Přejít na obsah

ABS - svítí kontrolka


markoke

Doporučené příspěvky

Ahojte,

Rad by som sa Vas opytal ako je to u Vas s kontrolkou ABS. Mne sa tesne po nastartovani rozsvieti asi tak na 1-2 sek a potom zhasne. Deje sa to vtedy ked najprv klucik pretocim do prvej polohy, vacsina kontroliek zhasne ako aj ABS ale hned ked nastartujem ABS sa opat rozsvieti na spominane 1-2 sek. Ked startujem bez medzipolohy (ked nepockam v polohe 1) tak po nastartovani postupne zhasnu vsetky kontrolky ako aj ABS. Pisal som aj do Skodovky a odpisali mi ze by som s tym mal zajst na diagnostiku do servisu ??? :help: please. (Mam fabiu II motor 1.2-44kW). Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co máte napsáno v návodu, u Rooma je toto:

"Kontrolní světlo se rozsvítí na několik sekund po zapnutí zapalování, popř. během

startování. Světlo zhasne, jakmile se ukončí automatický proces kontroly.

Pokud kontrolní světlo ABS nezhasne během několika sekund po zapnutí zapalování,

nebo se vůbec nerozsvítí, nebo rozsvítí-li se během jízdy, zařízení není

v pořádku,..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Vcera jsem pozoroval rozsviceni ABS kontrolky v prubehu startu po tydennim odstaveni auta, pak hned zhasla.

Po jizde pri dalsich startech uz kontrolka neproblikla.

Z toho mi vyplyva, ze kontrolka ABS (alespon u me FI) se pri startu rozsviti jen pri poklesu napeti pod urcitou uroven. Jizda pak baterku "ozivila" a byl klid.

Nastaveni u FII/Room muze byt jine, ale rozhodne v tom nevidim zadny problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jak se nyní oteplilo,. tak 10 - 15 stupňl bylo u nás dneska přes den, tak kontrolka ABS se po nastartování nerozsvítila, jinak doteď to dělalo po každém startu,. takže opravdu to asi bude mít nějakou souvislost s nižšíma teplotama, protože před zimou se to také nerozsvěcovalo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak jsem psal vyse, zadnej problem to neni, je to jen vec poklesu napeti pri startu.

A protoze baterky nemaji radi nizke teploty, ktere negativne ovlivnuji jejich vykon, je to logicky, ze.

Dokud kontrolka nezustane trvale svitit, nema cenu se tim zabyvat, nic to neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím Vás a prosím o radu. Řeším problém se svítícími kontrolkami ABS nebezpečí smyku a tlak v pneu. Dnes jsem sundal kolo a snažil se podívat a nafotit stav na pravém zadním kole. Že je chyba na pravém zadním vím z diagnostiky. Taky mi bylo řečeno, že ve většině případů není chyba na čidle samotném, ale na ložisku kola na které je nějaký magnetický pásek a ten je snímán právě čidlem. Časem se tento magnetický pásek vydrolí orezne apod a pak to hlásí tuto závadu. Můžete mi poradit, zda je to opravdu ložiskem? Snažil jsem se to nafotiti i když foto nic moc....Snažil jsem se to nafotiti v místech, kde jsem si myslel, že je to nejhorší. Případně poraďte jak odzkoušet zda je problém na ložisku nebo v čidle.....Děkuji.

post-88620-0-16251400-1412609599_thumb.j

post-88620-0-73387000-1412609604_thumb.j

post-88620-0-25260100-1412609607_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...