Přejít na obsah

Krize


TomasB

Doporučené příspěvky

adam

na slovensku sa to uz prejavuje teraz a nie na jar... :feve:

je to dost na figu nemam s toho dobry pocit... treba len dufat ze sa to rozhybe spotreba a tym padom aj vyroba atd kolobeh zivota ;)

myslel som to tak ,ze na jar sa ukaze na plno.viem ze uz tu je vidim neustale spravy o prepustany atd.

Editováno: , autor: adam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OTDi : zakonitosti to ma, diskutujou o tom mesice lide kteri o tom maji akorat informace z televize.

Ze to zpusobila krize hypotek v USA hmm zase takova kachnicka z televize, spise bych rekl ze v USA na to prisli jako prvni, zadluzeni US obyvatelstva neni o moc horsi nez kterehokoliv jineho statu v zap. evrope. Hypoteky tady byly k dostani taky za smesne podminky a ty splnili lide kteri pomalu nemeli dostat ani uver na televizi v Datartu.

Proste a jen chces rust a to bud intenzivne pres technologicky pokrok - to se moc nedelo ve svete a nebo extenzivne ze pridavas prachy do kolobehu aby se alespon obrat zvetsoval. Ale tak jako vsecko maji i prachy zakonitosti a kdyz je proste v trznim hospodarstvi vice " umelych " penez nez jaka je jejich protihodnota v rekneme ve " vyrobe " tak to zacne lidem vrtat hlavou a ptaji se neni to divne a odtud zacina ta vlna ktera zacne oslabovat rychlost ekonomiky, tedy ze lide prestanou duverovat tem " umelym penezum ".

Hypoteky sou jen vyustenim neduvery lidi, jsou to nejvetsi pujcky pokryvajici velkou skupinu obyvatel, proto se to odkrylo v US jako prvni, a lidi tomu rikaji ze tak to zacalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u nás žádná hypoteční krize není. A odborníci říkají, že naštěstí u nás již v roce 98 menší krize proběhla a naše finanční ústavy od té doby měli dostatečně přístné podmínky. Takže u nás ani nehrozí.

Bohužel nás to postihne jinak a to tak, že není takový zájem o naše zboží.

V americe je hypoteční krize takový národní folkról lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si myslíš, že o tom dlouze diskutují jen ti co mají info z televize??? zajmavy. asi děláš ekonomicku školu co a to tě tam učí. neříkám že nemáš pravdu..mých pár známých jsou taky ekonomové a jedna už i napsala nějakou tu knížku o tom. jeden je ředitel ekonomického odvětví v jedné nejmenované firmě a zajmavý že všeci o tom můžou diskutovat do nekonečna a to nemají info z televize, tak ted nevim jestli jsou to debilové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzes diskutovat o necem co tady nikdy nebylo, ale krize ale v ruzevem tady byly a budou , lidi diskutujou jen proto ze nemaji uplne informace (to vetsina) a nebo tomu nerozumi, nejhorsi pripad kdyz se spoji oboji.

Jak nerikam ze se da objasnit 100% oblasti problemu, ale tvrdim ze 99% jde realne odvodit a to bud selskym rozumem a nebo ekonomickym vzdelanim (to uz mam za sebou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tý jo, já se jen divím co tady ještě děláš když máš ty nejpravdivější informace a tak si to všechno odvodíš selským rozumem. tudíš nemáš o čem diskutovat ani přemýšlet, všechno víš. jak to že už nestojíš v čele nějaké firmy a nedostáváš ji z krize?? takových lidí jako ty teď potřebijí po celým světě lol

nic proti, ber to z prdele, tohle téma by se mělo přesunout úplně na jiný forum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorad nechapu, kdo zadal to, ze ta ekonomika zacla tak padat, vzdyt se celkem darilo ne? :feve:

Zpusobilo to to ze kazdy druhy ma hypoteku na barak, auto na uver, tv na leasing a dovolenou na pujcku, a na podnikani dalsi ...holt si zapad zije nad pomery...USA je jeste vetsi extrem... nepamatuju ze by se za posledni 2roky zapadni ekonomice darilo spis stagnuje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OTDi : To si taky nekdy rikam proc kdyz tomu rozumim nevydelavam jeste vic :)ale zatim si nestezuju :)ale rozdil bude asi v tom ze nekdo ma koule na to aby sel delat fakt tydle velka rozhodnuti za nejakou velkou firmu, v todle sem jeste asi nedozral, a v pohode a bez okolku to priznam, proste si na to netroufam. A v poho nejsem urazlivy :))

Ber to tak ze vyuzivam to co me naucili za pet roku na nejvetsim prazském gymplu :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mezi reci, delam v personalce, ktera ma hlavni napln prace agenturni zamestnavani, z tak cca 60% pro firmy v automobilovym prumyslu. A reknu to kratce, sme dost v prdeli, ac sme jeste loni byli tezce vydelavaji spolecnost. Horsi je to na Morave, ale celkove aut. prumysl spatny. A zatim se na lepsi casy neblejska, nastesti mame za zadam obrovskej kapital tezce v + cislech se pohybujici zapadni spolecnosti. Ale nejaky zvysovani platu, atd. to je vsechno v pytli. A mliko do kafe uz nam nevozi, ale kupuje ho asistentka v Tescu, zatim :D Je to vsechno velky divadlo, medialni masaz a zlaty padaky, ktery se rozdavaj i ted dal tam, kde to slo do kytek. No co, aspon mam za rohem N98 za 25,50 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netrvalo to dlouho a začíná se u nás v práci vykládat o propuštění cca. 80 lidí - loni v prosinci měla firma 500 zaměstnanců, obrat přes 1 miliardu korun, dělaly se přesčasy, soboty. Nyní je zákaz úplně všeho, poloviční prémie a jsem moc zvědavej jak to bude probíhat dál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jako já jsem rád, že jsem ještě v pátek dotáhnul jednu smlouvu, sice těžké vyjednávání o ceně, ale nakonec jsme se dohodli(ustoupil jsem o 67tis výměnou za 70% předplatbu při podpisu smlouvy, instalace je až v dubnu, takže to je slušnej "úvěr", protože já budu platit až někdy koncem května :) ), v pondělí upravím detaily ve smlouvě, posílám majitelovi firmy k podpisu, on obratem podepsané faxuje zpět, takže v pondělí budu mít pro letošek asi s největší pravděpodobností podepsanej poslední pěknej kšeft. Dojednával jsem to od května, vejvar cca 750 tis.

Možná teoreticky podškrábnu letos ještě jeden co jde z peněz z EU na sanaci ekologických škod, ale protože se to nějak na ministerstvu protahuje, tak nevím nevím. Od 1.1.2009 měla být celá nová technologie v chodu, ale doteďka se jen papíruje na ministerstvu. Takže s tím moc nepočítám. Jinak všechny ostatní pěkné kšefty(už za cca 10,5M)co se měly letos podepsat jsou dány k ledu než se zlepší situace. Mám opravdu "radost". A v ostatních 15 zemích kde působíme to je totéž, jen maďarské kolegyni se ještě povedlo minulý týden vyhrát tender pro vodárnu v Budapešti za pěkný prašule a podepsat smlouvu. Jak to tak sleduju, tak příští rok budu rád, když se vůbec něco povede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi bylo prave sdeleno, ze rychla akce se tyka opravdu i centraly, a ze z nizsich pozic zustane jen ja a asistentka. Coz je dobry v tom, ze muzu zatim hledat lepsi a nebat se o prachy, ale na druhou stranu to bude 2x tolik prace a budu tu furt, brrr

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...