Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Tak chlapy mám to za sebou.

Sice to je trošku štreka (330km) ale je hotovo.

1. fáze - měření seriové verze

Docela nás překvapilo že jsme naměřili 118PS což tedy 77kW neodpovídá :)

Ale jezdím na Vervu a dávám VIF aditiva takže to má možná vliv.

2. fáze - 1. verze softu a měření

Po změření první verze tak jsme tam měli 185PS a kolem 360Nm.

To bylo moc (s ohledem na origo spojku a turbo) tak jsem chtěl níž. Ale špatné by to nebylo lol

3. fáze - 2. verze softu a měření

Změřeno 150,12PS a 341,64Nm. Tak jsem si to představoval. Rozhodně s ohledem na spojku pod 350Nm.

Dojmy:

Dříve byl znát turbo efekt a pak zkomírání-propad výkonu. Což je vidět i z grafu.

Nyní motor táhne a propad nepociťuju ;)

Motor si ani neučoudne (s úsměvem vzpomínám na chip kolegovy Audiny - saze, saze a saze).

Chipem jsme pořešili i EGR off softvérově a teplé starty. Nyní teplý motor chytá na drc :palec2:

Graf:

post-33603-0-67295000-1304323061_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, potřeboval bych od vás poradit. Mám OII combi 2007 1.9TDI a chtěl bych jí nechat nachipovat. Jak to tady pročítám, tak bych se toho asi neměl bát. Potřeboval bych poradit na kolik kw to tak nechat zvýšit, aby to mělo sílu, ale ne zase, aby se motor nebo nějaká součástka za nějaký čas odporoučela. Jsem z jižních čech kousek od města Písek, takže by to chtělo někde poblíž. Nebude s tím nějakej problém na STK, policie nebo v servisu? Poradíte mi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Policie s tím nic nemá (snad, leda, že by jsi jezdil jak kominík a oni by chtěli prudit) a sice nevím, jak to je s TDI, tak pokud se to udělá dobře, tak ani STK není problém. Ve fóru k TFSI 2.0 jsem dával i nějakou diplomovku právě na toto téma.

EDIT: Zde je odkaz na ten příspěvek, jsou tam pak i mé zkušenosti s jedním z čipařů a pokud někdo máte ten motor, tak i přehled problémů, na které se dá narazit.

Editováno: , autor: swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, potřeboval bych od vás poradit. Mám OII combi 2007 1.9TDI a chtěl bych jí nechat nachipovat. Jak to tady pročítám, tak bych se toho asi neměl bát. Potřeboval bych poradit na kolik kw to tak nechat zvýšit, aby to mělo sílu, ale ne zase, aby se motor nebo nějaká součástka za nějaký čas odporoučela. Jsem z jižních čech kousek od města Písek, takže by to chtělo někde poblíž. Nebude s tím nějakej problém na STK, policie nebo v servisu? Poradíte mi?

On je tu malý problém. Toto je dost diskutované téma s nevyjasněným závěrem. Sám za sebe ti řeknu, že svojí KOKTU jedu chipovat za 14 dní a jedu k TDIfunovi ODKAZ. Je tu již pár kluků co to má od něj hotové a jsou nad míru spokojeni. Osobně si to nechám udělat na cca 110Kw/340Nm to mi úplně stačí a možnost zničení nějakých součástek je i bez chipu. :) Mimochodem též si trochu zajedu cca 360Km. Za dobrým doporučením a cenou si rád zajedu :palec2:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme skvělé, jen to chce číst :-)

Já jsem toto celé téma začal číst úplně od začátku a zatím jsem skončil na třetí straně, zítra budu pokračovat. Právě jsem dostal takovou nabídku na www.motorpower.cz tak jsem chtěl zeptat hned, protože bych se k tomu třeba dneska nepročetl. Kouknul jsem se na jejich stránky na chip na OII a nabízí dvě možnosti. 1. 100KW 338Nm

2. 118KW 379Nm

Nezdá se vám ta druhá až moc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, dával jsem tu odkaz na fórum o TFSI, kde jsem dal právě i mé zkušenosti s chiptuningem a www.motorpower.cz (p. Šíma), ale dám to tedy i sem. Je to "záznam" mých zkušeností. Je to jiný motor, takže jak jsem psal o pár příspěvků dřív, nevím, co si můžeš a nemůžeš dovolit, ale podstata zůstává.

Čipování a lazení motorů.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem toto celé téma začal číst úplně od začátku a zatím jsem skončil na třetí straně, zítra budu pokračovat. Právě jsem dostal takovou nabídku na www.motorpower.cz tak jsem chtěl zeptat hned, protože bych se k tomu třeba dneska nepročetl. Kouknul jsem se na jejich stránky na chip na OII a nabízí dvě možnosti. 1. 100KW 338Nm

2. 118KW 379Nm

Nezdá se vám ta druhá až moc?

Takže konkrétně, bez omáčky předešlého příspěvku. První verze 100Kw/338Nm se mi zdá optimální kvůli spojce. Dohady zde byly kolik vydrží a dobrali jsme se k tomu že sériovka tak kolem 350Nm na ten motor co máš. :palec2:

Pokud budeš chtít tu druhou variantu 118Kw/378Nm počítej, že spojka toho moc nevydrží a budeš tam muset dát tvrdší. :)

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě vážně zvažuji chip pro svoji 2.0TDI DSG, ale rozmýšlím, zda při najetých 110tis. km nepočkat až po výměně oleje v DSG (při 120tis.) a taky bude zřejmě potřeba v blízké době vyměnit setrvák, nebo ten chip dát teď tohle pořešit až pak, moc se mi nechce čekat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám OII 1.9TDI a teď jsem nasadil 18" kola a motor má s nima dost práce, myslíte že by těch 100KW na ty kola stačilo, aby to bylo pružné bez velkého šlapání na krk jako tomu musím šlapat teď? No on má motor dost práce to rozjet vůbec na normální tempo a abych nebrzdil provoz, tak na to musím šlápnout a tím dost stoupá spotřeba a stává se z toho prostě pomalé a slabé auto. Takže myslíte že by těch 100KW stačilo, aby to bylo v pohodě třeba jako se 16" koly, které jsem tam měl dřív?

Editováno: , autor: 007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem začínal na 16" kolech, potom přešel na 17" v tom jsem nepocítil žádný rozdíl a teď jsem nahodil 18" a oproti 17" mi to přijde dost líný a jako bych vezl o hodně kilo navíc, takže si myslíš že by to stačilo nebo bych měl jít do toho silnějšího? Tady na fóru jsem se ale dočetl, že to už je moc, tak nevim. Zkoušel jsem psát TDIfunovi, ale objevilo se mi, že mu nelze odeslat žádnou zprávu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 007: Já mu psal maila. Toho najdeš na jeho internetových stránkách (ODKAZ). Osobně si myslím, že výkon a krouťák je dostačující. Ale já nejsem nějaký trhač asfaltu. ;)

Mimochodem na 29 stránce tohoto topicu je video jednoho ze štastně načipovaných majitelů a můžeš se kouknout jak to tahá za pracky. :smich:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...