Přejít na obsah

(Hviz)DOT II - kombinovany CAN prevodnik 2,5gen. => 3gen.


Joshua

Doporučené příspěvky

(Hviz)DOT II - kombinovany CAN prevodnik 2,5gen. => 3gen. s rozsirenym zobrazovanim na MaxiDOTu

...aneb nejen kdyz MaxiDOT nesignalizuje otevrene dvere a zapomenuta svetla...

Pred nejakym casem jsem tu poukazal na moznost zprovozneni graficke signalizace vsech 4 dveri a kufru a pipaku zapomenutych svetel s komfortkou 2,5gen. na maxidotu (proste presne tak jak to ma byt). Vice info k tomu na: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=62582&st=0

Pres nedostatek casu se mi podarilo puvodni verzi rozsirit o dalsi natolik zasadni funkci, ze jsem zalozil nove tema. (Hviz)DOT II oproti uvedene puvodni verzi navic prida do klasickeho zakladniho menu maxidotu novou polozku pracovne nazvanou "DEBUG ME" (mate-li nekdo napad jak lepe nazvat tuto menu-polozku napiste):

post-21418-1245530535_thumb.jpg

Po jejim vybrani se zobrazi aktualni hodnoty nekterych vybranych velicin. Jeste to nemam uplne odladene, ale nekterym co se me v posledni dobe ptali na (Hviz)DOT jsem sliboval prestaveni nove rozsirene verze, tak prikladam obrazek z dneshiho testovani.

post-21418-1245530554_thumb.jpg

Zobrazuje se nasledujici:

- skutecna rychlost; vypoctene zrychleni/zpomaleni

- absolutni spotreba; otacky

- skutecna venkovni teplota na cidle; skutecna teplota motoru

- zarazeny rychlostni stupen

Hardware a zapojeni (Hviz)DOTu I a II je shodne (viz. uvedeny link). Jsem zvedav na vase nazory.

Zdravi J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtip je prave v tom ze to zobrazi prevodove stupne z manualni prevodovky. Z automatu to jde tak jako tak. 6tka by eventuelne sla dodelat.

Zdravi J.

P.S. Prosim dotazy s odbocenim od tematu pres SZ - nic ve zlym.

Editováno: , autor: olisoft
mas to vymazane :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S nadrzi to neni problem, sel by umistit nejaky symbol treba pod spotrebu vedle symbolu litru. Podobne by se dal i symbol doliti oleje treba k teplote oleje, aby to mel clovek na ocich nejen pri zapnuti zapalovani.

Nad eventuelni cenovkou jsem se zamyslel u (Hviz)DOTu I, hardware je stejny, tak by to bylo podobny. Jestli teda nekdy vyrobim vic nez jeden. K eventuelni vyrobe jsem se vyjadroval tez u (Hviz)DOTu I.

Zdravi J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj,

vyrabas este tie prevodniky? Ak dobre rozumiem, tak ak mam 2.5gen, tak mi staci vymenit len budiky 3.gen z maxidotom a pouzit tvoj prevodnik? Ziadne pinovanie a menenie komfortky a podobne?

toto je moja komfortka, tak dufam ze to je 2.5gen:

1C0 959 799 AH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi ja nevim co cekate. Kdyz napisete neco do rok staryho tematu ze bude okamzita odezva?

Jinak jestli bude zajem se myslim domluvime. Uz nejakou dobu mam funkcni prototyp a casove problemy to doladit. Vypada to ze v prvni fazi bude HvizDOT I klasik a pridavne funkce casem prehranim softu. Cim vetsi zajem tim vetsi moje motivace. S Honzou by to urcite nebyl problem domluvit.

Ohledne komfortky muzete zatim mrknout sem co je mozne:

Zdravi J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ja uz som tiez davnejsie pisal spravu joshuovi ze mam zaujem o hviz-dot ;) Odpoved bola taka aka je tu uz napisana,ze neni moc casu ;) Ak by som mohol pomoct s "masovou" vyrobou(pre ludi tu s fora),tak pre mna nie je problem spravit plosaky na freze na to urcenej-PROTO MAT S62,pripadne osadit suciastky.Ak mas zaujem o nejaku spolupracu pri vyrobe tak mi napis :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nazdar panove,

puvodne jsem chtel s timto prispevkem pockat az do definitivniho ukonceni testovaci faze redesignovaneho HvizDOTu, ale vzhledem k tomu ze pevne verim ze uz nenastanou zadna neocekavana prekvapeni sepisu zakladni info uz ted.

HvizDOT I klasik je fakticky hotov a jsem schopen ho pripadnym zajemcum naklonovat. Montaz lze domluvit pres Honzu72.

Zakladni popis a parametry:

- Rozmery 85x65x28mm

- Zprovozni na maxidotu grafickou signalizaci vsech 4 dveri a kufru a pipaku zapomenutych svetel, proste presne tak jak to ma byt.

- (Hviz)DOT ma dve pripojky: 1xCAN 2,5gen. od komfortky a 1xCAN 3gen. k budikum. Krome toho potrebuje trvalych 12V.

- Funkce spociva v prekladani relevantnich informaci z CANu 2,5gen. na CAN 3gen. Z pohledu budiku se chova stejne jako komfortka 3gen.

- V klidovem stavu ma minimalni odber v radu mikroAmperu, v aktivnim stavu ca. 75mA.

- Instalace spociva v dotazeni CAN kabliku od komfortky k budikum, coz zna kazdy kdo predelaval na 3gen., jen s tim rozdilem ze na tomto kabliku sedi (Hviz)DOT a tlumoci (viz. schema na obrazku).

- Cena castecne zavisi na poctu lidi, ale verim ze dodrzim slibovanych 2222 Kc. :-)

post-21418-091327400 1283975025_thumb.jp post-21418-046244100 1283975037_thumb.jp

Jak jsem jiz psal mam hotovu prvni verzi, jejiz software zatim NEobsahuje pridavne funkce jako rozsirene zobrazovani na maxidotu popsane v tomto vlakne. Nicmene na hardwaru se nic uz menit nebude, dalsi funkce planuju casem prehranim softu.

Zdravi J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze panove,

testovaci faze je dneskem uspesne uzavrena a HvizDOT I hotov.

S funkcemi zobrazovani auticka na displeji a pipaku rozsvicenych svetel. Podrobnejsi popis viz predchozi prispevek.

post-21418-018174700 1284322466_thumb.jp

Krome toho ma jednoduchou diagnostiku krz LED signalizaci, ktera pomuze odhalit zakladni problemy v zapojeni.

Kdo byste mel o tuto vecicku zajem dejte zavazne vedet pres SZ a ja vam to za uvedenych podminek muzu naklonovat.

Pripadne dalsi dotazy prosim tez pres SZ.

Zdravi J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 13 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...