Přejít na obsah

Jak snížit nehodovost?


TomasB

Doporučené příspěvky

my taky. Ale bylo to jen asi 2x na dopravní hřiště. A to bylo ještě někdy začátkem 80tých let, kdy byl provoz nula nula nic. S dneškem je to nesrovnatelné. Hlavně by se podle mně měl na středních školách zavést takový předmět, jehož součástí by byla teorie i jízdy a vyústit by to mělo ve zkoušky na řidičák. A myslím, že by to mělo být od prváku, a to minimálně 1-2 roky. Mylím si, že čím dřív si děcka sednou za něco co má motor, tím líp. Nakonec to vidím jak jezdí ti co začínali hodně brzo(i když načerno) a jak ti co až bůh ví kdy. Nevidím důvod, proč by nemohli děcka jezdit klidně od 15let pod dozorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak Ty, co jsi za ročník a do které ZŠ jsi chodil, ale my jsme dopravní výchovu měli.

No ja jsem jeden z tech mladsich (21 - patrim do neoblibene skupiny TomaseB :) ) a na ZS bylo totalni houno kdyz nepocitam ze k nam prisel asi 2x dopravni policajt a neco vypravel ... :( Celej system stoji za pikacu, akorat buzerovat kdyz nekdo jede v obci 55 nebo jak bylo receno pod kopcem, pred kopcem, na prehlednych usecich - hlavne aby byl vejvar poradnej, o bezpecnost nejde :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to je jen dobře, maj to hnojárny, lesníci, asi i vojáci. Mělo by to bát všude.

no já jsem se třeba před nějakými 8-10 lety na základce tohle učil. Učil jsem se značky, předpisy a chodilo se i na dopravní hřiště.

Jinak bych chtěl opět podotknout, že neuváženě hážeš mladý do jednoho pytle narozdíl od ostatních. Nevím, proč by slušnej mladej měl pykat za chyby nějakých blbečků a proč by musel jezdit s doprovodem. Nedovedu si představit, že bych pokaždý, když někam potřebuju dojet, žádal tátu, ať jede se mnou. Proboha to je blbost!

Proč tohle nenavrhneš taky u starých lidí? Nebo vlastně u všech....

navíc, tohle je taková blbost, že znám rodiče, kteří vedou i své děti k tomu, aby jezdili rychleji, to je dobře? Normálně slýchávám, že někomu doma říkají - neloudej se tak a šlápni na to ... přestože jede na hranici povolené rychlosti.

Celkově si myslím, že zaujatost věkem je totální p*čovina. Pakliže ti něco takového vadí, jediný dle mého normální způsob je ztížení získání řidičáku. Jednoduše udělat třeba přípravu 2 roky místo pár měsíců co teď je a tam lpět na to, jak bude jezdit. Mít hodně hodin na naježdění, ... Ale proboha, nekecejte potom do toho těm, co už řidičák mají. To je pak jenom buzerace, že kvůli pár blbcům trpí většina.

Jestli máš nějaký komplex z mládí, je mi to líto, ale netahej nás do toho, díky.

A ještě dodatek: Kolik si myslíš, že je průměrný věk nejlepších řidičů světa, řidičů WRC, kteří momentálně závodí? Určitě 40,viď? :-))))

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, je to jedno jestli mladší nebo starší ročník narození..

Celé je to o lidech obecně: jsou lidé dobří (džentlmeni) a lidé zlí (sobci, co prostě chtějí škodit), navíc se my chlapi prostě rádi před těma holkama předvádíme a někdy to prostě blbě dopadá. Podle mého soudu to všechno souvisí s věkem. Je to jako s babama: když je těm klukům 20, hrají si na cokoliv, jen neukazují to jejich pravé já. My starší si už na nic nehrajeme, protože už víme, že se vše stejně za čas ukáže. Na silnici je to stejné jako v životě..

Jinak platí, že holky mají rádi vyrovnanost, sebejistotu a pohodu. Závodníci, co jezdí z diskotéky s 1,5 promile v krvi nebo 160 přes ves si neuvědomují, že "vrána k vráně sedá" tedy k dobrému člověku pásne dobrá holka a žena, k sígrovi zase jen ženská, kterou je lepší v životě nepotkat.. Takže co byste brali vy? Co je lepší? :palec2:

Takže jestli každý z nás bude dobrý člověk nebo sígr, to záleží jen na nás samotných. A nejde o to, jestli je někomu 18 nebo 40.

Jinak tady jsu psal více o tom džentlmenství: http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=799440

editace: s policisty na silnicích je to stejné.. Jsou policisté féroví a prima, kteří pohrozí a dáte si bacha. A pak jsou policisté - sígři, co mají mindrák, ale za pasem pistoli, v prázdné hlavě tupě nabiflovaný zákon, neschopný posoudit momentální situaci vlastními silami. A z těhlech policistů je asi blbě všem, co?! Horší je, že ti féroví se službou končí a zbývají tyhle ostudy Policie, co normálně by měli nosit také uniformu, ale těch technických služeb (odpady) :palec2:

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jsem se třeba před nějakými 8-10 lety na základce tohle učil. Učil jsem se značky, předpisy a chodilo se i na dopravní hřiště.

Jinak bych chtěl opět podotknout, že neuváženě hážeš mladý do jednoho pytle narozdíl od ostatních. Nevím, proč by slušnej mladej měl pykat za chyby nějakých blbečků a proč by musel jezdit s doprovodem. Nedovedu si představit, že bych pokaždý, když někam potřebuju dojet, žádal tátu, ať jede se mnou. Proboha to je blbost!

Proč tohle nenavrhneš taky u starých lidí? Nebo vlastně u všech....

navíc, tohle je taková blbost, že znám rodiče, kteří vedou i své děti k tomu, aby jezdili rychleji, to je dobře? Normálně slýchávám, že někomu doma říkají - neloudej se tak a šlápni na to ... přestože jede na hranici povolené rychlosti.

Celkově si myslím, že zaujatost věkem je totální p*čovina. Pakliže ti něco takového vadí, jediný dle mého normální způsob je ztížení získání řidičáku. Jednoduše udělat třeba přípravu 2 roky místo pár měsíců co teď je a tam lpět na to, jak bude jezdit. Mít hodně hodin na naježdění, ... Ale proboha, nekecejte potom do toho těm, co už řidičák mají. To je pak jenom buzerace, že kvůli pár blbcům trpí většina.

Jestli máš nějaký komplex z mládí, je mi to líto, ale netahej nás do toho, díky.

A ještě dodatek: Kolik si myslíš, že je průměrný věk nejlepších řidičů světa, řidičů WRC, kteří momentálně závodí? Určitě 40,viď? :-))))

hele, přečti si to znovu, to ježdění pod dozorem jsem myslel do 18ti let!!!!!!!! Čili v nějakých 14-15 letech(prvák na střední) začátek dělání řidičáku a v nějakých 16-17 hotovej řidičák a do 18 pod dozorem dospělého.

To jak píšeš o závodnících jen potvrzuje to co jsem psal dříve. Čím dříve se začne, tím líp se to naučí a na druhou stranu taky to, že mlaďoši můžou mít trošku horkou krev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JAk jsem psal jsem dřív jsem pro určité opatření pro začátečníky! Ale co ti ostatní, někdo starší a skušený tu psal že když jede po dálnici 200 tak má vše pod kontrolou, tak s tím určitě nesouhlasím, ptal jsem se táty(45) jestli má taky vše pod kontrolou a je si jistej a odpověď: Určitě ne. Jen dodám že má naježděno opravdu hodně a bez jediné havárky.

Ještě k těm starším a skušeným, dnes ráno jedem do práce a řídím já, tedy ten mlaďoch, projíždíme městem, jedu si svých 55 (na budíku, real 48) přižene se červená Kia, nalepená na kufru, nejen že ohrožuje sebe, ale i mě a to tím že jsem znejistil jestli to stihne zabrzdit, když bude potřeba. Další jeho, zřejmě úlet byl na křižovatce o které célé město ví že tam zamřela matka od tří dětí, ne svou vinou, po ní dalších x lídí, tedy křižotka plná křížků a svíček a dle očekávání, ten skušený na stopce nezastavil, nic se zatím nestalo, ale je to jeden z většíny co tam nezastavují.

Ptám se tedy těch "starších a skušených", opravdu si zvás mám brát příklad?

jediný pro mě skušený je můj táta, jezdí mo dalnici 110 a já od jisté události, co se stala přímo předemnou, taky, protože kdybych v ten den jel 130, už zřejmě nemáme auto a bůch ví co ještě. Asi vité kdo v ten moment rozstřelil auto před sebou, protože letěl jak hovad* a neviděl že se brzdí kvůli jiné havárce.

Omlouvám se pokud se v tom někdo našel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...