Přejít na obsah

Spadne Výkon při přetažení nebo velké zátěži


roman.km

Doporučené příspěvky

Mám oktávku 81kw r.v.2001, toto tema už tu bylo,ale tohle je trošku jiný zdůvodnění,tak na to prosim mrkněte.na diagnostice sem zjistil ze je nejspíš čipovaná na 96 kw, podle tlaku v turbu.Diagnostika taky píše chybný snímač tlaku G91.v servisu ve skodovce mi rikali ze se vymění snímač a bude pohoda, bylo tam že je skratovaný a stalo se mi že mi spadly otáčky.Ale byl sem u typka co ma diagnostiku a servis a ten rikal ze ty otáčky můžou spadnout protože má turbo velký tlak,(2,6) snímač to přeruší a napíše to chybu snímače.Taky říkal že když to nechám přečipovat zpátky na 81kw tak si ničím nepomůžu, že ten tlak v turbu zůstane pořád stejný a může to pořád vypadávat.jedině poštelovat turbo, ale že se to nedá nijak zpravit a nic s tím udělat.A mám 2 verze . prosím poraďte mi, mají pravdu ve skodovce ze se vymění snímač a bude to v pohodě? a nebo on že se s tím nedá nic udělat a že je to turbem? Ale otácky mi nepadají pravidelně, stalo se mi to 2x do mesíce.většinou to můžu točit do plných a drží to. PROSÍM PORAĎTE MI CO S TÍM A KDO MÁ PRAVDU. mockrát děkuju, nechci zbytečně měnit snímač nebo zbytečně vrážet do turba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a doplňuju že mám ASV, a pokaždé co mi spadli otáčky tak to bylo na trojku, po prvé když jsem jel ddo mírného kopce a vytočil jsem motor plynule do vysokých otáček, a podruhé na tom samém místě, taky plynule, né tak moc ale měl sem plné auto. jinak když sem to prudce vytočil a jel jako prase tak mi otáčky ještě nespadly. a naposledy co to vypnulo tak když mi pres diagnostiku vymazal chybu snimač tlaku v sacím potrubí G91, to sme to zkoušei a vytočili to na tojku snad uplně naplno mírně z kopečka a vyplo to. tak nevim, je to divne, taky když prudce sešlápnu plyn tak se mi trochu zachvěje asi motor, mechanik říkal že je to tlumič který tlumí ty otřesy motoru a že ten motor má sílu a pracuje, že se tím nemám zabývat.každý říká něco jiného tak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám tiež ASV, 2002, 81kW... Mám tiež podobné problémy... Minule som obiehal auto, 70 Km rýchlosť... odradil som do trojky, pomalá plynulá akcelerácia, motor bol už dávno zahriaty... obieham auto - mám trojku zaradenú a asi 3100 otáčok a zrazu bum - ťah nikde.... Permanentne sa mi to stáva na trojke.... Tak som vypol a zapol motor a už to zase šlo... POtom som tomu naschváľ nakotloval a už to nevyplo.... Neskôr som sa rozbiehal na štvorke a mal som cca 3200 otáčok a zase to vyplo.... Teraz sa chystám vybrať turbo a pozrieť sa naň - vyčistiť... dúfam že tam nebude iný problém..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám tiež ASV, 2002, 81kW... Mám tiež podobné problémy... Minule som obiehal auto, 70 Km rýchlosť... odradil som do trojky, pomalá plynulá akcelerácia, motor bol už dávno zahriaty... obieham auto - mám trojku zaradenú a asi 3100 otáčok a zrazu bum - ťah nikde.... Permanentne sa mi to stáva na trojke.... Tak som vypol a zapol motor a už to zase šlo... POtom som tomu naschváľ nakotloval a už to nevyplo.... Neskôr som sa rozbiehal na štvorke a mal som cca 3200 otáčok a zase to vyplo.... Teraz sa chystám vybrať turbo a pozrieť sa naň - vyčistiť... dúfam že tam nebude iný problém..

Prosimtě jak se na to mrkneš a budeš to čistit, mohl by jsi mi pak napsat jak jsi dopadl? ja uz nevim co s tim, kazdy rika neco jineho. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tu resite.Bez poradne diagnostiky a logovani nic nevyresite.Treba i ten chip bude spatny.Prekrocena davka paliva,uz jsem se s tim setkal.. a opravoval takove

ja to měl na diagnostice, zkoušel a měřil snad všechno a co mi řekl tak že turbo má velký tlak(2,6) , a že s tím nic neudělám, když to čipnu zpátky tak to turbo prý bude mět tlaky furt stejný,že to nepomože,jedině ho poštelovat ale to by pak nemuselo fungovat jak má. chybu snímače vymazal a řekl že snímač bude dobrej, jenom přeruší chod tlaku do turba a napíše chybu. Víš je to těžký, ve škodovce mi nezjistili nic, jenom že snímač píše chybu, všechno ostatní zjistil borec co má servis a rekl ze s tím nemůže nic udělat, tak ja nevim za kým mám jít když ani ve škodovce nejsou schopní nic zjistit. pro info, byl sem u SAMOHÝLA ve zlíně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to měl na diagnostice, zkoušel a měřil snad všechno a co mi řekl tak že turbo má velký tlak(2,6) , a že s tím nic neudělám, když to čipnu zpátky tak to turbo prý bude mět tlaky furt stejný,že to nepomože,jedině ho poštelovat ale to by pak nemuselo fungovat jak má. chybu snímače vymazal a řekl že snímač bude dobrej, jenom přeruší chod tlaku do turba a napíše chybu. Víš je to těžký, ve škodovce mi nezjistili nic, jenom že snímač píše chybu, všechno ostatní zjistil borec co má servis a rekl ze s tím nemůže nic udělat, tak ja nevim za kým mám jít když ani ve škodovce nejsou schopní nic zjistit. pro info, byl sem u SAMOHÝLA ve zlíně.

Mas pridrenou regulaci !!!!! Jedina pomoc je vycisteni. Zustavaj ti viset lopatky a nechcou se vic naklopit.Potom to ukaze maximalni hodnotu co zvlada rj a padne do nouzaku aby se to turbo nerozletelo.Ve znackovem servise necekej ze ti budou cistit turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pridrenou regulaci !!!!! Jedina pomoc je vycisteni. Zustavaj ti viset lopatky a nechcou se vic naklopit.Potom to ukaze maximalni hodnotu co zvlada rj a padne do nouzaku aby se to turbo nerozletelo.Ve znackovem servise necekej ze ti budou cistit turbo.

Diky, zkusim to touhle cestou, slyšel jsem že se to dá poznat zahýbáním klapky nebo lopatky a jestliže jde nějak ztuha tak je přidřená regulace, je to pravda? A turbo se čisti asi v te lazni elektricke že jo, nebo můžu to udělat i jinak?A jinak co si mysliš o tom čipnuti? pry neni 81 dobry čipovat výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, zkusim to touhle cestou, slyšel jsem že se to dá poznat zahýbáním klapky nebo lopatky a jestliže jde nějak ztuha tak je přidřená regulace, je to pravda? A turbo se čisti asi v te lazni elektricke že jo, nebo můžu to udělat i jinak?A jinak co si mysliš o tom čipnuti? pry neni 81 dobry čipovat výš.

Turbo radeji sver nekomu kdo to delal a kdo to umi, primo ultrazvukem se to cistit nemusi jde to i mechanickou cestou, kdyz se podivas do temat tak tady bylo posledne podekovani Indimu za cisteni turba, se za nim stav at ti to taky vycisti. Chip na 81kw??? Ten motor si o to zada, sam mam z tohohle motoru udelano 170 koni ale je v nem vice dilu vymeneno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turbo radeji sver nekomu kdo to delal a kdo to umi, primo ultrazvukem se to cistit nemusi jde to i mechanickou cestou, kdyz se podivas do temat tak tady bylo posledne podekovani Indimu za cisteni turba, se za nim stav at ti to taky vycisti. Chip na 81kw??? Ten motor si o to zada, sam mam z tohohle motoru udelano 170 koni ale je v nem vice dilu vymeneno..

Diky, zkusim Indyho,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...