Přejít na obsah

Komfortka 2,5gen 799AH


Joshua

Doporučené příspěvky

Tak jo chlapci, nebudu delat mrtvyho brouka.

a) Beru ze cosby tomu asi rozumi, presto by spise prispelo k prehlednosti veci kdyby nekdo jeho posledni dva prispevky smazal.

B) Omlouvam se vsem, ale i muj cas je omezeny a kdyz uz se dostanu k autu tak na nem mam posledni dobou dulezitejsi veci na praci, nez nejaka komfortka. Muj cil vsechno prozkouset a prehledne sepsat porad plati.

c) Ti co sleduji tema (J)Dot vedi, ze tato vecicka muze krome dalsich supr funkci i plnohodnotne zprovoznit maxidot pro 2,5gen. Muzeme se nechat prekvapit, jestli bude i "lite" verze ktera by jen prekladala komunikaci mezi 2,5gen komfortkou a maxidotem.

d) A nestastnej sem porad, protoze sem chtel v tomto tematu vyuzit fora k sesbirani vseho co tu lidi s touhle komfortkou umi a jedinej kdo sem zatim neco noveho napsal jsem byl ja...

Mam pro Vas chlapi ferovej navrh. At se mi prihlasi kdo by mel cas a byl ochotny ty veci co jsem popisoval otestovat. Ja mu poslu podklady a zkusenosti co mam, a vyzkousene potom sepiseme a zverejnime tady. Treba vy tady: Vasa, rolbar nebo nekdo kdo ma zprovozneny soft a kabel na editaci eeprom.

Cus j.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledne meho navrhu v prvnim prispevku na teto strance zadny zajemce?

Jde hlavne o to nasekat par hodnot do eeprom komfortky a vyzkouset funkce, eventuelne dobastlit par soucastek na ovladac oken a podobne drobnosti. Nejlepe nekdo kdo by o popsane funkce i tak stal...

Ja jsem na tom spatne s casem, celou vec ohledne zpristupneni navodu ostatnim by to ponekud urychlilo...

Zatim zdravi j.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj lidi,

muj puvodni cil vsechno vyzkouset, sesbirat zkusenosti a pak je sepsat (i diky tomu ze jsem nenasel nikoho kdo by se taky rad vrtal v komfortce a testoval me hypotezy) v nedohlednu.

Tak jsem se rozhodl to tu zacit sepisovat alespon postupne.

Zacnu oknama, ty mam z velke casti vyskousene. Takze jak na ovladani oken podrzenim tlacitka dalkoveho ovladani:

0) Uprava je ciste softwarova. Je potreba nejaky program schopny zapisu do EEPROM komfortky (napr. VDC-Pro) a prislusny kabel

1) Pripojit se ke komfortce (kod 46), zalogovat se (kod 11), zadat pristupovy kod 19283

2) Vycist hodnoty EEPROM (kod 26) na adresach 04295, 04283, 04289 a 08628, 12724, 16820, 20916 a POZNAMENAT SI JE PECLIVE DO NOTYSKU

3) Zapis do EEPROM (kod 27):

- u adres 04283, 04289 a 04295* zmente 5ty bit na 0 (tj. decimalne odecist 8)

- podle toho ktera okna chcete ovladat zmente 6ty bit na 1 (tj. decimalne pricist 4) na adresach 08628 (LP), 12724 (PP), 16820 (LZ), 20916 (PZ) - ano, muzu si nastavit stahovani libovolne kombinace oken

- pokud chcete (z bezpecnostnich duvodu) zrusit moznost komfortniho stahovani oken podrzenim klice v zamku ovladat zmente 7my bit na 0 (tj. decimalne odecist 2) na adresach 08628 (LP), 12724 (PP), 16820 (LZ), 20916 (PZ)

4) Hotovo, ukoncit (kod 06)

*) Adresa 04295 je pro me malou neznamou, postup funguje i kdyz tuto adresu vynechate. Jestli nekdo vyzkouma k cemu je at to sem napise.

Tolik k oknum. Jestli si nekdo rozhasi auto, tak zbyva moznost vratit zmenene hodnoty na originalni poznamenane.

Zdravi Jirka

P.S. Jestli se nekomu chce experimentovat s dalsimi vecmi co jsem uvadel v tomto tematu - stale plati ma nabidka - at se ozve a ja mu napisu co k tomu vim. A az se to vyzkousi to tu zase zverejnime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim kde to koluje, ale na tomto webu tos ocividne podle reakci vedel akorat ty.

Tak jo , Cosby, muj cil je jak jsem uz nekolikrat psal sesbirat vsechno ohledne teto komfortky v tomto vlaknu.

Je mi jasne ze az sem napisu ja (nebo nekdo jinej) navody k drive uvedenym vecem napr. jak aktivovat alarm ci dvoupolohove stahovani zadnich oken, ze se zase ozves ze je to stary.

Kdyz uz leccos vis, a mas to nekolikanasobne otestovane, pros to sem nenapises? Od toho je prece toto forum, aby si lidi vzajemne pomahali a podelili se o informace, nebo ne?

Usetrilo by to jinym praci...

Btw. umis propojit tuto komfortku s maxidotem, aby fungovalo auticko s dverma a pipak zapomenutych svetel? To je jedna z veci o kterou se v nasledujici dobe budu pokouset...

Zdravi Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jen,že toto se řešilo na jiných fórech před asi 2-mi lety a je to popsáno.Myslím si,že kdo se o to zajímá,sleduje jiné fóra,kde je toho napsáno daleko více.

Jinak s maxíkem to propojit neumím a myslím,že jen tak to nejde,pouze přes nějaký převodník nebo jak tady kluci vyvýjejí JDoty.

Jinak na této komfortce se ještě dá aktivovat alarm se záložní nebo obyč.sirémou,ale toto je u této komfortky naprd,protože alarm se aktiivuje úplně debilně-pokud někdo neodemkne auto,ale strčí klíč do spínačky-což je nepochopitelné..

Taky jsem tu už měl dost případů,kdy se v tom někdo hrabal a dodrbal to tak,že mu to šlo jako v cirkusu,tak si myslím,že,co o tom moc páru nemají by neměli do toho ani hrabat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim kde to koluje, ale na tomto webu tos ocividne podle reakci vedel akorat ty.

Tak jo , Cosby, muj cil je jak jsem uz nekolikrat psal sesbirat vsechno ohledne teto komfortky v tomto vlaknu.

Je mi jasne ze az sem napisu ja (nebo nekdo jinej) navody k drive uvedenym vecem napr. jak aktivovat alarm ci dvoupolohove stahovani zadnich oken, ze se zase ozves ze je to stary.

Kdyz uz leccos vis, a mas to nekolikanasobne otestovane, pros to sem nenapises? Od toho je prece toto forum, aby si lidi vzajemne pomahali a podelili se o informace, nebo ne?

Usetrilo by to jinym praci...

Btw. umis propojit tuto komfortku s maxidotem, aby fungovalo auticko s dverma a pipak zapomenutych svetel? To je jedna z veci o kterou se v nasledujici dobe budu pokouset...

Zdravi Jirka

máxík 3gen s tím nikdy nepropojíš, CAN komfort 2,5 a 3g běhá úplně v jiných rychlostech a byl by potřeba převodník

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cosby: Mas pravdu je to osemetna vec si hrat s eeprom, presto verim ze jsou tady na foru rozumni lide. Ohledne alarmu co takhle mnou drive uvedeny "antipolsky" mod nebo dodelani a doaktivovani vnitrnich sensoru (treba i neorigo). Existuje este spousta zajimavych veci co se da zmaknout.

@rolbar: Tez pravda, napsal jsem to nepresne. Existuji tri moznosti: ukecat komfortku, ukecat maxidot (od Honzy72 vim, ze existuji maxidoty orig. 2,5gen), nebo udelat zmineny prevodnik. Doufal jsem v prevodnik pomoci jdotu, ale z toho zrejme nic nebude, autor psal neco o moznosti postavit extra prevodnik, ktery by byl komplikovanejsi a drazsi nez jdot. Ja mam par napadu, tak uvidime...

j.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak řekl Cosby - nic nového

jak říkáš ty - je to ošemetná záležitos

neco špatně přepíšeš a sice máš napsaný kde co bylo ale pokud se nespojíš s komfortkou protože se zbortí soft tak seš víš kde.

proto sem nic neuvádím, vím kolik lidí mi píše že neumí přispůsobit klíče k autu a to jsou většinou standartní postupy, kde se nedá nic pokazit. Dát jim do NTB zbran jako je VDC pro tak podle mě 40% dobrý 50% ho nebude umět použít (pod dosem) a 10% si zničí 1/2 auta

ad možnosti:

koncovej CAN převodník v komfortce na jinou rychlost neukecáš

to že maxidoty 2,5g existují je pěkný ale je jich málo a v novotě kupovat je nesmysl to je lepší udělat přestabu na 3,g.

a převodník určitě bude ale zadarmo to taky nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Btw. umis propojit tuto komfortku s maxidotem, aby fungovalo auticko s dverma a pipak zapomenutych svetel? To je jedna z veci o kterou se v nasledujici dobe budu pokouset...

Zdravi Jirka

Fakt je, že zázraky se dějí - kdosi tu psal o maníkovi, co místo přestavby na 3G propojil původní 2.5G komfortku s přidanou 3G, a nějak to rozchodil... Taky by se mi to líbilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Abych to tu trochu ozivil jsem si v posledni dobe uspesne dodelal to dvojpolohove ovladani zadnich oken od ridice (jako predni), jak jsem tu psal drive.

Krome toho se mi podarilo sestrojit Hviz(DOT), prevodnik mezi 2,5gen. a 3gen. CANem. Vice tady: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=62582

S jeho pomoci s touto komfortkou konecne plne funguje maxidot vcetne auticka s dvermi a kufrem a pipakem zapomenutych svetel.

Zdravi J.

At zije 2,5gen. komfortu ! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Předělával jsem komfortku z 1J0 959 799 L na komfortku 799 AH s vystřelovacímy klíči. Chtěl sem se zeptat na jednu věc, mám střešní okno, originál vše v elektrice. Když zapnu zapalování tak musím cca 1min počkat a teprve potom si můžu otevřít střešní okno do tý doby tlačítla na stropě nereagujou. Je to okno Rockwell.Rok výroby auta je 1998 Radu prosím je to někde v kabelech

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

OK. tak teď mám nově komfortku 799AH (díky Rolbaři za montáž), koupil jsem k ní dálku a teď bych chtěl třeba nějáká čidla a houkačku. Samozřejmě vše origo, tedy aukro a vrakoviště. Můžete mi někdo poradit co všechno potřebuju k dodělání tý houkačky a těch senzorů vnitřního prostoru. Co mám shánět za čísla dílů , čemu se vyhnout, co mi nepude atd. , znáte to ......

Předem díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...