Přejít na obsah

Nehoda a zaplacení škody


ViperCZ

Doporučené příspěvky

Zdravim, stala se mi autonehoda, u které sem nebyl viníkem ( VIZ ZDE: http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=929578 ). Již auto viděl majitel autorizovaného servisu Škoda (můj dobrý známý) a říkal že bude potřeba koupit nové pžední a zadní dveře, ale že pojištovna z poviného ručení viníka (což je ta co mě nabourala) zaplatí jen část (mluvilo se o cca 70%), jelikož moje auto je staré 6 let (i přesto že má najeto 60000km). Tudíž já sem nezpůsobil dopravní nehodu a budu muset doplatit zbývající část co nezaplatí pojištovna viníka a ten nebude platit nic, takže je z obliga? Buď mám špatné informace a nebo žijeme v kocourkově. Poraďte jak postupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nových dílů se uplatňuje odečet - amortizace, práce se hradí v plné výši, bohužel, ale někde jsem četl, že je návrh zákona, který to změní a vše se bude hradit ve 100%,

jestli máš havarijní pojistku s malou spoluúčastí, tak to vem z ní, bývá to výhodnější,

nebo si nech stanovit cenu opravy rozpočtem, nech si vyplatiti peníze a oprav to sám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, v týdnu jsem si byl pro opravené auto rv 2001, najeto 94000, viník byl u České, měnili mě nárazníky, pp blatnik a pp světlo. po bouračce jsem si zajel za technikem české pojišťovny, ten vše nafotil a sepsal a řekl, že je vše jen na opravu, potom jsem dal auto do servisu a tam si zavolali znovu technika z pojišťovny a vše po dohodě s ním měnili za nové. Vyjádření pojišťovny bylo- veškoré náklady na opravu hradí pojišťovna, amortizace 0%, servisu jsem nic neplatil, řešili to formou krycího dopisu. Podepsal jsem jen prohlášení, aby se mohli s poj. vyrovnat. Ať Ti to dobře dopadne a neplatíš nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je to tak, kámošku takhle vloni zbořila kravka co si snad lakovala na sněhu nehty nebo co a doplatila na to kámoška.

Postarší Astra, pojišťovna to spočítala, zjistila, že cena dílů je větší než hodnota auta před havárkou, takže totálka, dali jí jen asi 39 tis. a běž si za to koupit auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, když jsem boural tak cena dílů vyšla na nějakých 60tis., ale cena auta byla cca 30tis. takže totálka a dali mi 20tis., ale opravil jsem to sám a vyšlo to pro mě i tak dobře.

Jedinou radou by bylo si to nechat opravit u smluvního servisu tý pojišťovny, ten to musí opravit zdarma, horší to je potom asi s kvalitou, někde ušetřit musej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to, že cena auta klesá s faktem, že bylo havarováno se nikde nezapočítává. I kdybych na utě měnil jen blatník, tak už ho nechcu a jde pryč. Stejně tak bych jakkoliv karosářsky opravované auto nekoupil. Prostě auto do kterého se jakkoliv zasahovalo je pro mně bezcenné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, když jsem boural tak cena dílů vyšla na nějakých 60tis., ale cena auta byla cca 30tis. takže totálka a dali mi 20tis., ale opravil jsem to sám a vyšlo to pro mě i tak dobře.

Jedinou radou by bylo si to nechat opravit u smluvního servisu tý pojišťovny, ten to musí opravit zdarma, horší to je potom asi s kvalitou, někde ušetřit musej.

Kámoška si vzala lowe od pojišťovny, vrak prodala a tak měla aspoň něco na nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to, že cena auta klesá s faktem, že bylo havarováno se nikde nezapočítává. I kdybych na utě měnil jen blatník, tak už ho nechcu a jde pryč. Stejně tak bych jakkoliv karosářsky opravované auto nekoupil. Prostě auto do kterého se jakkoliv zasahovalo je pro mně bezcenné.

Seš si jistej že poznáš každou opravu? Jedině že bys kupoval jen funglovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...