Přejít na obsah

preflashovanie RJ


bibso

Doporučené příspěvky

Napíšu ti celou mojí zkušenost s flashem řídící jednotky.Auto po studeném startu nechtělo jet.Skákalo jako koza,

když jsem ho nechal běžet chvíli na volnoběh,pak jelo už normálně.Po výměnách všeho možného jsem zkusil v autor.

servisu,jestli by neměli nějaký jiný soft.Auto si odvezli a po 1h ho vrátili,že nahráli nový soft ať to zkusím.Od února

jsem neměl jediný problém,dokonce se mi přestal rozsvěcet check motoru při jízdě na lpg :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, flashování se řiká přehrání datového stavu ŘJ za novější, pokud nějaký existuje. Už při vývoji auta se zkouší různé datové stavy a čím novější, tím by měl být dokonalejší. Zkrátka se postupně odstraňují chyby, na který se přijde a postupně se takhle uvolňují nové datové stavy. To samý se děje v sérii, kdy s masovou výrobou a provozem vylezou na povrch různý neduhy (třeba cukání na volnoběh) a ty se výrobce snaží odstranit. Samozřejmě když se upravují a uvolní nová data, tak rázem jsou data v tvé ŘJ stará a je možné je přehrát. Samozřejmě nový stav nemusí odstanit všechny chyby ŘJ, ale měl by být lepší než ten starší ... měl :-) SW stav se dá zjistit přes VAS a i snad VAG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska som bol v skodovke ze mi nahraju novy soft (f1, 1,4 MPi, 44kw, r.v. 2000) a po hodine mi zahlasili ze vas soft je aktualny a pritom je to rocnik 2000 a samozerejme aj ked mi nic neurobili som musel zaplatit 22€ za nic. ma neskutocne nas...li, tak teraz neviem ci sa soft da alebo neda preflashovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Podle toho seznamu flashu od škodovky jestli chápu dobře, tak udělaj určitej FLASH třebas jen na jednu chybu a ne celej motor?

Na DG mi prej psalo chyba řídící jednotky v digitální části a taky mi radili FLASH, v rádoby expertnim origo škoda servise mi řekli cca 750,-, ale radši to svěřim do rukou lidem co tomu opravdu rozumí v druhým škoda service, ještě že u nás jsou dva :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše záleží jestli škodovka vydala novější soft než ten,který máš ve svém počítači.Pokud ho nevydala,nemají

ti co přehrát.Problémy se softem měly spíše 16V motory, tak to bylo alespoň v mém případě.

Na ten tvůj motor byl flash? Protože v tom seznamu na motor AUA, žádný flash uveden není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Sa hovori,ze do RJ si motor priebezne uklada adaptacne hodnoty z prevadzky.Neviete dakto co si tam konkretne uklada?

Napadlo vas niekedy co sa s tymi datami stane pri prehrati SW?

:kol-60:

Smažou se, pak se jednotka učí znovu, stejně jako při odpojení baterky.

Takže pokud se Vám zdá auto líné, smažte adaptační hodnoty a naučte ho - jak se má jezdit! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Smažou se, pak se jednotka učí znovu, stejně jako při odpojení baterky.

Takže pokud se Vám zdá auto líné, smažte adaptační hodnoty a naučte ho - jak se má jezdit! lol

vo,tak to cumim,ze pri odpojeni baterky :kuk: ,inak som sa aj pohraval s touto myslienkou

tomu sa hovori "feature" :smich: -ale nie uz prestanem kazdy rok pred zimou vyberat baterku aby som ju nabil

-asi si zacnem tie udaje zalohovat lol

- rep naistalujem "zalozny zdroj", lae nie bych to mohol :prc:

je ta adaptacia k niecomu dobra pani??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...