Přejít na obsah

GSM II HF Bluetooth


bendy123

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Ne, na netu není žádná aplikace, která by vytvořila "můstek" mezi Symbianem a komunikačním protokolem Temic SDS softwaru v jednotce handsfree. Hledám usilovně půl roku. Je ale s podivem, že v Temic vycházejí z protokolu Nokia a nemají chuť zaimplementovat telefony series60. Také nechci oželet fce Symbianového telefonu a přechod na WindowsMobile to řeší jenom částečně - komunikátor s WM se chová jako SonyEricssony. Nelze synchronizovat jenom defaultní číslo kontaktu ale pokud mám u jména více čísel, synchronizují se všechna se stejným jménem a je z toho poněkud nepřehledný seznam. Jsou potom vidět jména ale nevím které patří k mobilnímu, pevnému popřípadě faxu. Kdybych něco objevil, tak to tady samozřejmě zveřejním - určitě to netrápí jeno nás dva.

Tonda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa začína črtať riešenie. Kúpim si do auta BT sadu Nokia CK-15W, má to krásny farebný displej a s Nokiami si to rozumie výborne. A dokonca to vie zvládať až 8 elefónov. Ovládač je na rozdiel od Parrotov samostatný, takže ten ide umiestniť hocikam. Horšie je to s displejom. Je síce malý, ale zatiaľ som nenašiel miesto, kde by ho išlo fakt elegantne zakomponovať do interiéru. Rozhodne to nesmie nikde trčať. Máte niekto nejaké tipy?

Takže ešte počkám, až mi tú moju RJ telefónu vymenia za novú a potom ju z auta dám preč a možno aj predám. A budem mať pokoj. Aj tak pre RS stále neexistuje multif. volant, tak čo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzes si na WM dat jen seznam ktery se ma synchro podle kategorie kontaktu.

Odzkouseno a chodi to.

Ahoj.

Ne, na netu není žádná aplikace, která by vytvořila "můstek" mezi Symbianem a komunikačním protokolem Temic SDS softwaru v jednotce handsfree. Hledám usilovně půl roku. Je ale s podivem, že v Temic vycházejí z protokolu Nokia a nemají chuť zaimplementovat telefony series60. Také nechci oželet fce Symbianového telefonu a přechod na WindowsMobile to řeší jenom částečně - komunikátor s WM se chová jako SonyEricssony. Nelze synchronizovat jenom defaultní číslo kontaktu ale pokud mám u jména více čísel, synchronizují se všechna se stejným jménem a je z toho poněkud nepřehledný seznam. Jsou potom vidět jména ale nevím které patří k mobilnímu, pevnému popřípadě faxu. Kdybych něco objevil, tak to tady samozřejmě zveřejním - určitě to netrápí jeno nás dva.

Tonda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Muzes si na WM dat jen seznam ktery se ma synchro podle kategorie kontaktu.

Odzkouseno a chodi to.

Ahoj.

Ne, na netu není žádná aplikace, která by vytvořila "můstek" mezi Symbianem a komunikačním protokolem Temic SDS softwaru v jednotce handsfree. Hledám usilovně půl roku. Je ale s podivem, že v Temic vycházejí z protokolu Nokia a nemají chuť zaimplementovat telefony series60. Také nechci oželet fce Symbianového telefonu a přechod na WindowsMobile to řeší jenom částečně - komunikátor s WM se chová jako SonyEricssony. Nelze synchronizovat jenom defaultní číslo kontaktu ale pokud mám u jména více čísel, synchronizují se všechna se stejným jménem a je z toho poněkud nepřehledný seznam. Jsou potom vidět jména ale nevím které patří k mobilnímu, pevnému popřípadě faxu. Kdybych něco objevil, tak to tady samozřejmě zveřejním - určitě to netrápí jeno nás dva.

Tonda.

Nazdar vsichni,

to ze neni zadna aplikace na Symbian neni uplne pravda na linku: http://europe.nokia.com/A4368365 je aolikace ktera by mela fungovat ale pouze se starsem Symbianem NE Symbian S60 3rd Edition, pro tyto telefony je ve fazi schvalovani (ve Skoda Auto) jsou drzaky na E50 a E60 coz jsou jedine 3rd Symbiany ktere bodou fungovat i s telef. seznam pres handsfree ale POUZE S DRZAKEM (snad nekdy koncem zari) jinak bluetooth komunikace (tel. seznam) zrejme hned tak fungovat nebude a pokud v budoucnu ano tak nase stavajici jednotky nepujdou prekodovat (overene informace z vyvoje SkodaAuto).

Jeste prozba nema nekdo info jak funguje HTC S710 Vox s origo bluetoth handsfree.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Mne sa začína črtať riešenie. Kúpim si do auta BT sadu Nokia CK-15W, má to krásny farebný displej a s Nokiami si to rozumie výborne. A dokonca to vie zvládať až 8 elefónov. Ovládač je na rozdiel od Parrotov samostatný, takže ten ide umiestniť hocikam. Horšie je to s displejom. Je síce malý, ale zatiaľ som nenašiel miesto, kde by ho išlo fakt elegantne zakomponovať do interiéru. Rozhodne to nesmie nikde trčať. Máte niekto nejaké tipy?

Takže ešte počkám, až mi tú moju RJ telefónu vymenia za novú a potom ju z auta dám preč a možno aj predám. A budem mať pokoj. Aj tak pre RS stále neexistuje multif. volant, tak čo.

Tak to jsem asi udělal trochu chybu když jsem úspěšně vrátil čerstvě koupenou sadu CK-15W do prodejny s tím, že si koupím original BT HF. Nechal jsem se ulapit na to že originál je originál a nemá to vůbec žádné potíže na rozdíl od HF od nokie zejmana s kompatibilitou. Ve staré octavii co jsem před 3týdny prodal jsem měl HF nokia 616 a byl jsem s ní max spokojenej. Jako telefon používám Nokii 9500 a čekám na E90 cokoli jiného nechci ale jak jsem tady pochopil tak asi za mého života takovéto telefony s originál BT HF nebudou nikdy komfortně komunikovat.

No nic jdu udělat ze sebe blbce do prodejny a jdu si ho znova koupit :-)

Když někde najdu fotky jsem jsem umísti starou 616 hned je vystavím. Jen pro představuju jsem microfon umistil do orinál prostoru na stropě , displej pod přední okno mezi výdechy vzduchu na plastovou záslepku do níž jsem protáhl kabel a dálkové ovládání jsem dal vedle řadicí páky tak aby byla komfortně po ruce.

Stejným způsobem jsem to chtěl namontovat i do OII ale jak jsem psal dřív než jsem ji namontoval tak jsem jí vrátil a pak jsem si přečetl forum ..... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa začína črtať riešenie. Kúpim si do auta BT sadu Nokia CK-15W, má to krásny farebný displej a s Nokiami si to rozumie výborne. A dokonca to vie zvládať až 8 elefónov. Ovládač je na rozdiel od Parrotov samostatný, takže ten ide umiestniť hocikam. Horšie je to s displejom. Je síce malý, ale zatiaľ som nenašiel miesto, kde by ho išlo fakt elegantne zakomponovať do interiéru. Rozhodne to nesmie nikde trčať. Máte niekto nejaké tipy?

No ja dal podobny ovladac od obdobne predchozi sady Nokia CK-7W, kterou provozuji s E65kou dolu pod radici "joystick" od DSG prevodovky, viz obrazek. Pri jizde jsem pravou rukou pohodlen opren, "kvedlat" nemusim, a tak je prava ruka volna k tomu semtam šáhnout na ovladač HF sady, příp. na ovladač autonavigace...

O CK-15W mimoch. také uvažuji, zatím mě u ní vadí neexistence možnosti připojení founa jinak, než přes BT, tzn. chybějící aktivní držák s nabíjením a aneténním couplerem pro mou E65. Jezdím (často dlouhé cesty s mnoha telefonáty) totiž rád s nabíjejícím se telefonem, a nesnáším nějaké nabíječky do CL a podobné "verky".

(ale asi už jsi to možná nějak jinak vyřešil...)

post-1470-1189697527_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mne sa začína črtať riešenie. Kúpim si do auta BT sadu Nokia CK-15W, má to krásny farebný displej a s Nokiami si to rozumie výborne. A dokonca to vie zvládať až 8 elefónov. Ovládač je na rozdiel od Parrotov samostatný, takže ten ide umiestniť hocikam. Horšie je to s displejom. Je síce malý, ale zatiaľ som nenašiel miesto, kde by ho išlo fakt elegantne zakomponovať do interiéru. Rozhodne to nesmie nikde trčať. Máte niekto nejaké tipy?

Takže ešte počkám, až mi tú moju RJ telefónu vymenia za novú a potom ju z auta dám preč a možno aj predám. A budem mať pokoj. Aj tak pre RS stále neexistuje multif. volant, tak čo.

Buduci tyzden budem mat RSII MR2008, s GSM II BT ... kolega ma N73 , mozem to skusit ci to pada alebo nie (tak ako ste to pisali) . (samoska ze pozriem pritom aj na firmware telefonu)

Na starej octe mam CK- 7W , coz je uplny zaklad HF od nokie, a myslim ze som s tym 100% spokojny (nemam problem, ako poniektori ked prechadzaju popod trolejove vedenia mhd, resp. ine napatove systavy ..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám mobilní telefon Nokia 6230i a chtěl bych si na ni objednat orig. HF sadu od Škody - na stránkách je HF pro Nokii 6230, jsou to téměř identické mobily. Ve škodovce mi říkali, že se může vyskytnout mírné rušení rádia, ale od firmware 3.4 a výš to mizí, ale nevím, kde mám zjistit jakou verzi firmware v mobilu mám..( nevíte jak to zjistím?)...máte někdo zkušenosti s HF sadou a s tímto mobilem? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám mobilní telefon Nokia 6230i a chtěl bych si na ni objednat orig. HF sadu od Škody - na stránkách je HF pro Nokii 6230, jsou to téměř identické mobily. Ve škodovce mi říkali, že se může vyskytnout mírné rušení rádia, ale od firmware 3.4 a výš to mizí, ale nevím, kde mám zjistit jakou verzi firmware v mobilu mám..( nevíte jak to zjistím?)...máte někdo zkušenosti s HF sadou a s tímto mobilem? Díky.

Verzi firmwaru zjistíš takhle: *#0000#

Já mám origo handsfree a s 6230 faká bezproblémově, jak držák, tak bluetooth, jsem maximálně spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám mobilní telefon Nokia 6230i a chtěl bych si na ni objednat orig. HF sadu od Škody - na stránkách je HF pro Nokii 6230, jsou to téměř identické mobily. Ve škodovce mi říkali, že se může vyskytnout mírné rušení rádia, ale od firmware 3.4 a výš to mizí, ale nevím, kde mám zjistit jakou verzi firmware v mobilu mám..( nevíte jak to zjistím?)...máte někdo zkušenosti s HF sadou a s tímto mobilem? Díky.

Verzi firmwaru zjistíš takhle: *#0000#

Já mám origo handsfree a s 6230 faká bezproblémově, jak držák, tak bluetooth, jsem maximálně spokojen.

Skaja ma pravdu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám mobilní telefon Nokia 6230i a chtěl bych si na ni objednat orig. HF sadu od Škody - na stránkách je HF pro Nokii 6230, jsou to téměř identické mobily. Ve škodovce mi říkali, že se může vyskytnout mírné rušení rádia, ale od firmware 3.4 a výš to mizí, ale nevím, kde mám zjistit jakou verzi firmware v mobilu mám..( nevíte jak to zjistím?)...máte někdo zkušenosti s HF sadou a s tímto mobilem? Díky.

Verzi firmwaru zjistíš takhle: *#0000#

Já mám origo handsfree a s 6230 faká bezproblémově, jak držák, tak bluetooth, jsem maximálně spokojen.

Skaja ma pravdu... :)

Díky moc..mám verzi 3.88...takže pohoda..Kde sis sadu kupoval, popř. kolik Tě to stálo, přípravu v autě už mám...

Editováno: , autor: Stepa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc..mám verzi 3.88...takže pohoda..Kde sis sadu kupoval, popř. kolik Tě to stálo, přípravu v autě už mám...

Já jsem bral celou sadu přímo s novým autem, včetně vlastního adaptéru na konkrétní telefon, ale cena toho adaptéru je tuším 3750,00 Kč s DPH a lze ji objednat přímo u prodejce Škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je ona - zkusím se optat v servisu,jestli to neseženou levněji, jinak to objednám z netu Škody. A to s tím bluetooth nebo bez jsou stejné adaptéry, proč by jinak měli stejnou cenu...? Docela tomu nerozumím..

No Škoda nemá na netu online shop, takže každopádně to musíš řešit přes servis ;) Adaptér je pouze jeden a s bluetoothem nemá nic společnýho, slouží pouze jako redukce mezi konzolou, co máš v autě a konkrétním telefonem, bluetooth musí být zabudovaný právě v té konzole, z fabriky si můžeš objednat přípravu pro telefon s/bez bluetoothu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje peripetie s originálnou BT handsfree neskončili ani po roku a niekoľkých mesiacoch. Konečne som dostal novú RJ z MR 2008 (je to trochu neskôr, než som pôvodne avizoval). Dobrá správa je, že telefón sa už konečne neodpája. Po zapnutí zapaľovania sa HF pripojí a je pripojená až do chvíle, kým sa úplne nevytiahne kľúč zo zapaľovania. Takto to malo fungovať hneď od začiatku.

Stále to však nerieši môj problém s telefónnym zoznamom. Ten sa so Symbianom nekoná a basta. A nakoľko ma môj milovaný telefón (N73) značne irituje, vymením ho za niečo iné. Preto by ma zaujímali nejaké skúsenosti s telefónmi, ktoré ste s originálnou HF sadou cez BT skúšali. Teda čo zoznam a register hovorov zobrazí a čo už nie. Zvažujem totiž kúpu nejakého telefónu s Windows mobile. Pred časom sa tu nejaké skúsenosti popisovali, ale problém bol v tom, že do auta sa prekopírovani viaceré čísla, ale stále s rovnakým menom. Používa niekto originálnu BT HF sadu s Windows Mobile?

Pred časom som tu aj písal o originálnej Nokia HF sade CK-15W. Ale ani táto si s N73 úplne nerozumie. Nezobrazuje silu signálu a stav nabitia betérie a niektoré čísla totálne ignoruje a nezobrazí. Rovnako neraz zobrazuje u príchodzieho hovoru len "Súkromné číslo" (na displeji telefónu sa meno zobrazuje, takže volajúci nemá skryté číslo), hoci toto konkrétne číslo v zozname na CK-15W figuruje (a len raz samozrejme). A ešte perlička! Po pripojení k originálnej sade Nokia CK-15W mi zvykne občas telefón vytuhnúť (na displeji neraz ostane aj posledný čas). So Škoda sadou sa to nestalo ešte nikdy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se tu řeší ty potíže, tak se taky přidám, malinko mi vadí, že jakmile mám telefon v adaptéru originální Škoda handsfree, tak mi nepípá při příchodu SMS a jediný způsob, jak to zjistit je vizuální kontakt s telefonem, což je značně nepraktické. Nepohybuje se tu někdo, kdo by dokázal poradit, zda-li je možné to třeba nějak poladit přes VAG a upozornění na příchod SMS aktivovat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se tu řeší ty potíže, tak se taky přidám, malinko mi vadí, že jakmile mám telefon v adaptéru originální Škoda handsfree, tak mi nepípá při příchodu SMS a jediný způsob, jak to zjistit je vizuální kontakt s telefonem, což je značně nepraktické. Nepohybuje se tu někdo, kdo by dokázal poradit, zda-li je možné to třeba nějak poladit přes VAG a upozornění na příchod SMS aktivovat??

Můj názor je, ře hovor přes to vyřídíš, to je OK..ale SMS už by sis pak chtěl přečíst a to už by nebylo zrovna bezpečné..takže podle mně to nepůjde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se tu řeší ty potíže, tak se taky přidám, malinko mi vadí, že jakmile mám telefon v adaptéru originální Škoda handsfree, tak mi nepípá při příchodu SMS a jediný způsob, jak to zjistit je vizuální kontakt s telefonem, což je značně nepraktické. Nepohybuje se tu někdo, kdo by dokázal poradit, zda-li je možné to třeba nějak poladit přes VAG a upozornění na příchod SMS aktivovat??

Můj názor je, ře hovor přes to vyřídíš, to je OK..ale SMS už by sis pak chtěl přečíst a to už by nebylo zrovna bezpečné..takže podle mně to nepůjde

Jasně, většinou zastavím, protože za jízdy se čtou zprávy blbě, mobil se třepe a člověk se musí soustředit, ale když mi takhle příjde nějaká zpráva, tak ani nevím, že tam je a pokud je to důležitý, tak mě to nasere, že odpovídám až po hodině, takže já bych si rád zastavil, ale musím vědět, že něco přišlo, takhle mi to příjde dost nahlavu :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlavne je to zobrazené priamo na Maxíku a hovor sa dá prijať páčkou pod volantom. To je šikovné riešenie. A netreba nikam do interiéru strkať ovládač a displej.

Ešte mi prezraď, ako si tá BT HF v OII poradí s menami, kde je viacej čísel? A potom užívaš WM6 v štandardnej edícii (standard/professional), alebo v edíci phone?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SKAJO, mám jednu prosbu. Dnes jsem si objednal ten origo adaptér na Nokii 6230i - příjde mi za 2 týdny a nemůžu se dočkat...nevyfotil bys mi, prosím, jak to s tím adaptérem a mobilem vypadá...byl bych moc rád, ale jestli se ti nechce, nic se neděje, nechci tě otravovat.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V CAN gateway musis povolit RJ telefonu (77) a samotnu RJ musis spravne nakodovat.

V CAN se to tváří, že je jednotka povolená, češtinu se povedlo nastavit, ale v maxidotu stále nic. BT i přes adaptér HF funguje, ale maxík o ní neví, taky v něm nemám nastavení zamykání, přitom auto je MR2007 a budíky taky. Má někdo nápad, co zkontrolovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SKAJO, mám jednu prosbu. Dnes jsem si objednal ten origo adaptér na Nokii 6230i - příjde mi za 2 týdny a nemůžu se dočkat...nevyfotil bys mi, prosím, jak to s tím adaptérem a mobilem vypadá...byl bych moc rád, ale jestli se ti nechce, nic se neděje, nechci tě otravovat.. ;)

Jasně, zkusím to, ikdyž momentálně nemám zrovna bůhvíjaký foťák, ale až zítra, protože teďka po tmě by to stejně nebylo vůbec použitelný, možná to budu fotit mobilem bez blesku, takže ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...