Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

swenak

Uživatel
 • Počet příspěvků

  332
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

15 Dobrá

1 Sledující

O uživateli swenak

 • Hodnost
  Profesional

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. swenak

  Registrační značky na přání - jaké jste viděli?

  Tady další.
 2. Nevidím důvod, je to součástí aplikací a sám jsi to tady před pár příspěvky řešil. Zakládat na každý "prd" téma může být kontraproduktivní.
 3. To jsem přece psal o tom základu, ale mně zajímá ta možnost uživatelských PID, protože aplikace to umí. Vím, že VAG používá vlastní protokol, resp. něco nad rámec základní specifikace OBDII protokolu, ale v rámci OBDII protokolu, ale už se mi nedaří najít seznam toho, co "by ještě mohlo jít přes OBDII, ač to není v základní definici protokolu, viz třeba popis OBDII na wiki" a co už je protokolem užíváným VAG. Taky to vypadá, že co na některém vozidle VAG jde přes PID doplnit, na jiném už ne (našel jsem něco pro AUDI, co nejde mně). Takže nakonec jsem si měl rovnou pořídit HEX-NET a byl by klid :-)
 4. swenak

  Registrační značky na přání - jaké jste viděli?

  Tady pár, co jsem nedávno potkal.
 5. swenak

  DSG vs manuál

  Super, v takovém případě je lepší Atari, Commodore je křáp!
 6. swenak

  DSG vs manuál

  A to ho cpeme my? Ne. Jsou zde ti, co o tom rozhodují? Ne. Vnucují to zdejší majitelé? Ne.
 7. swenak

  DSG vs manuál

  No a? Zdejší hateři s DSG taky nejezdí
 8. swenak

  DSG vs manuál

  A který z těch zdejších haterů je ona?
 9. swenak

  DSG vs manuál

  Je strašně vtipné, jak ti, co DSG nemají vědí lépe, jaké to je, než ti, co tím denně jezdí a hlavně, jak je jim jasné, že to je napikaču i pro toho, co to používá. Asi my DSG pozitivní máme v hlavách všichni nas..., že nevíme, co je pro nás lepší, co jsme ochotni akceptovat, protože něco nám to vyváží a podobně a čekám na ty, co kolem DSG prošli někdy pouze v diskuzích na těch internetech. Nepopírám, že někdy DSG je problematické, ale snad manuál nemá problémy? S každým manuálem se taky musí řidič sžít, často ani 2 auta stejného modelu nejsou stejná, jinak zabírá spojka, jinak se pohybuje v kulise fofrklackem. A někteří můžou sedět v čemkoliv a nikdy nepochopí, jak s tím pracovat, jak to ovládat a ani, že musí proto něco udělat., aby to jelo lépe. Někdo naopak sedne a po pár set km je v pohodě. Další věc je, že i DSG je "kus od kusu" + je to i otázka, s jakým motorem je to svázáno. Měl jsem 2 stejná auta s DSG, obě s 2.0TFSI, v jednom bylo DSG OK (najel jsem s ním 40tis km), vše jak by člověk čekal, žádné záškuby. V druhém je to horší, jednak to chtělo měnit ve 30tis mechatroniku a jednak vnímám jako nepříjemný problém náhodné záškuby při rozjezdech po zastavení na semaforech (hlavně, když je zastavení trošku agresivnější), kdy, jak už tady bylo psáno, to prostě někdy cukne. Stejně tak popojízdění při parkování někdy znamená škubnutí, nebo po ránu rozjezd v kopci znamená taky někdy škubnutí. Ale to není jízda, kterou trávím hodiny denně. I po letech (najel jsem s ním zatím cca 130tis km) mi to vadí, ale ne tak, abych zahodil jiná pozitiva. Další stejný vůz se stejným motorem jsem měl s manuálem, ten taky nebyl úplně OK, ale když to porovnám, DSG mi vyhovuje více, protože jezdím 80% Prahu a to je prostě někdy na palici, fofrklackovat. Kdybych jezdil denně 500km po dálnici, tak je to jiné. Každé řešení má svá pozitiva i negativa a je to na každém soudruhovi, aby si vybral, co je pro něj a jeho podmínky vhodnější. Někdo by to hned odsoudil po pár km s tím, že DSG je krám a už to nechce, ač má z jízdy 00nic zkušeností, nemá páru, že stejně, jako u spojky a klacku ve voze, kde právě prvně sedí, musí i zde své chování upravit, nečekat, že se to bude chovat jako manuál (protože to prostě manuál není), ale mlátí pantem, jak to je špatné a nejenom pro něj, ale pro všechny to musí být špatné, protože ON. No tak protože ON můžu být i JÁ, tak DSG preferuji a všich ti, co jezdí manuálem, jsou amatéři, no :-)
 10. swenak

  DSG vs manuál

  Což jde i s DSG a bez spojky:) Léta řadím v 99,9% ručně, jenom když potřebuju pravačku k jídlu, nebo jiné bohulibé činnosti, dám si D:)
 11. swenak

  Převodovka DSG

  Někde je to dokonce tak, že když se zmáčkne plyn rychle a ještě více, tak nepodřadí o 1, ale rovnou o 2 stupně, nebo i více (kick-down), ale to už je myslím plyn úplně na podlaze (je tam na to další poloha).
×