Přejít na obsah

Plynova vzpera 5.dveri (OI) - kde ju lacno zohnat na Slovensku?


pmajco

Doporučené příspěvky

zdravim,

odisla mi plynova vzpera na 5.dverach na oktavke O1 (r.v.2000) - druha sice funguje, ale sama neudrzi vahu dveri, preto ju musim podkladat "ruckou z lopaty"!

Buduci tyzden idem do Chorvatska (Zadar) - chcel by som tuto zavadu nejako vyriesit.

Nova orig. vzpera stoji v Skode okolo 1000SK, co sa mi zda vela - neda sa tam pouzit nejaka nahrada?

Vymena mi nerobi ziadne problemy - vytiahnutie ten nefunkcnej vzpery mi trvala cca. 3 minuty...

Pripadne - da sa nejaka pouzit z oneho auta (co som videl, vsetky mali ine rozmery, ako ta na O1).

Predpokladam, ze opravit to nema cenu (mam tam akoby vyteceny olej na ktorom je nachytana vrstva prachu).

Alebo - nemate niekto na predaj 1 plynovu vzperu na 5-dvere na O1 za rozumnu cenu?

PS: Ako sa tato plynova vzpera vlastne znici (som 2 majitel) - uz ked som auto pred pol rokom kupil, tak tie vzpery poriadne nedrzali - teraz nedrzia vobec. Comu sa vyvarovat, aby sa mi neznicila aj ta nova?

Dakujem za rady.

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som volal do Skoda - maju original za 1290,-SK/kus.

Zda sa mi to hodne - rozmyslam, ci ist do tejto kvalitnej, alebo bude stacit nejaka lacnejsia nahrada...

Uz asi 2-3 mesiaca pouzivam rucku z lopaty na podopretie...

Je aj nejaka lacnejsia alternativa tu na Slovensku?

Predsalen - postovne z CR ma vyjde dost!

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som volal do Skoda - maju original za 1290,-SK/kus.

Zda sa mi to hodne - rozmyslam, ci ist do tejto kvalitnej, alebo bude stacit nejaka lacnejsia nahrada...

Uz asi 2-3 mesiaca pouzivam rucku z lopaty na podopretie...

Je aj nejaka lacnejsia alternativa tu na Slovensku?

Predsalen - postovne z CR ma vyjde dost!

Peter

Pozor na neorigo - udajne nemaji zpomaleni v horni poloze, ktere maji hlavne origo.... ja mam taky neorigo (nevedel jsem to) a kdyz na to sviti slunko, vydava to hrozne zvuky. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor na neorigo - udajne nemaji zpomaleni v horni poloze, ktere maji hlavne origo.... ja mam taky neorigo (nevedel jsem to) a kdyz na to sviti slunko, vydava to hrozne zvuky. :feve:

Taky jsem kupoval v autokelly, kus už nevím, ale asi kolem 200, ale jak říkáš pozor na zpomalení !!! Někdy zpomalí, někdy a toje víc krát ne. Takže musím dávat pozor ať někdo neotevře kufr, kdo to neví nebo dveře vystřelí tak, že mám strach ať to nevyrazí banty ze střechy. Asi začnu šetřit na origo, protože jednou to může být dost dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mam z autokelly - jsou to starline za 200 kc kus - hruza - ani jednu jsem na auto nedal - nezpomaluje to a na plno to dorazi az se cele auto zhoupne - no asi 100krat a vytrha to kloubky z pantu. Zlaty origo, tohle je fakt opruz a vracim jak jen to pujde :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam z autokelly - jsou to starline za 200 kc kus - hruza - ani jednu jsem na auto nedal - nezpomaluje to a na plno to dorazi az se cele auto zhoupne - no asi 100krat a vytrha to kloubky z pantu. Zlaty origo, tohle je fakt opruz a vracim jak jen to pujde :(

Jakovec ze skoda-dily prodává origo za 740,- a je to velice solidní netový obchod. Ceny v průměru až o třetinu níž než značkové servisy za stejné zboží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakovec ze skoda-dily prodává origo za 740,- a je to velice solidní netový obchod. Ceny v průměru až o třetinu níž než značkové servisy za stejné zboží.

Vdaka za info - asi fakt pojdem do tych origo, ked tie no-name nestoja za nic!

Oprava sa mi asi neoplati - na postovnom preplatim niekolko nasobne viac (som na Slovensku), ako za opravu (myslim tu firmu v Ostrave).

Aj z tej stranky skoda-dily.cz sa mi to po pripocitani postovneho neoplati.

Nasetrim nejake koruny a kupim autu darcek...

:-)

dik za info este raz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...