Přejít na obsah

Výměna volantu O II - Superb


Petan_Scout

Doporučené příspěvky

No takže už mám v tom o něco víc jasno, protože jsem absolvoval vcera u Ferdy takovou malou desetihodinovou maturitu na tema "vymena MF volantu z O2fl do OII" Tak předně záleží na tom, co máte za rádio. V podstatě se dá říct, že pokud to není Columbus, Bolero, nebo Sfing tak vam nebude chodit krome MUTE a přepínání stanic téměř nic.

Vymena podvolantovky a Gateway ovšem také nestačí, pokud máte totiž staroou tempomatovou páčku, tak budete potřebovat novou, nebo vědět jak přepinovat konektor, aby chodila stará. No prostě není to žádná sranda ale udělat to jde. Záleží na tom jakou máte trpělivost s hledáním správných krabiček a kódováním.

Ferdo dík za noc v tvé garáži !!! ;)

no v prvé řadě má OII-FL+ Sup oproti OII ODL jinou elektorinstalaci.Takže problém bude tam.OII FL + Superb nemá komfortku,má budíky postavené na jiné komunikaci,takže v tom bude problém,ale není neřešitelný

Editováno: , autor: cosby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej foto jak to vypadá.Co jsem měl možnost slyšet,tak většinou každý nadává na ten volant,že v zatáčkách ten roller mačkají,zesilují atd.

Takže stačí podvolantovka a gateway+ coding a maká to?mě te´d zajímá sehnat do pašíka nějaký pěkný volant z G-VI a rozběhnout to,ale není nikde za rozumný penís s airbagem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takže už mám v tom o něco víc jasno, protože jsem absolvoval vcera u Ferdy takovou malou desetihodinovou maturitu na tema "vymena MF volantu z O2fl do OII" Tak předně záleží na tom, co máte za rádio. V podstatě se dá říct, že pokud to není Columbus, Bolero, nebo Sfing tak vam nebude chodit krome MUTE a přepínání stanic téměř nic.

Vymena podvolantovky a Gateway ovšem také nestačí, pokud máte totiž staroou tempomatovou páčku, tak budete potřebovat novou, nebo vědět jak přepinovat konektor, aby chodila stará. No prostě není to žádná sranda ale udělat to jde. Záleží na tom jakou máte trpělivost s hledáním správných krabiček a kódováním.

Ferdo dík za noc v tvé garáži !!! ;)

No pokial viem, tak medzi starou a novou páčkou tempomatu je rozdiel len v popise a sú zamenitelné - takže rozdiel v zapojení nie je.

stará 1K0 953 513F 9B9

nová 1K0 953 513G 9B9

No môžem sa aj myliť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej foto jak to vypadá.Co jsem měl možnost slyšet,tak většinou každý nadává na ten volant,že v zatáčkách ten roller mačkají,zesilují atd.

Takže stačí podvolantovka a gateway+ coding a maká to?mě te´d zajímá sehnat do pašíka nějaký pěkný volant z G-VI a rozběhnout to,ale není nikde za rozumný penís s airbagem

Tak tu sú fotky

post-14354-1242760177_thumb.jpgpost-14354-1242760287_thumb.jpg

post-14354-1242760308_thumb.jpgpost-14354-1242760344_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK..nevyjádřil jsem se zcela přesně. Platí: na výšku ho fotky protahujou na šířku nikoliv. Měl jsem zřejmě použít zcela přesné vyjádření: pohledově užší na výšku. No snad to bude takhle stačit. V případě nějakých pochyb doporučuju návštěvu nejbližšího autosalónu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to tak pochopil :) Tak doufám, že udělaj tříramýnko multifunkci i bez páček. Páčky tam mít nechci když nemám DSG. To by pro mě vypadalo divně. Ale samo když to někomu nevadí, tak proč ne

Tie páčky sa dajú vyšroubovať ako tu už bolo spomínané. Ak sú ti nanič dá sa z nich vylúpnuť tlačítko na radenie, ktoré trčí a napr. vyplniť otvor ktorý zostal. Samozrejeme to tlačítko už sa na radenie rýchlostí nebude dať použiť. Mne osobne tie tlačítka vôbec nezavadzajú. Skôr ako tu tuším písal cosby je pravda, že v zákrutách občas ten roller hlasitosti stlačím alebo zmením hlasitosť. Všetko je ale vec zvyku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosil by som o radu. Mám predface RS a vymenil som nemultifunkčný volant za tento nový multifunkčný. Vymenil som aj podvolantovku za 1K0 953 549 CK a taktiež som dal novú Gateway s "S" na konci. Gateway som nakódoval, ale podvolantovka správne nakódovať nejde. Vie mi niekto poradiť, ako by mala byť správne nakódovaná podvolantovka? Originálne tam je kód 0000132, mám Columbus (už som podporu multif. volantu nastavil), mám tempomat, maxík, manuálnu prevodovku, zadný stierač. Tu som našiel kódovanie podvolantovky, podľa všetkého by kód mal byť v mojom prípade 0003042, ani za svet však neviem zmeniť pozíciu xxx?xxx. Berie tam jedine 0.

Ohľadom páčky tempomatu, mám za to, že nová páčka pasuje aj so predfaceliftu, ale stará do FL nie. Podľa všetkého by nefungoval tempomat. Porovnal som schémy zapojenia a u starej páčky je kostra k tlačidlám tempomatu a kostra k prepínaču smeroviek vedená samostatne, ale u FL páčky je to už spojené do jediného pinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...