Přejít na obsah

co to do prdele je? pazvuky od předního kola


TomasB

Doporučené příspěvky

Už mně nějakou dobu sere takové sotva slyšitelné klokotání pravděpodobně někde od levého kola. nemůžu to ale říct stopro, ale pocitově myslím, že levé kolo. Je to jako by jste dali do plastového kelímku nějakej kousek dřeva a rychle s tím klepali do stran. Je to fakt ale dost blbě slyšet, ale eviduju to. Nezáleží jestli zrychluju, spomaluju, brzdím nebo zatáčím. Intenzita se nemění ani s otáčkami motoru, a ani s rychlostí. Pod asi 60km/h to prakticky není slyšet. Nad 120 už to taky není moc slyšet, ale to může být taky dáno vyšším hlukem. No, samozřejmě při puštěném rádiu taky není slyšet :D .

Nejvíc to dělá tak mezi 80-100km/h. S rychlostí narůstá hlasitost, ale pak se od určitého okamžiku hlasitost zřrjmě zmenšuje. Frekvence je furt stejná. Někdy to přestane úplně, což je podle mně dáno charakterem asfaltu. Třeba při průjezdu zatáčkou v Hořicích, a pak ještě asi 1/2 km to nedělá, jak přejedu hrboly na cestě, tak to začne. Pak to prakticky nedělá na Hradubické.

Už mi z toho hrabe, protože furt vypínám rádio a zkoumám odkud to jde.

Pls, co tomůže být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o ložisku jsem taky přemýšlel, ale tomu to moc neodpovídá, protože to nezávisí na rychlosti, frekvence je furt stejná, akorát se s rychlostí zvyšuje slyšitelnost, ale od určité rychlosti zase slyšitelnost klesá.

Tlumič - zkoušel jsem se zhoupnout na blatníku, ale nic zvláštního jsem nepozoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to jen neco s kolem? Vyvazeni, neco v nem po defektu a spatny oprave nebo neco takovyho? I kdyz ted koukam, ze pises, ze to nezavisi na rychlosti, tak to kolo nebude, to je zvlastni. Nemas tam nekde neco volnyho jenom? Tezko takhle hadat  :unsure:

Při výměně oleje jsem to okukoval a nic jsem neviděl. Příští měsíc jdu na STK, tak se na to optám jestli něco nenajdou.

Hlavně mně to deptá psychicky :angry: Jinak se to nijak jinak neprojevuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to jen neco s kolem? Vyvazeni, neco v nem po defektu a spatny oprave nebo neco takovyho? I kdyz ted koukam, ze pises, ze to nezavisi na rychlosti, tak to kolo nebude, to je zvlastni. Nemas tam nekde neco volnyho jenom? Tezko takhle hadat  :unsure:

Při výměně oleje jsem to okukoval a nic jsem neviděl. Příští měsíc jdu na STK, tak se na to optám jestli něco nenajdou.

Hlavně mně to deptá psychicky :angry: Jinak se to nijak jinak neprojevuje.

Jo, to verim, asi jako me bouchani neceho v patejch dverich ;) Asi vim, cim to, ale nak nejsou vhodny okolnosti k ladeni takovejch veci.

Sem si s tim u Tebe ted rikal, esli to neni treba volenj podbeh nebo plast pod motorem, ale to by asi zaviselo na rychlosti, fakt difny :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to jen neco s kolem? Vyvazeni, neco v nem po defektu a spatny oprave nebo neco takovyho? I kdyz ted koukam, ze pises, ze to nezavisi na rychlosti, tak to kolo nebude, to je zvlastni. Nemas tam nekde neco volnyho jenom? Tezko takhle hadat  :unsure:

Při výměně oleje jsem to okukoval a nic jsem neviděl. Příští měsíc jdu na STK, tak se na to optám jestli něco nenajdou.

Hlavně mně to deptá psychicky :angry: Jinak se to nijak jinak neprojevuje.

Jo, to verim, asi jako me bouchani neceho v patejch dverich ;) Asi vim, cim to, ale nak nejsou vhodny okolnosti k ladeni takovejch veci.

Sem si s tim u Tebe ted rikal, esli to neni treba volenj podbeh nebo plast pod motorem, ale to by asi zaviselo na rychlosti, fakt difny :huh:

Jo, a tak pod 60km/h to není slyšet vůbec. Ještě si teď tak říkám, jestli to nevibruje plat u baterky. Mám tam volnej takovej ten co kryje kabely jak jdou od baterky. Ten mezi baterkou a filtrem velikosti asi 10x10cm. Nějak mi nejde zacvaknout :(

Ale ten by zas nenadělal takový rambajs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak me tam taky neco mlati od levyho predniho kola (asi). Ale intenzita se meni s rychlosti a dela to jen kolem 2000 otacek motoru na skoro kazdy rychlostni stupen co jsem zatim vypozorval. Takze u me to bude neco jinyho ze :/

Editováno: , autor: Levisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...