Přejít na obsah

Rozdiely v jazde na roznych velkostiach diskov


Swingal

Doporučené příspěvky

no některý názory tu jśou zajímavý :)

já na okte combi TDI 66+čip na 85kW dal jsem jak 195/65/15 tak 205/55/16 i 225/45/17 215/40/17 a sve finále 215/45/17 a uplně vpoho, větší kola sem nekupoval jen kuli tomu že sem měl svoje 17ky rád :) a kuli prachum :)

auto jelo pořád stejně, i bych si dovolil tvrdit že na těch 215/45 jela líp, a se spotřebou když sem nikam nespěchal tak krásně kolem 4,0l/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě zajímalo, jak taková jízda 4l/100km vypadá, já mám teda zatím pořád 15ky, chystám 17ky a furt se mi to motá kolem 5,5l a to zrovna taky nejsem žádnej závodník. :kuk:

Tak to já chci dávat 18 a na 15 mám spotřebu kolem 5,5 až 5,7 , tak si myslím že tu 6 určitě zlomím a moc nezávodím ( jak kdy :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě zajímalo, jak taková jízda 4l/100km vypadá, já mám teda zatím pořád 15ky, chystám 17ky a furt se mi to motá kolem 5,5l a to zrovna taky nejsem žádnej závodník. :kuk:

To ani moje přítelkyně neumí jezdit za 4l/100km a to se sakryš loudá (1,9 TDI 77kw)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stou spotřebou to bylo myslim typem motoru a čipem, tak když sem jel normálně naloženej podle předpisu dalo se jet vklidu i za 3,8-4,1 prostě do 4,5 ;) a bylo jedno jaký tam jsou kola, ale běžně prostě pod 5l, bych to musel pořádně podráždit aby jezdila za 6 a vejš dost členů fora to vidělo takže sio nevymejšlim

ted sem koupil B5ku 81 kw a žere :) jezdim kolem 5,5 :D nejmíň asi 5.1(na šestnáctkách sem zvědavej kolik pápne na 18)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevalte mu tu kliny do hlavy :D cim vetsi kola tim pomalejsi accelerace,ale vyssi maximalni rychlost, staci znat jen trosku fyziky

cim vetsi treci plocha tim vyssi spotreba,ale u te spotreby zalezi na mnoha jinych okolnostech (jestli jezdis dalky,mohla by ti spotreba dokonce klesnout) ,takze to ve vysledku treba ani nemusis poznat,muze to delat 0,3 - 0,5

cim vetsi kola tim lepsi prilnavost k povrchu,tudiz lepsi projizdeni zatacek,ovsem zase citis kazdou diru

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proc by ti nekdo valil kliny do hlavy? zakony fyziky samo neucuras ale zalezi jak moc jso ucitelny pri prechodech na ruzny rozmery

17´´ jsem mel na kokte jenom par mesicu, pak zimni 15 a nasledne na leto 8,x18´´, spotreba dlouhodoba 5,7 ( 81kW/TDI), komfort se nijak vyrazne nezhorsil, akcelerace uz ano tomasony jsou opravdu dost tezky kola

klacovo spotrebe se nedivim, to prece neni nic novyho ze 66+chip je na tom ze vsech TDicek asi nejlip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja menil z 15-205/60 na 17-205/50 a komfort skoro to samy, mno a akcelerace na 55kW 1,6 nebyla nikdy brutalni, tagze se loudam jenom o trochu pomalejc :smich: :smich: :smich: Pak sem vymenil podvozek a komfort skoro zadnej, ale ta radost z jizdy je 100% :p :p :p

A jaký jsi tam dal podvozek, RS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...