Přejít na obsah

Hledám elekrikáře co mi poradí...


crazyduke

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám dotaz. Našel jsem článek o zapojení světel pro denní svícení, po vytažení hlav. spínače světel do zdířky č. 6 jde proud přesně podle předepsaných podmínek v zákoně 411/2005 Sb. , který řeší mimo jiné světla pro denní svícení oz. RL.

Do této zdířky jsem připojil kablík + pro RL světla a dal jsem tam pro jistotu pojistkové pouzdro s pojistkou 10A (červená). Po několika dnech jsem po vyndání vypinače z hrůzou zjistil, že celé pouzdro i plastové průhledné tělo pojistky je rozteklé. Pojistka nebo-li vnitřní kovová část byla v pořádku tz. vedla dále proud nebyla přepálená, ale po nastartování vozu (tím se zpustí proud do RL světel) se onen kov začal hřát, ale pojistka nepraskne!!!!

Poradí mi někdo co s tím mám udělat, aby mi neshořelo auto? Niní je to odpojené a zaizolované....... Světla RL homol. mě stály skoro 1500,- a proto bych je rád využíval.

post-15441-1203278261_thumb.jpg

Předem děkuji. CRAZYDUKE

post-15441-1203278284_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusím se odpovědět najednou: pojistkové pouzdro jsem koupil v mototechně, dal jsem tam 10A (červenou) tu větší nožovou pojistku a relátko jsem tam nedal, MartinRS popsal postup a relátko tam neměl psané. Do origo pojistkové skříně bych to rád dostal, ale to už je na mě dost složité.

Pište a raďte dál bo jsem tam dal nové pouzdro koupené v el. obchodě co dělají hi-fi alarmy atd. : AUNIKA na Kladně a hřeje se to zase..... :feve:

Editováno: , autor: crazyduke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo ze paralelne, jinak by to ani nesvitilo...zapojeny to je dobre..ale videl bych to na spatne pouzdro... Staci kdyz je spatny kontakt mezi nozickama pojisky a kontakty v pouzdru. Vznika tam velky prechodovy odpor a tim padem teplo. A pri vetsim odberu - coz 2x 55W je, se to zacne pekne hrat. Ale pres pojistku jde porat relativne malej proud proto se nepretavy. Chce to kvalitnejsi pouzdro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A koupil si pokazde jiny typ? (vyrobce provedeni..) Tim pouzdrem tece dost velky proud a je potreba aby ty kontakty sedely... Ale jaky koupit to neporadim... Neni ale velkej problem hodit to rovnou do boxu pro pojistky. Staci sundat par plastu a koupit dva piny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A koupil si pokazde jiny typ? (vyrobce provedeni..) Tim pouzdrem tece dost velky proud a je potreba aby ty kontakty sedely... Ale jaky koupit to neporadim... Neni ale velkej problem hodit to rovnou do boxu pro pojistky. Staci sundat par plastu a koupit dva piny.

Jo a neseškvaří se mi celý pojistkový box. AdamCZ to viděl jak dopadlo poprvé. Já to tam chci dát, ale nejdřív to musí přestat hřát. Koupil jsem pokaždé jineho výrobce typ i provedení... nebo je nakonec vyhodím a pořídím si diodovky a bude klid. Včera mi je nabízel kámoš za 800,- ale v těhle mám kuwa 1400,- :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to dal prez rele a byl by klid.

Netsim co mas za svetla ale uz tam asi tece dost proudu.

Přece ty co jsem kupoval u tebe!!!! Jak jsem tam byl s tou octavií když ti nebylo dobře!!! ;) Jak jsem ti říkal že tam jsou H3 a že jsem čekal 5 - 10W žárovky.... už tenkrát mi to bylo divný 2x 55W... :feve: ....když se zastavím mrkneš mi na to????? PROSÍM TĚ!!!! :help: přivezu si i relátko...

Editováno: , autor: crazyduke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Rele netreba istiť???

Ja bych to dal prez rele a byl by klid.

Netsim co mas za svetla ale uz tam asi tece dost proudu.

Pozri, v poistkovom boxe máš aj poistku napr ventilátora kúrenia a ten keď dáš na štvrtý stupeň odoberá cca 19A a nič sa nehreje, teda tie origo PINY a to nie sú napájkkované sa nehrejú :) Takže sa neboj tej poistkovky, napájkuj poriadne aspoň 1,5ky vodiče na piny, samo sa medi nechytaj aby si ju neumastil a aby cín dobre prilnal a je to.

Tie lacné poistkové púzdra môžu byť zaoxidované na kontaktoch alebo prechod vodič - kontakt...

Jo a neseškvaří se mi celý pojistkový box. AdamCZ to viděl jak dopadlo poprvé. Já to tam chci dát, ale nejdřív to musí přestat hřát. Koupil jsem pokaždé jineho výrobce typ i provedení... nebo je nakonec vyhodím a pořídím si diodovky a bude klid. Včera mi je nabízel kámoš za 800,- ale v těhle mám kuwa 1400,- :angry:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přece ty co jsem kupoval u tebe!!!! Jak jsem tam byl s tou octavií když ti nebylo dobře!!! ;) Jak jsem ti říkal že tam jsou H3 a že jsem čekal 5 - 10W žárovky.... už tenkrát mi to bylo divný 2x 55W... :feve: ....když se zastavím mrkneš mi na to????? PROSÍM TĚ!!!! :help: přivezu si i relátko...

Jasny stav se a kouknem na to. Jen prosim predem napis. Relatek mam dost :). Ja sem tydle nemontoval ale par se jich prodalo a zatim si nikdo nestezoval, ze by mel nejaky problem. Ale jak rikam, takovou proudovou zatez bych uz resil relatkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale relatkem nevyresis niceni pojistkoveho pouzdra. Ten proud co bude spinany relatkem musis stejne jistit pojistkou a tudiz ti to potece zase pres to pojistkove pouzdro. Jediny, co vyresi bude, ze tim proudem nebude zatezovanej prepinac, ktery na to ale je stavenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale relatkem nevyresis niceni pojistkoveho pouzdra. Ten proud co bude spinany relatkem musis stejne jistit pojistkou a tudiz ti to potece zase pres to pojistkove pouzdro. Jediny, co vyresi bude, ze tim proudem nebude zatezovanej prepinac, ktery na to ale je stavenej.

.....no to je pravda... Zkusím to zadělat ho pojistk. boxu... snad se mi to tam nerozškvaří...

Editováno: , autor: crazyduke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny stav se a kouknem na to. Jen prosim predem napis. Relatek mam dost :). Ja sem tydle nemontoval ale par se jich prodalo a zatim si nikdo nestezoval, ze by mel nejaky problem. Ale jak rikam, takovou proudovou zatez bych uz resil relatkem.

Co takhle středa??? Hodinu navrhni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....no to je pravda... Zkusím to zadělat ho pojistk. boxu... snad se mi to tam nerozškvaří...

Pojistka 10A použitá na odběr 2x 55W se hřát musí. Je na konci své výkonnosti a bez rezervy. Pokud jí dáš takto zapojenou do originálního boxu, vyhoří i tento box.

Když se podíváš do originálního osazení pojistek, třeba pro tlumené světla, které mají také 55 W tak zjistíš, že je tam pojistka 10A použita samostatně pro každou žárovku a nikoli pro obě najednou. Musíš jít nahoru s hodnotou pojistky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistka 10A použitá na odběr 2x 55W se hřát musí. Je na konci své výkonnosti a bez rezervy. Pokud jí dáš takto zapojenou do originálního boxu, vyhoří i tento box.

Když se podíváš do originálního osazení pojistek, třeba pro tlumené světla, které mají také 55 W tak zjistíš, že je tam pojistka 10A použita samostatně pro každou žárovku a nikoli pro obě najednou. Musíš jít nahoru s hodnotou pojistky.

O.K. zkusím 15 A a uvidím třeba pak i tu 20 A...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...