Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Ahoj měli jsme jak 1.9 tak 2.0 drnčení je téma, které se hodně řeší...někdy je možné, že něco trošku zaslechneš třeba teď v zimě jak je vše zmrzlé ale jinak....fakt to co popisuješ neznám. :kuk: nedával tam někdo něco pod palubku...nebo construct??

je to plně sériová octa v nejvyšší výbavě se 4tkm, takže žádné bastlení. Dělalo to jak za studena, tak za tepla. Já se s jeho projel asi 100km a on zase s mým Mondeem tu samou trasu, jen já už mám nahampáno 43tkm. Kdyby mohl, tak by se mnou vyměnil. On chtěl aby mu koupili Mazdu 6, ale to mu neprošlo. A jako nováček u firmy s ještě nezaschlými podpisy na smlouvě si nemohl vyskakovat. :)

Mně se OII hodně líbí, ale ten koncert mně dost vyděsil. Co říkal, tak ty zvuky z motoru postupně slábnou, ale z palubovky je to novinka. Z palubovky to lezlo někde mezi rádiem a tou horní uzavíratelnou přihrádkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motor je takovy hlučnější,když to srovnám s 81kw,ale zdá se mi,že jede malinko líp,hlavně po výměně turba,,sice větší spotřeba nafty. U mě žádný pazvuk,je to ale pul r stare auto

on ho má asi měsíc. Než mu to vydodali, tak na to 2 měsíce čekal a na tu dobu měl Roomstra z půjčovny 1,4TDI(tuším), taky funglovku. A oproti Roomovi je zase spokojenější, Room prej byl takový poposkakovadlo. Mně se zas Roomster 1,9TDI líbil a co si vzpomínám, tak si nevybavuju, že by tyto zvuky vydával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to plně sériová octa v nejvyšší výbavě se 4tkm, takže žádné bastlení. Dělalo to jak za studena, tak za tepla. Já se s jeho projel asi 100km a on zase s mým Mondeem tu samou trasu, jen já už mám nahampáno 43tkm. Kdyby mohl, tak by se mnou vyměnil. On chtěl aby mu koupili Mazdu 6, ale to mu neprošlo. A jako nováček u firmy s ještě nezaschlými podpisy na smlouvě si nemohl vyskakovat u velké nadnárodní firmy. :)

Mně se OII hodně líbí, ale ten koncert mně dost vyděsil. Co říkal, tak ty zvuky z motoru postupně slábnou, ale z palubovky je to novinka. Z palubovky to lezlo někde mezi rádiem a tou horní uzavíratelnou přihrádkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tuto motorizaci od 06/2006 - MR 2007. Zvuk motoru je určitě o trochu kovovější, tvrdší než u 1.9TDI 81kw, s kterou jsem měl možnost se několikrát svést. Žádné velké dunění ani drnčení však z motoru nepozoruji. Ani drnčení v interiéru. S autem jsem zatím naprosto spokojen. Je pravda, že to není žádný rychlík, ale pro mé potřeby to v současné době stačí. Určitě uvažuji o chipu nepůjdu-li po leasingu do nové motorizace (1.8TSI).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nečetl jsem celý, ale OII 77kW mam 3roky a žádný drnčení z palubovky nepozoruju. ano, motor je hlučnější a línější, ale zvyknul jsem si, navíc dneska mě holka docela překvapila, když jsem 530km ujel za 4,7l/100km a dokud jsem nevjel na dalnici, tak za 4.4. dokonce i spotřeba oleje si ted dost sedla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=36668

Jestli je ten zvuk při akceleraci normální, tak je to krám k neuvěření. Ale 2,0TDI toto nedělal co jsem s ním jel.

Zlatá OI 66ka.

Dnes jsem po třech týdnech jezdění jen s benzínovými motory, sedl opět do služební OII 1.9 TDI a překvapilo mě jaký je to hlučný žentour-docela mě to zaskočilo protože když s ním jezdím každodenně, tak mi to až tak nepřijde.Auto je jen dva roky staré a má najeto okolo 80 000 km-tedy ještě stále nový vůz.Hlučnost promrzlých TDI je opravdu až překvapivě veliká, po zahřátí se sníží samozřejmě.Motor je to spolehlivý, s malou spotřebou ale jeho hlučnost zvláště za studena je značná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes kontroloval olej dle merky, a zjistil jsem ze tam toho mam asi o dva litry vic.. Vim ze tam nikdo nic nedolival... Olej smrdi po nafte / je tam nafta..... Zjistil jsem, ze to je z 99 procent podavaci mechanicke cerpadlo... propousti naftu do oleje...

Uz se to nekomu stalo?

Cekam na vyrozumeni servisu v anglii, jelikoz mam auto uz dva a pul roku a zaruka u skody v anglii je 3 roky, tak mi to asi zrejme vymeni na zaruku... asi budu mit stesti... jinak u nas dva roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to novina.U prvních 2,0 TDi nateklo do vany 5L nafty přes tandemové čerpadlo než to vybuchlo :D .Jo,bohužel se to stává

no jo vlastně, teď si vzpomínám, žes o tom už jednou psal. No na mně jdou mrákoty, při pomyšlení, že otočím klíčkem a vyfičím z garáže střechou, jak nepohodlnej svědek v blbým americkým filmu. :wacko::blink::unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ted ctu vase prispevky... takze kamaradi meli pravdu.. jeste ze jsem po 10 tis. zkontroloval olej.. ve ctvrtek s tim jdu do servisu... jinak jsem s tim do ted normalne jezdil... mam da se rict stesti, ze jsem na to prisel.

Ty bláho to se to nezadřelo??? A co na to počítadlo, tomu je to fuk, nebo to vůbec nebere, že je to naředěný. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bláho to se to nezadřelo??? A co na to počítadlo, tomu je to fuk, nebo to vůbec nebere, že je to naředěný. :kuk:

zadřelo - nezadřelo, ale co ten tlak, když je tam naráz o x litrů víc. To prostě někde musí explodovat. No nechci už na to ani myslet. Fuj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pánové, můžu vám říct že zatím štěstí, že se mi ten motor nerozstřelil někde v německu na dálnici mně těší.. Druhá stránka věci je, co na to řeknou ti angličané v rámci té "tříleté", v čechách dvouleté záruky.. Jinak kamarád ve Frýdku už má pro mně nachystané druhé na stole, pošle poštou a hold to vyměním před barákem.. prý je cena 12000, nic zas tak hrozného... Jak říkal Cosby, kontrolovat olej!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to není můj případ - mě se olej z vany ztrácí.. =>dost kouří za studena a sežere 0,5L oleje mezi výměnami. (mimo mísu)

To by fakt mohl ten motor bouchnout a zabít řidiče, jo?

kdyby jenom řidiče ! Taky manželku, tchýni, psa, souseda, pošťačku ........ lol

Ale jestli má ten motor tlakový zátky, tak vyletěj ven a nikomu se nic nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...