Přejít na obsah

VELMI HORKÁ KOLA...PLS HELP!!!!!!!!!


Martin Krejčíř

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

předem bych se rád omluvil adminům za případné opakování tématu ale jaksi jsem ho zde nikde nenašel nobo jsem se přehlídl.....

Jedná se mi o moje středy kol.......V létě když jsem měl liťáky tak po takové spotovnější jízdě jsem měl liťáky docela teplý(hlavně u středů)...sem si říkal: no dobrá,dělaj to ty brzdy to teplo z nich,ale když jsem přezul na plecháče tak to byl nářez jako svi***.......Tak horký koola,že by se na nic daly smažit vajíčka.....fakt nemoh sem na nich udržet ruku......Přední náprava je strašně horká a zadní(bubnová) ta je teplá tak akorát.....Prostě jedu v dešti a když přijedu tak mám kola suchý :feve: zadní jsou tak jakš takš mokrý ale přece....

Ze začátku sem si myslel,že to je tou kotoučovou nápravou a tím žárem od ní,ale nejsem si vůbec jistý......a newím,jestli se od toho neodvíjí s ten pověstný zápuch spálené gumy v podbězích...

Můžete mi tu někdo pls poradit????

Je to moje vůbec první auto,tak jsem z toho tak trochu nanervy jestli se mi něco nestane při jízdě :feve:

Díky všeM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si to taky myslím :palec2: ale zpochybňuje mně to ta zadní bubnová náprava .....já mám hlavně strach,aby to nebylo třeba v ložiskách nebo tak něco.....se tam náhodou něco podělá a je průser(student a finance moc nejdou dohromady a proto se snažím problémy řešit v počátečním stádium a nebo jim uplně předcházet) :feve: .......Stejně jsem s moji fabulí už na 50 000km tak zachvilku ji čeká výměna kotoučů a destiček(koupím něco kvalitnějšího)....tak uvidíme :) Jen jednou sem asi cca.20km pri jízdě cítil ve volantu takový mírné pravidelné drhnutí tak to byly určo kotouče...(ale brzí to jako vzteklý....nemžu si stěžovat) :D

Ta moje fabule je stějně nějaká plná záhad... :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si to taky myslím :palec2: ale zpochybňuje mně to ta zadní bubnová náprava .....já mám hlavně strach,aby to nebylo třeba v ložiskách nebo tak něco.....se tam náhodou něco podělá a je průser(student a finance moc nejdou dohromady a proto se snažím problémy řešit v počátečním stádium a nebo jim uplně předcházet) :feve: .......Stejně jsem s moji fabulí už na 50 000km tak zachvilku ji čeká výměna kotoučů a destiček(koupím něco kvalitnějšího)....tak uvidíme :) Jen jednou sem asi cca.20km pri jízdě cítil ve volantu takový mírné pravidelné drhnutí tak to byly určo kotouče...(ale brzí to jako vzteklý....nemžu si stěžovat) :D

Ta moje fabule je stějně nějaká plná záhad... :wallbash:

50 t km a výměna kotoučů a desek??? nejezdíš tak náhodou brzda plyn a od toho máš vše vyhřáté? Promiň já mám najeto 118t km a mám kotouče a desky původní. Netvrdím že jsou jak nové, ale taky nejsou pod limitem, ale chystám se je teď měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:blink: no tak brzda plyn určo nejezdím(teda občas:) ),nedivil bych se těm vyhřátým kolům z nějaký rychlý jízdy..to je přece logický,ale divým se,že jedu normal předpisově a mám je teplý....a ještě k tomu mám teplý i bubnáče..(nejsou teplý celý kola,ale spíš ty středy)....zkoušel jsem to i u známýho na ranaultu a nic...prostě normal teplota..Já jen jestli s tím nemáte někdo nějaký zkušenosti,páč tady na tomhle forum se najdou rady lépe než ve specializovaným servise :palec2:

S těma kotoučema ti teda závidím,to asi brzdíš,že vytáhneš nějaký brzdící klapky ne??? :palec2: Tak s tou výměnou taky nespěchám,ale nebudu čekat až mi selžou brzdy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen se snažím více předvídat. Také nečekám až mi selžou. Už rok a čtvrt je pravidelně kontroluji a přeměřuji, takový hazardér zas nejsem. Jinak tvůj problém je fakt divný, páč po normální jízdě mám oboje plecháče naprosto studené, přední maximálně vlažné pokud chvíli před tím někde brzdím. No na středy mě nikdy nenapdlo sahat, ale to asi proto že se mi nechce sundávat poklice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jn...já jsem dříve jezdil v zimě s poklicema,tak jsem neměl možnost jak si tu teplotu zkusit...tuhle zimu teda jezdím bez poklic a to mám vždy uplně mokrý kola,ale směrem ke středům jsou uplně suchý :huh: .... liťáky v létě byly jen teplý,tak sem si myslel že je to od brzd :rock:

Možná i těma brzdama to bude,páč jak mám ty plecháče více uzavřenější než liťáky tak se to asi dost nechladí :)

Dřív sem si myslel,že ten smrad spálený gumy v podbězích je právě od těch mejch teplejch kol,ale později sem přišel na to,že je to problém celkově u fabulí.

Já mám fabku uplně snad v tý nejzákladnější verzi bez ABS a různejch takovejch vychytávek a ostatní jako je centrál a alarm sem si tam dodělal sám :)

Je to nějaký zapeklitý... :kol-22: (a to se o to moje autíško starám...ach :kol-73: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...