Přejít na obsah

Diodove 3. brzdove svetlo


tomina

Doporučené příspěvky

Zrovna mam pred sebou rozebrane 3. brzdove svetlo z kratke octavky a premyslel jsem, jak ho predelat na diodove. Jedna se totiz o octavku, kde praskaj zadni skla..a navic by to mohlo vypadat lepe. Delal to uz nekdo? Chtelo by to nejaky fotky jak to vypada v realu... a taky jak to co nejjednoduseji vyrobit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diody 5 mm.Na + před konektorem odpor 650 Ohm.

Z toho co pises chapu, ze si pouzil jeden odpor pro vsechny diody, ktery si zapojil seriove k paralelne zapojenym diodam. Je to tak? Jak si prisel na tech 650Ohm? Kdyz budu pocitat, ze v aute je 13V, paralelne zapojeny diody budou na cca 2V a budou brat 16x 0,025A = 0,4A. Na odporu bude 13V - 2V= 11V a tech 0,4A. Z toho mi vychazi odpor 27,5Ohm. Odpor by pak mel bejt na 5W aby se nehral. Tech 650Ohm mi vychazi pro jednu diodu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakoupil tyto LED http://www.gme.cz/cz/index.php?page=produc...;detail=511-672 a mohu rict, ze tech 28Ohm je opravdu odpovidajicich. Zel 5W rezistor u sebe nemam, takze si budu muset jeste pockat. Kdyz jsem zkousel 2x0,5W seriove, tak se to po 10-ti sec. nedalo pomalu udrzet. :)

@Mikl(e), :) prozradis jeste prosim, zda-li si sundaval uplne tu listu, ve ktere drzi zarovky ? Podle tech fotek to vypada, ze ano... chci mit jistotu, nez to rozeberu, jelikoz to zpet jiz asi dat nepujde. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakoupil tyto LED http://www.gme.cz/cz/index.php?page=produc...;detail=511-672 a mohu rict, ze tech 28Ohm je opravdu odpovidajicich. Zel 5W rezistor u sebe nemam, takze si budu muset jeste pockat. Kdyz jsem zkousel 2x0,5W seriove, tak se to po 10-ti sec. nedalo pomalu udrzet. :)

@Mikl(e), :) prozradis jeste prosim, zda-li si sundaval uplne tu listu, ve ktere drzi zarovky ? Podle tech fotek to vypada, ze ano... chci mit jistotu, nez to rozeberu, jelikoz to zpet jiz asi dat nepujde. Diky.

Nic jsem neodstraňoval.jenom jsem vyndal žárovky a na jejich místo napájel diody.

post-655-1206270407_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim ze tie posledne cervene ano, inak je to nenormalna smiešna cena.... :)

PS: Ak by niekto zo slovenska našiel v nejakom e-shope alebo niekde inde tieto ledky za taku cenu, tak dajte vedieť.... ja som ich zatial nenasiel....

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim ze tie posledne cervene ano, inak je to nenormalna smiešna cena.... :)

PS: Ak by niekto zo slovenska našiel v nejakom e-shope alebo niekde inde tieto ledky za taku cenu, tak dajte vedieť.... ja som ich zatial nenasiel....

V ktorych castiach SK sa vyskytujes?

Niekde tam pri (alebo v) ZM nemate elektroobchod? U nas v PN je obchodik v ktorom Ti to bez problemov objednaju a dovezu, cenu a terminy Ti povedia na pockanie www.tenet.sk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jů.To jsem netušil že to napadlo ještě někoho jinýho.Taky bych to chtěl předělat na ledky, aby ten štrůdl žárovek nepřehříval zadní okno.Já bych osobně použil červené ledky.Ty bílé jsou moc drahé.A z okolí brna asi doporučuji GM Electronic.Jenže já mám hodně starej katalog, takže nabízený sortiment a ceny už jsou maličko jinde.Já spíš uvažuju o sériovém zapojení LED!!!Až bude čas tak začnu "gómat" a jestli něco účelného "vygómu" tak dám vědět ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...