Přejít na obsah

GSM II HF Bluetooth


bendy123

Doporučené příspěvky

Ale ty máš telefon, který by to mělo znát i přes BT, alespoň podle seznamu adaptérů v konfigurátoru. Můj Samsung by to asi nenačetlo..budu to muset nejdřív někde vyzkoušet.. Musí se nějak nastavit rádio nebo se jen do konektoru přidají dráty?

Ja to tak ruzne nakoupil po castech kde to slo,neco primo ve Skode neco tady od lidi z fora.Kabel s mikrofonem jsem si natahl od svetla prez sloupek u spolujezdce pod sedacku spolujezdce vse jsem naletoval do svorkovnic podle planku co jsem sehnal a pak jsem natahl drat k radiu a pote jsem to odvezl k nam do servisu kde mi to za 1200Kc napojili na radio,nastavili prez VAG (doufam ze se to tak jmenuje) a uz to bezelo.Na radiu si pak nastavis ty sam jakou chces hlasitost a je to.Mel jsem z toho vetsi strach.A ani to nema co delat s celkovou zarukou vozu.Proste to tam je a hlavne nikde zadny drzak na pristrojove desce. :)

A ten plánek..dal by se, prosím, naskenovat a poslat? Koukal jsem a dával to dohromady podle dílenské příručky, nějaká představa by byla (co kam napojit), jen pro jistotu.. Jinak na té fotce..ten tišťák do antény..to je na naletování kabelu k anténě? Předpokládám, že pokud je HF bez držáku, že to není třeba, nebo to tam mám jen zastrčit a nestarat se o to?

Zastrcit a nestarat se o to.Je to jen antena.Ja to tam daval sam a prilozim ti ten navod.

Projed si tady tuhle diskusi a vse co potrebujes tam najdes.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6084

+ rady .

Ze stropniho svetla az naletujes ten mikrofon (nevim jak moc jsou ty draty pripravene) tahni kabel ve strese ke sloupku u spolujezdce a potom az to oddeklujes je to pouze nacvakave,takze tahem vysadit ten vnitrni tapecirunk sloupku tak tam nekde protahni drat pod sedadlo spolujezdce,tam potom vyriznes takove prolisy ktere jsou predpripravene,pod tim na stredovem tunelu najdes 2 dirky,do nich prijdou ty plastovy matice a do nich prisroubovat ten drzak.Do nej jednotka se zapojenou antenou a do ni svorkovnice a potom jsem to dal do Skody a tam natahly kabel k radiu, zapojili, nakodovali a ja tam potom uz jen nasadil ten kobercovy dil,ktery tu jednotku schoval.

Na mail ti posilam jeste maily od kluku co mi radili kdyz jsem to zapojoval ja.Vem si z toho jen to pro tebe.Draty a svorkovnice asi mas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, docela vám závidím. Já jsem dal při koupi nového auta nemalé peníze za HF II plus mutifunkční volant. Auto jsem přebíral v květnu 2005 a od června naběhla ta samá výbava i s BT za stejnou cenu. Jsem radostí celý bez sebe, protože používám dva telefony, ale kupovat si dva adaptéry se mi opravdu nechce. A tak když jedu autem musím si vzít novou N6230i kterou jinak nepoužívám a ke které jsem si koupil i adaptér na radu našeho firemního telefoňáka a svou milovanou N6310i nechat doma. Nevadí mi držák na přístrojovce a na dlouhé cesty ho i používám alespoň se telefon dobije, ale na popojíždění je velice nepříjemné pořád telefon nandavat do adaptéru.Tak už to v životě chodí-něco za něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

String - ak si u zdroja, tak mi prosím napíš, aký je aktuálny FW tej jednotky a či sa už konečne neplánuje pridať aj podpora telefóneov s OS Symbian? Písal som aj do Nokie ale bez odpovede. Chcel som po nich, či neexistuje aspoň nejaký dodatočný SW, ktorý by sa nahral do mobilu a dali by sa ním aspoň nasúkať kontakty do BT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ano, jsem, dělám u zdroje  ;)

Tak jsem si dal práci a přečetl jsem kód mé řídící jednotky telefonu: 5PO 862 335. Myslíš že bys ji dokázal předělat na verzi s BT? A za kolik? V květnu mi končí záruka, je lepší to udělat v záruce, nebo až po ní? Loni na podzim jsem se ptal v servisu je-li možné sprovoznit funkci BT u mého auta. Technik mi odpověděl že je to otázka jenom softwaru a že mi to zapnou. Když mi vracel auto, řekl že to přes počítač aktivovali, ale nejde to spojit s telefonem (N6230i). Tak je vidět že o tom moc neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jsem, dělám u zdroje  ;)

Tak jsem si dal práci a přečetl jsem kód mé řídící jednotky telefonu: 5PO 862 335. Myslíš že bys ji dokázal předělat na verzi s BT? A za kolik? V květnu mi končí záruka, je lepší to udělat v záruce, nebo až po ní? Loni na podzim jsem se ptal v servisu je-li možné sprovoznit funkci BT u mého auta. Technik mi odpověděl že je to otázka jenom softwaru a že mi to zapnou. Když mi vracel auto, řekl že to přes počítač aktivovali, ale nejde to spojit s telefonem (N6230i). Tak je vidět že o tom moc neví.

S N6230 jsem tu HF BT zkoušel a je to paráda, načte si i seznam a dají se vytáčet čísla.. Já se Samsungem můžu hovory jen přijímat, ale říkám si, že to třeba časem taky půjde, pokud se bude nějak aktualizovat software v jednotce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ja na novší SW čakám ako na soľ. Hoci ešte nie je isté, že bude podporovať Symbiany.

Nevím jak je to s orig. HF, ale já mám Parrota a taky jsem musel do tel. přihrát komunikační soubor, aby s ním komunikoval. Ty najdeš na http://europe.nokia.com/A4144399, ale fakt neví jestli to funguje i na ty orig. Škodovácký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na novší SW čakám ako na soľ. Hoci ešte nie je isté, že bude podporovať Symbiany.

Nevím jak je to s orig. HF, ale já mám Parrota a taky jsem musel do tel. přihrát soubor, aby s ním komunikoval. Ty najdeš na http://europe.nokia.com/A4144399, ale fakt nevím jestli to funguje i na ty orig. Škodovácký.

Ten odkaz je ale pro Symbian 60 founy, ktere se pripojuji k originalni sade Nokia 616 ...

To znamena, ze je to nejaky univerzal aplet, ktery tomu prislusnemu telefonu pomuze ve spolupraci (download kontaktů z telefonu do HF sady) i s jinymi smart HF sadami, jako je napr. original Skoda BT HF ?

Muze to prosim nekdo vyzkouset ?

To by mohlo byt ten zakopany pes, ale je to jen ma domenka (a kolegy, ktery ten link zverejnil)...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som skúšal ten Nokia SW a bez úspechu. Telefón sa tvári, ako keby odosielal a auto sa tvári, akože nič. Nechal som to tak aj hodinu a nič.

Ale teoreticky by tadiaľto mohlia viesť cesta. Ak by existovala pre Symbiany S60 aplikácia, ktorá by zabezpečila, aby sa takýto telefón navonok správal ako bežný S40 telefón (myslím po stránke komunikácie cez BT a prenosu zoznamov), tak by sa možno dali dostať do auta všetky potrebné veci. Ale nie som programátor, tak :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na novší SW čakám ako na soľ. Hoci ešte nie je isté, že bude podporovať Symbiany.

Nevím jak je to s orig. HF, ale já mám Parrota a taky jsem musel do tel. přihrát soubor, aby s ním komunikoval. Ty najdeš na http://europe.nokia.com/A4144399, ale fakt nevím jestli to funguje i na ty orig. Škodovácký.

Ten odkaz je ale pro Symbian 60 founy, ktere se pripojuji k originalni sade Nokia 616 ...

To znamena, ze je to nejaky univerzal aplet, ktery tomu prislusnemu telefonu pomuze ve spolupraci (download kontaktů z telefonu do HF sady) i s jinymi smart HF sadami, jako je napr. original Skoda BT HF ?

Muze to prosim nekdo vyzkouset ?

To by mohlo byt ten zakopany pes, ale je to jen ma domenka (a kolegy, ktery ten link zverejnil)...

OK, originál nemám a tak jsem to nezkoušel. V Nokia servisu mi jen řekli, že tel. se Symb. jsou moc chytrý a proto potřebujou na komunikaci svůj soubor. Ještě radši uvedu postup protože ten prý je také nutné dodržet. Vymazat párování, zapnout tel. a pustit vyhledávání a pak zapnout HF. Mně to u Parrota šlo a funguje to. Ale jestli to jde u orig. nevím, to by fakt musel říct někdo od Škodovky, ale to jak víme moc nefunguje. Jo na těch stránkách, jsou ale i komun. soubory pro jiné typy Nokie, a další aplikace ale pouze v angličtině:angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Mám RS také s HF a velkou navigací. Když pominu to, že všechny české znaky v telefonu se ukazují jako otazníky mě hlavně vadí neustálé odpojování telefonu od BT a to jak během hovoru tak mimo hovor. Stává se to hlavně když jsou velké proudové odběry Třeba u vypnutého motoru stáhnu okno, nebo zapnu světla a telefon se okamžitě odpojí a připojí.

Parrot s tím telefonem naprosto OK :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...