Přejít na obsah

Pocet otacek rizeni


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

nikdy som si to neuvedomil, pozriem nato keď pôjdem z roboty...

Já to taky nikdy nezkoušel, ale napadá mě, nemá to něco společného s tím, že nesedíš a volant není uprostřed auta, ale na levé straně, takže je možné, že k dosažení plného rejdu může být zapotřebí na každé straně vozidla jiné natočení volantu?

A i tak, 10 cm se mi nezdá tolik aby to bylo třeba řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jen ze pokud se nastavuje snimac rizeni pro nulovou polohu tak to vyznam urcite ma.

Já to taky nikdy nezkoušel, ale napadá mě, nemá to něco společného s tím, že nesedíš a volant není uprostřed auta, ale na levé straně, takže je možné, že k dosažení plného rejdu může být zapotřebí na každé straně vozidla jiné natočení volantu?

A i tak, 10 cm se mi nezdá tolik aby to bylo třeba řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
schválne som to kontroloval keď som bol v aute ale nič také som nespozoroval, mám na každú stranu rovnako 1 a pol otáčky

Tak tak, přesně jeden a půl otáčky na obě strany totožně. (taky jsem na to ze zvědavosti hned šel mrknout). nic víc, nic míň. musíš tam mít něco špatně.... :(

nebylo to auto bourané na předek?

Editováno: , autor: black007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, přesně jeden a půl otáčky na obě strany totožně. (taky jsem na to ze zvědavosti hned šel mrknout). nic víc, nic míň. musíš tam mít něco špatně.... :(

nebylo to auto bourané na předek?

Neee leda ze v servisu v ramci geometrie presadili rizeni o)) Kamarad taky nema presne doleva a doprava stejne. Pokud to mate uplne presne tak gratulace. No doufam ze to nema vliv na posilovac atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neee leda ze v servisu v ramci geometrie presadili rizeni o)) Kamarad taky nema presne doleva a doprava stejne. Pokud to mate uplne presne tak gratulace. No doufam ze to nema vliv na posilovac atd...

Ale šak keby ti na geometrii presadili volant tak keď ideš rovno mal by si ho vytočený nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně osobně to jde na obě strany stejně..1,5 otáčky a je jedno, jestli mám nasazený volant rovně nebo třeba vzhůru nohama. Jinak z výroby je lehce pootočený..dělá to cca půl zubu na hřídeli, takže když bych ho přesadil, je zas na druhou stranu..každopádně mi jde ryska na volantu s ryskou na hřídeli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pokud presadis volant a pak udelas geo tak draha doleva se napr zkrati a doprava prodlouzi z pozice rovneho rizeni.

OKI ma od vyroby znaceni jak hridele tak volantu pro nasazeni tak jak bylo ucineno z vyroby ? Napr Fabia tohle nema.

Mimochodem toto je casty nesvar servisu. Udelaji geo pricka rizeni se nezadari a tak to jednoduse hodi o zoubek ci dva jinam. Osobni zkusenost.

Mně osobně to jde na obě strany stejně..1,5 otáčky a je jedno, jestli mám nasazený volant rovně nebo třeba vzhůru nohama. Jinak z výroby je lehce pootočený..dělá to cca půl zubu na hřídeli, takže když bych ho přesadil, je zas na druhou stranu..každopádně mi jde ryska na volantu s ryskou na hřídeli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud presadis volant a pak udelas geo tak draha doleva se napr zkrati a doprava prodlouzi z pozice rovneho rizeni.

OKI ma od vyroby znaceni jak hridele tak volantu pro nasazeni tak jak bylo ucineno z vyroby ? Napr Fabia tohle nema.

Mimochodem toto je casty nesvar servisu. Udelaji geo pricka rizeni se nezadari a tak to jednoduse hodi o zoubek ci dva jinam. Osobni zkusenost.

jasně, ale i když ti to poposadí, tak potom, když to přeženu, budeš mít příčku volantu při jízdě rovně klidně kolmo dolů, ale na rejdy to zas bude stejně doprava i doleva..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vem si provazek a rozdel ho napul. a dej nahoru do ohybu korunu jednickou nahoru. Ted pohni provazkem doprava vcetne koruny. A vem znova korunu a posad ji opet jednickou nahoru. Kolikrat otocis ted korunou doleva nez dojdes konce a kolikrat doprava o))) Urcite ne stejne ....

Ufff vice a lepe sem to popsat nemohl.

jasně, ale i když ti to poposadí, tak potom, když to přeženu, budeš mít příčku volantu při jízdě rovně klidně kolmo dolů, ale na rejdy to zas bude stejně doprava i doleva..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logicky vzato je úplně jedno jestli máš volant rovně nebo třeba "vzhůru nohama" pokud nastavíš rovně kola tak by se mělo dosáhnout plného rejdu na obě strany stejným počtem otáček volantu, to chtěl asi Jirik.DC říci nebo ne ??

No, snažil jsem se o to, a nenapadá mně, jak to už říct jinak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak.Pokud se udělá geo s volantem v pozici mimo střed a potom se přesadí volant tak máš na některou stranu víc než jeden a půl otáčky a na druhou míň.

Podle mě je to špatně udělaná geo.Někdo to asi p..... K přesazování volantu není důvod.

Při geo se volant správně zajišťuje ve středové poloze přípravkem.

Když se na jedné straně zkrátí spojovačka a na druhé prodlouží posune se hřeben k jedné straně a zaroveň pootočí volant

a když se volant přesadí je problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je sice hezký, ale jestli se nepletu, jde autorovi vlákna o to, jestli to souvisí se špatně nasazeným volantem..a podle mně prostě nesouvisí. Jestli je posunuté řízení v převodce, to je jiná věc

Jaktože to nesouvisí?

Hřeben je posunutej k jedné straně jedna spojovačka je kratší než druhá a volant se přesadí tak aby byl rovně.

Výsledek je rozdílný počet otaček do plného vytočení.Doraz plného vytočení je dán koncem ozubení na hřebenu.

Je taky na jednu stranu větší(menší) rejd.

Jinak to neumím vysvětlit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...