Přejít na obsah

Zkušenosti z palubním PC ..http://fabia.php5.sk/


parkan

Doporučené příspěvky

Palubní počítač...až to tady asi bylo..ale čekal jsem větší odezvu....http://fabia.php5.sk/

Zajímá mě....montoval si někdo také tento palubní počítač....jak je s ním zpokojen.......Scháním věškeré informace zda toho jít nebo né.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho mám doma,ale zatím jsem ho ještě nenamontoval.Ale myslím že bude vynikající.Zkoušel jsem displej a je krásně čitelný.A ještě jedna výhoda.Oproti sériovým ti bude ukazovat přesnou spotřebu.Sériový to počítají z kilometrů co ti ukáže tachometr,ale ruku na srdce.Tachometr ti ukáže že si najel 100 km,ale ve skutečnosti je to míň.A potom vychází i lepší spotřeba,ale né pravdivá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasné že přesnost bude + - něco, ale je to pouze informativní, a nezapomen i když to bude mít nějakou odchylku, tak to ale pořád v tvém autě měří stejně, takže můžeš pozorovat různý udaje o spotřebě, krom toho si myslím že to měří celkem přesně a odchylka bude pouze minimální, v mém autě měří teploměr přesně, a s těmi ostatními udaj to bude podobný, ale bez palub. Pc bych se určitě obešel, kdybych ho tam neměl tak bych ho tam ani necpal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně mám Fab.clasica bez palubního PC...ale tuším že to může bejt dobrá věc vědět alespon přibližnou spotřebu.......nebo né.....v autě podle těch fotek to vypadá dost dobře...

mymslím že přesnot asi nebude to hlavní u origoš PP asi taky není přesná ale taky jen informativní....

cílem toho nového tématu je ale jen zkušenosti s tímto palubním PC....a to tady jde.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to nekdo do 1tis kc prodava tak proc ,ja jen reagoval na to ze je to presnejsi nez origo,podle me to bude docela chvili trvat nez trefis koeficient ,a vnesena chyba merenim jen jednoho vstriku bude pohybliva cca 0-5%.osobne jsem podobny pocitac delal (hw+sw v jednocipu) a neni to az tak easy,ale autorovi drzim palce at se dilo podari

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to nekdo do 1tis kc prodava tak proc ,ja jen reagoval na to ze je to presnejsi nez origo,podle me to bude docela chvili trvat nez trefis koeficient ,a vnesena chyba merenim jen jednoho vstriku bude pohybliva cca 0-5%.osobne jsem podobny pocitac delal (hw+sw v jednocipu) a neni to az tak easy,ale autorovi drzim palce at se dilo podari

Já si naopak myslím,že bude přesnější než origo PC.Ale nechci to nikomu vnucovat.Alspoň informace od toho kdo to vyrábí.Neříkal že bude přesnější,ale odchylka je prý+- 5%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne muze byt presnejsi, finta je v tom ze ho muzes nastavit coz u origo jde blbe (servisne lze), stejne princip mereni je ten ze predpokladas nejaky tlak paliva a pak jen meris cas co je otevreny ventil vstriku,takze pokud se lisi tlaky cerpadla bude se lisit i vypocitavana spotreba origo PP..

nechci nikoho zrazovat od tohoto pocitadla . jako alternativa je to OKi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne muze byt presnejsi, finta je v tom ze ho muzes nastavit coz u origo jde blbe (servisne lze), stejne princip mereni je ten ze predpokladas nejaky tlak paliva a pak jen meris cas co je otevreny ventil vstriku,takze pokud se lisi tlaky cerpadla bude se lisit i vypocitavana spotreba origo PP..

nechci nikoho zrazovat od tohoto pocitadla . jako alternativa je to OKi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spis by to mohlo umet vice veci aby to bylo zajimave i pro ostatni co treba i maji PP origo,videl bych to na mereni napeti (ale slusne!),rychly otackomer s indikaci pasma otacek,teplota vnitrni,mozna i teplota vody,oleje a naslo by se asi hodne dalsich veci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

tento palubny PC zhodou okolnosti mam :)

zatial dam len jednu kratku informaciu o presnosti merania sotreby.

Cez vikend sa mi podaril spravit cca 500km po cestach rozneho typu.

Pri druhom tankovani som nacapoval 24.7 litra a PC mi naratal 24.2litra.

Presnost si spocitajte sami.

Yano

P.S.: Je to parada ked ides plne nalozeny hore 13% stupanim na dvojke a "zere"

to 20 litrov na 100km :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

tento palubny PC zhodou okolnosti mam :)

zatial dam len jednu kratku informaciu o presnosti merania sotreby.

Cez vikend sa mi podaril spravit cca 500km po cestach rozneho typu.

Pri druhom tankovani som nacapoval 24.7 litra a PC mi naratal 24.2litra.

Presnost si spocitajte sami.

Yano

P.S.: Je to parada ked ides plne nalozeny hore 13% stupanim na dvojke a "zere"

to 20 litrov na 100km :)

To potvrzuje má slova.Přesnost je vynikající :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

par slov z historie...

Tento Palubny Pocitac (http://fabia.php5.sk) je dielo dvoch "kutilov" (mna a kamosa), cize nejde o ziaden seriovy vyrobok. Povodne to bolo robene na Hondu Civic, jakosto Honda z principu nedavala PP do svojich starsich aut. Zacinali sme povodne len so snimanim cidla rychlosti za ucelom presneho merania vzdialenosti a rychlosti a neskor sme pridali snimanie doby otvorenia vstreku s tym ze sa pokusime merat aj spotrebu. Nase pokusy dospeli az do sucasnej podoby. Po svete s nasim PP behaju 3 Hondy, moja Fabia a este cakame na skusenosti od dalsich 2 ludi s Fabiami. Cize nejde o hromadnu produkciu, nakolko to ani v kutilskych podmienkach nejde.

Spominal niekto potrebu vacsieho mnozstva informacii (teplota vody, tlak oleja, atd.).

V podstate nie je problem zobrazit cokolvek v aute, chce to len natahat dalsie droty, zapojit nejake cidla, prerobit HW a hlavne SW. Je to vsak robota na nezaplatenie na ktoru treba cas a peniaze...

Pokial ide o presnost merania, konstanta sa nastavuje tlacidlami a trva to par sekund. V praxi sa to da stihnut aj priamo na benzinke a ani na Vas nebudu trubit :)

Konstanta na vzdialenost sa da nastavit bud pomocou GPS, alebo ked natrafite na kalibracny usek na cestach.

Yano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yano: je to dobra prace,ja to neminil jako kritiku jen jako poukazani na podle me ne zcela presny zpusob mereni (1vstrik) sam jsem si s tim uzil svoje a vim o cem to je :-)

mozna ze by napr mereni napeti bylo skoro zadarmo (zalezi na pouzitem jednocipu - PIC???)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yano: je to dobra prace,ja to neminil jako kritiku jen jako poukazani na podle me ne zcela presny zpusob mereni (1vstrik) sam jsem si s tim uzil svoje a vim o cem to je :-)

mozna ze by napr mereni napeti bylo skoro zadarmo (zalezi na pouzitem jednocipu - PIC???)

Ked meriam len jeden vstrek, tak mam zase vyhodu v tom ze to mozem zapojit aj na trojvalec bez zmeny v SW, staci nastavit vhodnu konstantu.

Nie som odbornik na motory, ale logicky keby som robil SW na RJ motora asi by som chcel aby sa vsetky valce opotrebovavali rovnako a snazil by som sa pridelovat rovnake mnozstvo paliva kazdemu...preto nam to mozno vychadza vcelku slusne aj ked meriame len jeden vstrek ???

BTW pouzivame 16 bitovy jednocip od Texas Instruments MSP430Fxxx taktovany na 6MHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yano : dobra volba procaku :-)

nejde o to ze by se nestrikalo palivo do vsech stejne,ale regulace chodu se provadi jakoby v nejakych davkach,tzn ze se vstrikne palivo napr v 10 cyklech stejne a pak se porovnava co se deje na lamdda sonde,apod. protoze se nejedna o primy vstrik tak nevadi ze se chvili pocka,smes ma stejne jiste zpozdeni.Proto kdyz meris v real-time tak spotreba jakoby poskatuje,asi vis ze je nutno pocitat= prumerovat za delsi cas(cca 0.5-1 sec staci).I proto pokud zrovna meris jeden valec a potka se doba zmeny s tvym vzorkovanim tak ti nejake vstriky "utecou" resp. zacina se vstrikovat do jineho valce. Nerikam ze tato chyba je velka a ze brani vyuziti :-) kdo pozna ze ses spletl o 17 mikrolitru,ze jo ??:-)

pro pripad trivalce by zadny by zadny problem nenastal,jeden snimac by zkratka nenacital cas,coz nicemu nevadi,stejne se pocita cas....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...