Přejít na obsah

Zabezpeceni Octavky


mmerlin

Doporučené příspěvky

když tajnej vyp. tak na napájení řídící jednotky. mě se dokonce rozsvítí i kontrolka asr, když je to vypnutý a zapnu klíček ;)

To je fór, bráchovi jsem dělal vypínání čerpadla na fabce, a když to nezapnul dost rychle, taky vyskočila kontrolka ASR... Dobrák nic neřekl, a jel s tím do servisu, kde mu to prý docela obdivně pochválili, nicméně za ten "rychlostní" poznatek holt zacáloval :( ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nezapise, chybu by to mozna psalo v pripade preruseni elektriky vypinacem. Nebo to myslis tak, ze ho vypnes, cerpadlo nebude v tu chvili fnkcni a napojis to na vag a v tu chvili ze bude chyba?

myslím to tak, že když přeruším vypínačem napájení palivového čerpadla a omylem ten vypínač nezapnu a budu startovat s vypnutým čerpadlem, že se přece musí zapsat chyba do ŘJ ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem tu reakci na mě nějak nepochopil.

mě když svítí ASR - nenastartuju. když zhasne - není problém. mam prostě kontrolu. jinak to maká jak má. prostě dobře udělaný, i když nevím jak.

Jen jsem tě citoval, protože oba hovoříme o té kontrolce... Protože bráchovi se rozsvítila překvapivě i když bylo odpojené pouze čerpadlo, nikoliv ŘJ, zajímá mně, jestli nemá někdo podobnou zkušenost i u okty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U TDi odpojuju tajnym vypinacem napajeni RJ motoru.

Mam stejnou zkusenost, pokud zapomenu vypinac zapnout a zapnu zapalovani tak:

1. sviti kontrolka ASR

2. zapise se chyba

01314 - Engine Control Module

49-10 - No Communications - Intermittent

A to tusim v budicich (17), ne motoru (01)

Ale radeji budu mit zapsanou tady takovou chybu kterou si sem tam smazu nez auto pryc.

Editováno: , autor: tucnak01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja mam zatial zederlock + metasystem.

Inak ked je zamknuty zederlock su prerusene aj niektore elektronicke obvody, auto je nemozne nastartovat, takisto je zamknuta tyc riadenia.

Pre tych co maju v aute drahsiu hudbu dam najvacsiu vychytavku: kupte si bezdrotovy domovy zvoncek, trvalo stlacene tlacitko zvonceku napojte na svetlo v kufri (to sa zapne pri kazdom otvoreni hociktorych dveri, tlacitko vysle signal prijimacu) ..ten mate zastrceny v zasuvke 220V doma alebo kde sa prave cez noc nachadzate. Dosah podla modelu niekedy aj 200m. Po otvoreni hociktorych dveri sa vam rozvoni zvoncek a zlodejko este nevie ze ty uz vies.... :) ..a kym si vymontovava, pride sladka odmena :) :) :) :) ..drahsou volbou su metasystemy alebo magicar s pagerom ale to zlodej ocakava ze ak to nevyradi dokladne bude vyruseny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo s tím bezdrátovým zvonkem to je taky dobré. A domů do kouta metrovou lešenářskou trubku :palec2:

Moment, když otevřete jakékoliv dveře v autě, tak se rozsvítí i světlo v kufru??? ačkoliv je kufr zavřený??? :help: :help:

Já jen že známému na Kombíku nesvítili obě dvě lampičky v kufru, tak jsem šáhnul zezadu a zjistil, že na obou je odpojený drát, tak jsem ho připojil a po zavření kufru svítilo pořád, ale je pravda, že jsem měl otevřené dveře u řidiče. Tak jsem ho poslal za mechanikem ať se mu podívá na spínač a světýlka jsem zase pro jistotu odpojil :wallbash:

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen pro info - udelal jsem si vylet do Slovenska (Trnava) a uz mam taky Zedera :) Doufam, ze to na Prazskym sidlisti vydrzi... :) Jinak jsem si udelal na ceste zpet zaroven zajizdku do Alp, tak to nebyla zas tak strasna cesta :)

K tomu kufru - to koukam jako puk, ze mi pri otevrenych dverich sviti svetylko v kufru. A ja vzdycky kufr zaviral, abych si setril baterku a ostatni dvere nechaval otevreny... Musim to prekontrolovat, jestli je to vazne tak, protoze se mi to nejak nezda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, svetlo v kufri svieti vzdy pri otvoreni hociktorych dveri, je to ako svetlo interieru ale toto nemozes vypnut. Po zatvoreni dveri po niekolkych sekundach zhasne..

Chi chi já idiot. No tak až strýčka uvidím, tak mu to zase připojím. On totiž někdo ty světla v kufru odpojil asi pro to, že měl delší dobu otevřené dveře, tak mu to vybíjelo baterku. No jo no člověk se pořád učí. U toho kombíku je to totiž vidět, když se nechá odhrnutá roletka u krátké po zavření kufru to přes plato vidět není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ještě bych se vrátil k tomu mechanickému zabezpečení. Potřebuji něco urgentně dát do Okiny, uvažuji o tady zmíněném Defend Locku, ale nikde jsem tu nezachytil nic o Constructu :huh: Máte někdo nějaké zkušenosti s Constructem, případně pro a proti obou zmíněných?? Ta "slovenská vychytávka" je fakt zajímavá, ale je to trochu z ruky :unsure: i když ani to nevylučuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ked idem cez vikend na navstevu svokry, mavam tam na mojej O1 aj pol dna poootvarane vsetky dvere aj s kufrom - interierovy spinac prepnem do polohy OFF a v kufri som si dorobil nenapadny packovy vypinac osvetlenia kufra (teraz v lete ho mam stale vypnuty - ked potrebujem, jednoducho si ho zapnem)

Su to sice 2x2W = 2 ziarovky v kufri, ale naco niekolko hodin zatazovat baterku (vecsinou mam pustene radio na vyssiu hlasitost, uz aj tak dostava akumulator zabrat!)

A nehovorim o tom, ako sa ta malicka ziarovka zahrieva - po niekolkych hodinach svietenia bola taka horuca, ze sa pomaly aj plast pod jej drziakom zacal pretavovat...

s tym bezdrotovym zvoncekom - super napad, ale ked sa to rozsiri, nebude to uz taka bomba - to je ako so vsetkymi zabezpecovakmi - ked sa z toho stane verejna vec, kazdy zlodejicek sa "pre istotu" pozrie na tieto zname vychytavky...

Inak - tiez sa mi nezda, zeby ziarovka svietila v kufri pri otorenych dverach...

chrobak v hlave - hned zajtra vyskusam!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Teď právě řešíme otázku,kde u kolegy na Octě přerušit (odpojit) čerpadlo v nádrži a udělat tajný vypínač.Je lepší to odpojit někde u nádrže nebo pojistkové a releové skřínce ? Zrovna máme komplet odkrytou podlahu bez koberce.Stačí teda někde prerušit přívod elektriky ?

Editováno: , autor: galaher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...