Přejít na obsah

hrmotanie po nabehu na jamu


ceannu

Doporučené příspěvky

JJ, taky jsem nedavno v noci trefil nechutnou diru, okamzite jsem vylezl z auta a uz jsem slysel jak syči vzduch z pneumatiky. Okamzite jsem nasadil rezervu a neskutecne mi to po tom tahlo do prava, mel jsem pocit, ze mam totalne zkriveny podvozek nebo tak neco... Pristi den rano jsem zjistil, ze pneumatika neni vubec poskozena, akorat plechovy disk se pri narazu tolik ohnul, az se vypustil vduch. Pak pomoci dvou kladiv jsem to srovnal, nafoukl a jelo to krasne rovne. To ze me to pred tim tahlo do prava, bylo zrejme zpusobeno rozlisnyma pneumatikama (letni rezerva vs. zimni). A tak me tato sranda stala jen 50kč za poklici... :D

A tak soudim ze ty podivne zvuky o kterych se tu pise by nemely mit nic spolecneho pevnymi castemi podvozku. Ty fabie dneska uz lecos vydrzej... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fabie dneska uz lecos vydrzej... -_-

bohuzial to plati len pre stastnych ludi s vynimocne vydarenym podvozkom jazdiacich po kvalitnych cestach, nahluhlych ludi, audiotunerov s trvalym prisunom hluku z reprakov a pod.

ostatni maju smolu a po case musia pocuvat tie zvuky od prednej napravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fabie dneska uz lecos vydrzej... -_-

bohuzial to plati len pre stastnych ludi s vynimocne vydarenym podvozkom jazdiacich po kvalitnych cestach, nahluhlych ludi, audiotunerov s trvalym prisunom hluku z reprakov a pod.

ostatni maju smolu a po case musia pocuvat tie zvuky od prednej napravy.

Bohuzial je to tak. Jazdim opatrne, vyhybam sa kazdej aj mensej jame, mam najazdene cca. 9tkm a uz sa mi ozyva nieco z prednej napravy. Takze Fabie vobec nevydrzia tolko ako si niektori myslia :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_kolja
Ty fabie dneska uz lecos vydrzej... -_-

bohuzial to plati len pre stastnych ludi s vynimocne vydarenym podvozkom jazdiacich po kvalitnych cestach, nahluhlych ludi, audiotunerov s trvalym prisunom hluku z reprakov a pod.

ostatni maju smolu a po case musia pocuvat tie zvuky od prednej napravy.

Bohuzial je to tak. Jazdim opatrne, vyhybam sa kazdej aj mensej jame, mam najazdene cca. 9tkm a uz sa mi ozyva nieco z prednej napravy. Takze Fabie vobec nevydrzia tolko ako si niektori myslia :(

samozrejme jama za jamou podvozek casem znici, ja jen ze mi to vpohode vydrzelo naraz po kterem jsem musel nasadit rezervu... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani,

tak teraz som trochu mimo... Kamaratovi som opisal tento problem a ked som mu k tomu dodal ze auto pri startovani hodne trasie (resp. hadze sebou) a to iste pri vypnuti motora (auto sebou cele zatrasie) povedal mi ze on mal presne to iste po oprave ked mal buranu prednu napravu. Ja teda neviem, auto som kupoval ojazdene nejakych cca 88 000km ale v poslednej dobe sa mi vynara hodne novych problemov. Tak napr:

1/ kolisanie volnobehu a mykanie celym autom (ale to sa tu uz riesilo a asi sa s tym musim zmierit

2/ samovolne rozsvietenie svetla v interiery po nastartovani

3/ serie sa alarm

4/ rapoce mi asi rozvodova retaz

Co vy na to? Myslite si ze to zatrasenie auta pri startovani a po vypnuti motora je normalne? Samozrejme nejde o male cuknutie ale o dost sine hadzanie autom. Zeby to bol naozaj nejaky stabilizator?

Zatial som na nom odjazdil cca 1100km od kupy.

1.4 MPI 50kW combi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_fabka2004

ja mam nabehane 37tkm po cestach a necestach, jamam sa niekedy nieje mozne uplne vyhnut, tak raz za cas vletim do poriadne vyfrezovanej jamy :angry:

ale zatial vsetko OK

1/ kolisanie volnobehu a mykanie celym autom pokial je to ako na ostatnych 1.4 50kW, tak je to v norme, pokial je to vo vacsej miere, tak by som zacal precistenim skrtiacej klapky

2/ samovolne rozsvietenie svetla v interiery po nastartovani (elektronika, chcek na VAG - mozno to mal tak nastavene dotycny)

3/ serie sa alarm (VAG)

4/ rapoce mi asi rozvodova retaz (vymenit, ihned po kupe je toto prvorada zalezitost bez diskusie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fabie dneska uz lecos vydrzej... -_-

bohuzial to plati len pre stastnych ludi s vynimocne vydarenym podvozkom jazdiacich po kvalitnych cestach, nahluhlych ludi, audiotunerov s trvalym prisunom hluku z reprakov a pod.

ostatni maju smolu a po case musia pocuvat tie zvuky od prednej napravy.

Bohuzial je to tak. Jazdim opatrne, vyhybam sa kazdej aj mensej jame, mam najazdene cca. 9tkm a uz sa mi ozyva nieco z prednej napravy. Takze Fabie vobec nevydrzia tolko ako si niektori myslia :(

Přesně tak. Je to šílené, u Favorita stál podvozek za houby, věčně se tam měnili silentbloky atp., podlaha svařovaná kousek od přední nápravy kvalitě taky nepřidala. No a já už doufal, že se Škodovka poučila.

U Fabie teď aspoň všichni motorističtí novináři podvozek chválí pro dobré jízdní vlastnosti ale ta kvalita je v pytli......... :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MrFormat: ja by som povedal ze ten podvozok je skvely, auto sa na svoju kategoriu velmi dobre sprava na ceste. chybicka je len v tom ze takto sa spravaju celkom nove auta. po case je kazda naprava rozhasena. a v kombinacii s ubohymi servismi sa na zavady bud nepride alebo sa na to majitel vybodne a zjazdi to nasrot a potom preda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jízdní vlastnosti jsou skvělé, ale ta nízká životnost jednotlivých podvozkových částí mě docela nepříjemně překvapuje. Vždyť z poznatků zdejších uživatelů je patrné, že problémy s přední nápravou začínají běžně mezi 10 a 20tkm a to je mooooc brzy. Někdo tu psal, že mu měnili stabiky hned druhý den po tom, co Fabii koupil. V tomhle zlatá Felicia, tam už byly vychytané závady z Favorita a takovéhle problémy tam rozhodně nebyly. Škoda, že ta poměrně slušná životnost podvozku Felicie nepokračuje zdárně i u Fabie :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jízdní vlastnosti jsou skvělé, ale ta nízká životnost jednotlivých podvozkových částí mě docela nepříjemně překvapuje. Vždyť z poznatků zdejších uživatelů je patrné, že problémy s přední nápravou začínají běžně mezi 10 a 20tkm a to je mooooc brzy. Někdo tu psal, že mu měnili stabiky hned druhý den po tom, co Fabii koupil. V tomhle zlatá Felicia, tam už byly vychytané závady z Favorita a takovéhle problémy tam rozhodně nebyly. Škoda, že ta poměrně slušná životnost podvozku Felicie nepokračuje zdárně i u Fabie :(

Naprosto souhlasím, u mě problémy začaly přesně mezi 10-20 tkm a pokračuje prakticky dodnes. I když v současné době větší problémy s nápravou nemám, klepnutí se sem tam ozve :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...