Přejít na obsah

Drhnutí předních dveří


tomina

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Super, uz jsem ho vystopoval i tady :-) Jen pro upresneni, je to matka M16, tzn. prumer diry 16mm, ze? Diky

PS: a jeste mam maly dotazecek. Tam jak je ten horni cep (takovej ten co couha asi pul centaku) ma okolo vuli v dire. To je normalni nebo to muze u me zpusobovat ten problem se svesenim? Ja jen aby to ta matka vyresila a spis mi to jeste vic neznicila.

post-7202-0-02925900-1297893687_thumb.jp

Editováno: , autor: Vlasatec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam spravnou :-) ale jsem asi zase ojedinely pripad, matku jsem obalil teflonem, aby mi to moc neodrela. Pomohla mozna troskuu, ale zadna slava to neni. :feve: Pripruzoval jsem to asi trikrat... tak az se budu nudit, zkusim znova :prc: nebo tam dam tu podlozku pod pant.

Editováno: , autor: Vlasatec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, uz jsem ho vystopoval i tady :-) Jen pro upresneni, je to matka M16, tzn. prumer diry 16mm, ze? Diky

PS: a jeste mam maly dotazecek. Tam jak je ten horni cep (takovej ten co couha asi pul centaku) ma okolo vuli v dire. To je normalni nebo to muze u me zpusobovat ten problem se svesenim? Ja jen aby to ta matka vyresila a spis mi to jeste vic neznicila.

Vůle v horní patce spodního pantu není úplně normální. Pokud se totiž čep otáčí v pevné části pantu, co je přišroubovanej na karoserii, pak by měla být vůle jen minimální, jen aby šly dveře nasadit na ten čep. Při montáži dveří je totiž celý spodní pant namotovaný na karoserii, horní patka spodního pantu je na dveřích a dveře se nasouvají na ten čep shora (viz DP).

Pokud je vůle abnormální a otvor je už jakoby šišatý, pak se už čep netočí v pevné části pantu a točí se v těch patkách. Což je špatné, protože časem tam vznikne ještě větší vůle (malá vůle dělá velkou, jak říkají staří mechanici) a dveře jsou při otevření prověšený a naopak zavřený můžou být za jízdy (vlivem kroucení karoserie na nerovnostech) zdrojem cvakání.

Vím o tom své, budu teď měnit spodní pant, zanedbal jsem mazání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak jsem zjistil že mám vůli u horního pantu předních dveří.Jde o to zda bude jen vydřený čep nebo to bude i v pantu.Kde se dá koupit čep a má někdo zkušenosti?

EDIT:

Tak vyřešeno.Není tam žádný čep,jen stačilo dotáhnout matku. :)

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek a edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Dokazal by plz nekdo poradit jak postupovat pri serizovani pantu prednich dveri a predevsim dvere co nejlepe slicovat se zbytkem karoserie? V DP je jedna veta o povoleni vsech T45 pri serizovani, tot vse, na foru jsem na toto tema nenasel jedinou informaci.

Vymenil jsem spodni pant dveri ridice za novy, s hornim pantem jsem nehybal. Mam samozrejme pristup ke vsem T45 ktere drzi pant, ale nedari se. Delam to ve dvou lidech, i tak je hodne tezke v ramci serizeni pohnout s dverma 'jen trosku'. Dvere se skoro vzdy pohnou daleko vice nez potrebuju a vetsinou presne tam kde to nechci.

V soucasne chvili mam dvere u predniho blatniku utopene o 1-3mm, na B-sloupku jsou nad listou jakztakz ok, nad prahem ale 2-3mm vystupuji. Jakym zpusobem to srovnat? Verim ze na to existuje rozumny postup, poradi nekdo?

Editováno: , autor: tucnak01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo nic, tak si odpovim sam

1. Srovnat dvere v pantech tak aby (zhruba) sly zavrit a nikde se neodiraly. Nejkritictejsi misto je vpredu v urovni spodniho pantu kde nespravne serizene dvere drou o blatnik

2. Seridit U-cko (v Etce to nazyvaji zaverne pero) na B-sloupku tak aby zavrene dvere licovaly se zadnima. Je treba povolit dva srouby kterymi to drzi, jsou to M8 mnohohrany, je na to stejny vorech jako na srouby ktere drzi zamky ve dverich

3. Seridit horizontalne horni pant tak aby zavrene dvere dolehaly na gumu nad sklem (pokud ne do auta bude foukat, mozna i tect, vim ja?) a soucasne nahore licovaly s blatnikem. Ja dvere musim mit asi mm utopene ale je to videt jen zblizka

4. Pokud dvere dole nelicuji s blatnikem pri otevenych dverich povolit dva T45 ve dverich na spodnim pantu a pohnutim dveri dorovnat

5. Dorovnat dvere vyskove spravnym posunutim pantu na A-sloupku, dela se lepe pri zavrenych dverich. T45 zevnitr jsem mel velmi mirne povolen, dorovnal jsem dvere, utahl druhy T45 od predniho kola a az pak T45 zevnitr

6. Pokud to kdekoliv nesedi kterykoliv z predchozich bodu opakovat

Samozrejme mne kdokoliv muze opravit, delal jsem to poprve a mozna ne uplne spravne

Editováno: , autor: tucnak01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...