se soudí s českou 2 roky ohledně havaryjního pojištění

jejich odhadce odhadl škodu na 170 t.(což i odpovídalo) a oni řekli že zaplatí 80 že odhad byl špatnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou kriplove, ja tu uz hodinu procitam clanky a diskuze a jsem uplne vytocenej :) Ale s Fabii mi taky jednou zaplatili asi 16000,- a po mem dopise dalsich 9800,- doplatili, jenze to byla Allianz, tyhle CPP zmrdi, bych to zrusil - CPP, Triglav a podobne...

kámoš se soudí s českou 2 roky ohledně havaryjního pojištění

jejich odhadce odhadl škodu na 170 t.(což i odpovídalo) a oni řekli že zaplatí 80 že odhad byl špatnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl OI staru 6 let přes 100.000km zavezl jsem to na opravu do autorisovaného servisu tam my technik hned řekl škoda 50.000 +- a že se nemusím o nic starat, že to omrkne i likvidátor z České že mají dohodu a hned mi řekl že musím počítat s amortizací novejch dílů od 30%. Za 37 dní byly prachy na účtě - 30% a to ještě vůbec nezačalo správní řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

30% za 6 let bych zkousnul, ale za 3,5 lety auto 50%? I kdyby to melo dojit az k soudu, tak to tam zajit necham...

Já měl OI staru 6 let přes 100.000km zavezl jsem to na opravu do autorisovaného servisu tam my technik hned řekl škoda 50.000 +- a že se nemusím o nic starat, že to omrkne i likvidátor z České že mají dohodu a hned mi řekl že musím počítat s amortizací novejch dílů od 30%. Za 37 dní byly prachy na účtě - 30% a to ještě vůbec nezačalo správní řízení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já nevím... Před měsícem mi z jedné dodávky vletěl kamínek do předního okna. Chlápka jsem dohonil, zavolali jsme na českou a bylo. Sice to trvalo asi hodinu (ten hovor) což byl docela opruz v té zimě, ale pak už jenom odchytit likvidátora, za 10min nafoce a zlikvidováno a poslali mi bez stovky 9000,-. Je to 7 let staré auto a jen tak mimochodem, když jsem to samé řešil před pár měsíci přes pojištění skla, tak jsem dostal 9500,- a to jsem ještě musel doložit fakturu. Takhle nemusím nic, takže absolutní spokojenost... :palec2:

(jinak nové sklo i s opravou v aut. servisu se vejdou do těch 9500,-)

Editováno: , autor: pre.vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze to je jiny pripad, na celni sklo se nevztahuje amortizace ani spoluucast...

Tak já nevím... Před měsícem mi z jedné dodávky vletěl kamínek do předního okna. Chlápka jsem dohonil, zavolali jsme na českou a bylo. Sice to trvalo asi hodinu (ten hovor) což byl docela opruz v té zimě, ale pak už jenom odchytit likvidátora, za 10min nafoce a zlikvidováno a poslali mi bez stovky 9000,-. Je to 7 let staré auto a jen tak mimochodem, když jsem to samé řešil před pár měsíci přes pojištění skla, tak jsem dostal 9500,- a to jsem ještě musel doložit fakturu. Takhle nemusím nic, takže absolutní spokojenost... :palec2:

(jinak nové sklo i s opravou v aut. servisu se vejdou do těch 9500,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,jenom tak pro zajimavost,kdo jakou mate pojistovnu?Nebo s jakou pojistovnou jste neco resili?Protoze co ja tak zjistuju a co mi rikaji kamosi tak ty nejvesti kurvy jsou ceska!Jsou to takovi zmrdi,ze to az boli!Mam allianz platim 33000 rocne,ale spokojenost maximalni,staci zavolat okamzite poradi,kdyz jsem volal rekli mi at jim nadiktuju cislo,ze zavolaji zpatky at nevolam ze svojeho atd.Viz moje nehoda nedavno!Jo a nejsem zastupce allianz aby to tu nevypadalo ze jim lezu do prdele! ;):):plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co se divíte, každy se snaží mít co nejlevnější pojištění, teď nemyslím bonusy. Někde ty rozdíly musí být. Jak se psalo výše, bohužel není nikde daná přesná amortizace na roky popř. KM, kterou by se všechny pojišťovny řídíly. Takže jedině nějaký soudní znalec, ale i tady pochybuji. Dokud byla jedna pojišťovna tak to bylo jasné, teď je jich na trhu tolik, tak se není čemu divit, že jedna má amortizaci 30% a druhá na to samé auto 50%. Né každý je ochotný platit o tísicovku více. Uzavře pojištění a nestará se. Je v tom pěkný bordel, ale kolik z vás má ČPP neno Triglav, či Generalli. Ano, jeden ušetří 1000,- za rok, a druhý prodělá 10.000,- díky amortizaci. Jinak na práci a lak se amortizace nevztahují, takže kdybych věděl, že pojišťovna mi dá epatřičnou amortizaci, tak si nechám přelakovat půl auta. Je to o domluvě se servisem, jak si co naúčtují. A pak je tu taky možnost si po dobu opravy vypůjčit náhradní vůz a pak dát pojišťovně k proplacení účet, což je povinna zaplatit. Jen bacha na to, aby se jednalo o stejnou třídu, nejlépe stejné auto. Když už jsou to takoví prevíti, tak a´t si to zaplatí jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,jenom tak pro zajimavost,kdo jakou mate pojistovnu?Nebo s jakou pojistovnou jste neco resili?Protoze co ja tak zjistuju a co mi rikaji kamosi tak ty nejvesti kurvy jsou ceska!Jsou to takovi zmrdi,ze to az boli!Mam allianz platim 33000 rocne,ale spokojenost maximalni,staci zavolat okamzite poradi,kdyz jsem volal rekli mi at jim nadiktuju cislo,ze zavolaji zpatky at nevolam ze svojeho atd.Viz moje nehoda nedavno!Jo a nejsem zastupce allianz aby to tu nevypadalo ze jim lezu do prdele! ;):):plol

Jo tak Allianz je špička. Já má zkušenost z Českou jak jsem psal a nemůžu si stěžovat. I když si nechali 30% ale lepší jak 50%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to se na mě nezlob ale 50% za 3,5 roku je ZLOĎEJINA to bych šel taky do soudu. To jsou kurvy zasraný.

Tak to teda jo,je na bliti za auto 3,5 roku stare!Ale kamoska ma stare renault clio 10 nebo kolik nevim presne a nacouvali do ni popelari,samo jasna jejich chyba!Byli pojisteni u Wustenrot!Odhad skody 15000 nechala opravit a dostala 15000 takze vse!Nejak nechapu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je Allianz nej (mel jsem na Fabii, ale na Audi si ji za 96.000 rocne opravdu nemuzu dovolit), dalsi dobry KOOP a Ceska poj. Nejvetsi svine CPP a Triglav. Udelal bych to tak, at si kazdej vybere - at se pojisti u Triglavu a CPP, ale at pak doplaci prusery ze sveho. Ono kdyz na Audi foru beha kluk od CPP, co ti udela rucena na 2,5 litrovej obsah kolem 2.000,- rocne, tak se pak neni cemu divit, ze nemuzou plnit jak maji. Je to cely svinarna, ale s 50% amortizaci na me chodit nebudou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...