Přejít na obsah

Rychloměr, otáčkoměr


Xp3

Doporučené příspěvky

Zdar,

dneska jsem zkoušel na takovém to městském radaru s digitálním ukazatelem přesnost rychloměru: ručička ukazovala 60 km/h a na radaru svítilo 55 km/h.

Rychloměr mi proměřuje o 5 km/h více (asi kvůli bezpečnosti provozu :smich: )

Zkoušeli jste to taky ?

Jo a dá se nějak zjistit, jestli ukazuje dobře otáčkoměr ? Může vůbec ukazovat špatně ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

dneska jsem zkoušel na takovém to městském radaru s digitálním ukazatelem přesnost rychloměru: ručička ukazovala 60 km/h a na radaru svítilo 55 km/h.

Rychloměr mi proměřuje o 5 km/h více (asi kvůli bezpečnosti provozu  :smich: )

Zkoušeli jste to taky ?

Jo a dá se nějak zjistit, jestli ukazuje dobře otáčkoměr ?  Může vůbec ukazovat špatně ?

V této souvislosti by mě zajímalo, zda proměřuje i počítadlo ujetých kilometrů. Nevěděl to by někdo?

Editováno: , autor: Milan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dělal srovnání tachmetru a GPS. Protože jsem to již psal v jiné sekci, tak to sem zkopíruju:

Zrovna včera (14.2.2006) jsem měl na nástěvě kámoše, který má GPS, tak jsme s 1,4/16V 74kW udelali malé měření.

pro zajímavost:

Tachometr...................GPS......................rozdíl

cca 50 km/hod.............44 km/hod............6 km/hod.

cca 57 km/hod.............50 km/hod............7 km/hod.

cca 90 km/hod.............81 km/hod............9 km/hod.

cca 100 km/hod...........90 km/hod...........10 km/hod.

cca 130 km/hod.........118 km/hod...........12 km/hod.

cca 144 km/hod.........130 km/hod...........14 km/hod.

cca 160 km/hod.........143 km/hod...........17 km/hod.

Naměřené hodnoty na tachometru berte skutečně cca, protože 1km/hod. se na stupnici tachometru dost špatně odhaduje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dělal srovnání tachmetru a GPS.  Protože jsem to již psal v jiné sekci, tak to sem zkopíruju:

Zrovna včera (14.2.2006) jsem měl na nástěvě kámoše, který má GPS, tak jsme s 1,4/16V 74kW udelali malé měření. 

pro zajímavost:

Tachometr...................GPS......................rozdíl

cca 50 km/hod.............44 km/hod............6 km/hod.

cca 57 km/hod.............50 km/hod............7 km/hod.

cca 90 km/hod.............81 km/hod............9 km/hod.

cca 100 km/hod...........90 km/hod...........10 km/hod.

cca 130 km/hod.........118 km/hod...........12 km/hod.

cca 144 km/hod.........130 km/hod...........14 km/hod.

cca 160 km/hod.........143 km/hod...........17 km/hod.

Naměřené hodnoty na tachometru berte skutečně cca, protože 1km/hod. se na stupnici tachometru dost špatně odhaduje...

A proč si nenapojil GPSku i na otáčkoměr ? :D:D:smich:

-_--_-;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dělal srovnání tachmetru a GPS.  Protože jsem to již psal v jiné sekci, tak to sem zkopíruju:

Zrovna včera (14.2.2006) jsem měl na nástěvě kámoše, který má GPS, tak jsme s 1,4/16V 74kW udelali malé měření. 

pro zajímavost:

Tachometr...................GPS......................rozdíl

cca 50 km/hod.............44 km/hod............6 km/hod.

cca 57 km/hod.............50 km/hod............7 km/hod.

cca 90 km/hod.............81 km/hod............9 km/hod.

cca 100 km/hod...........90 km/hod...........10 km/hod.

cca 130 km/hod.........118 km/hod...........12 km/hod.

cca 144 km/hod.........130 km/hod...........14 km/hod.

cca 160 km/hod.........143 km/hod...........17 km/hod.

Naměřené hodnoty na tachometru berte skutečně cca, protože 1km/hod. se na stupnici tachometru dost špatně odhaduje...

A proč si nenapojil GPSku i na otáčkoměr ? :D:D:smich:

-_--_-;);)

proto, abys mohl napsat tuto poznámku :smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dělal srovnání tachmetru a GPS.  Protože jsem to již psal v jiné sekci, tak to sem zkopíruju:

Zrovna včera (14.2.2006) jsem měl na nástěvě kámoše, který má GPS, tak jsme s 1,4/16V 74kW udelali malé měření. 

pro zajímavost:

Tachometr...................GPS......................rozdíl

cca 50 km/hod.............44 km/hod............6 km/hod.

cca 57 km/hod.............50 km/hod............7 km/hod.

cca 90 km/hod.............81 km/hod............9 km/hod.

cca 100 km/hod...........90 km/hod...........10 km/hod.

cca 130 km/hod.........118 km/hod...........12 km/hod.

cca 144 km/hod.........130 km/hod...........14 km/hod.

cca 160 km/hod.........143 km/hod...........17 km/hod.

Naměřené hodnoty na tachometru berte skutečně cca, protože 1km/hod. se na stupnici tachometru dost špatně odhaduje...

Tak nic v zlom ale to posledna rychlost a predposledna a predpredposledna je blud podla mna no neviem nemeral som to cez gps ale raz ma stoply ze som prekrocil rychlost.a mal som 140KM/ na tacho a policajt mi nameral 136KM/h a dopadlo to tak ze som to dal na pokutu 2000SK inac by som prisiel aj o rodny list :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ako v cechach ale na slovensku sa nejaky nacelnik policie vyjadril ze ak ide vodic auta po meste do 65-70km/h, mimo mesto do 100km/h a na dialnici do 140km/h tak ich nezastavuju. lebo beru do uvahy ze im moze radar a vodicovi tachometer premeriavat. takze podla tacha sa moze jazdit cca +10km/h vo vsetkych pripadoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ako v cechach ale na slovensku sa nejaky nacelnik policie vyjadril ze ak ide vodic auta po meste do 65-70km/h, mimo mesto do 100km/h a na dialnici do 140km/h tak ich nezastavuju. lebo beru do uvahy ze im moze radar a vodicovi tachometer premeriavat. takze podla tacha sa moze jazdit cca +10km/h vo vsetkych pripadoch.

No, ale nespolehej na to ;) Byl jsem pritomen u hlidky pri mereni vozidel a obcas kluci berou uz pri prekroceni o 5km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ale nespolehej na to ;) Byl jsem pritomen u hlidky pri mereni vozidel a obcas kluci berou uz pri prekroceni o 5km/h.

To je fakt-spolíhat se na to určitě nedá.Jistota je jet podle tacho povolenou rychlostí + 5km/h navíc ve vsi a + 10km/h mimo. Jinak kámoš policajt mi říkal,že ve vsi staví jen auta který jedou min 70 km/h...Asi mají nepřesný radary-tak pro jistotu :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolerance je daná nějakým předpisem(jakým bych musel dohledat), ale je to 5% na nepřesnost tacho a 5% na nepřesnost radaru, takže 10%. Ve městě vesnicích jezdím v klidu 60 tacho(55reál), mimo město 110tacho(cca 100reál) a dálnice 155tacho(cca 140-145reál) a ještě nikdy mě nestavěli za rychlost i když tam byl radar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolerance je daná nějakým předpisem(jakým bych musel dohledat), ale je to 5% na nepřesnost tacho a 5% na nepřesnost radaru, takže 10%. Ve městě vesnicích jezdím v klidu 60 tacho(55reál), mimo město 110tacho(cca 100reál) a dálnice 155tacho(cca 140-145reál) a ještě nikdy mě nestavěli za rychlost i když tam byl radar.

Jezdi jak uznas za vhodne.

Ber ale v potaz, ze kdyby takhle uvazovali vsichni, pak jsou rychlostni limity stejne na hovno jako jsou ted. A jestli si myslis, ze te jednou nezastavej, tak takhle jezdi dal ;) Oni te nemusej zastavit dneska, zitra, pozitri, ani za rok. Ale zakony schvalnosti plati dokonale a zastavi te napresrok, kdyz jsi jednou jedinkrat popustil uzdu plynu a jel jsi ne 150, ale 190.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasná věc, že když pojedu rychleji než 10% nad limit, tak mě prostě zastaví a oflastrují, ale právě těch 10% je bezpečná(vůči policii) hranice a tak to je. A tím zdaleka netvrdím, že tak jedu za všech okolností, to vůbec ne. Kolikrát jedu i pomaleji než je povolené, záleží na provozu, počasí a okolnostech. Z tvé reakce mám dojem, jako bys to přímo odsuzoval, ale nikde na světě se nejezdí naprosto přesně, mám na mysli je tam povoleno 50 a všichni jedou 50tacho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vis, ze neodsuzuju, ale takovehle propocitavani rychlosti kolik muzu jet mi prijde dost vyhrocene. Vim, ze s radarem te tipnou i kdyz pojedes byt jen o kilometr rychleji, staci jen aby to chteli udelat. A nic proti tomu neudelas. Osobne se snazim jezdit tak, abych mel tempomat zapichlej na patricne rychlosti a na zbytek poustim bobek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolerance je daná nějakým předpisem(jakým bych musel dohledat), ale je to 5% na nepřesnost tacho a 5% na nepřesnost radaru, takže 10%. Ve městě vesnicích jezdím v klidu 60 tacho(55reál), mimo město 110tacho(cca 100reál) a dálnice 155tacho(cca 140-145reál) a ještě nikdy mě nestavěli za rychlost i když tam byl radar.

Jezdi jak uznas za vhodne.

Ber ale v potaz, ze kdyby takhle uvazovali vsichni, pak jsou rychlostni limity stejne na hovno jako jsou ted. A jestli si myslis, ze te jednou nezastavej, tak takhle jezdi dal ;) Oni te nemusej zastavit dneska, zitra, pozitri, ani za rok. Ale zakony schvalnosti plati dokonale a zastavi te napresrok, kdyz jsi jednou jedinkrat popustil uzdu plynu a jel jsi ne 150, ale 190.

jj zastaví ho napřesrok a bude to mít pěkně mastné a bodíku k tomu...což bude pro mnohé daleko horší a možná konec řidičské kariéry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolerance je daná nějakým předpisem(jakým bych musel dohledat), ale je to 5% na nepřesnost tacho a 5% na nepřesnost radaru, takže 10%. Ve městě vesnicích jezdím v klidu 60 tacho(55reál), mimo město 110tacho(cca 100reál) a dálnice 155tacho(cca 140-145reál) a ještě nikdy mě nestavěli za rychlost i když tam byl radar.

Uvažuju stejně - 60 město, 110 mimo, dálnice podle okolností

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jedu přesně 60, tak radar ukazuje 55km/h. Tak jezdím po městě se zapnutým tempomatem a ručička se mě dotýká zespodu čárky, která značí 60km/h a ve skutečnosti je to 53-54, to policajti tolerují. Jinak mám 1,2(47kw) a pneumatiky 185/60R14

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ujete km budou promerovat yhruba ve stejnem pomeru jako je nepresnost rychlosti,tj pokud ujedes podle tacho 60km tak skutecnost je tech cca 55-58km.

Otázkou je, jestli to tak skutečně je... To by znamenalo, že mám na autě najeto místo 60.000 km třeba jen 55.000 km ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dělal srovnání tachmetru a GPS.  Protože jsem to již psal v jiné sekci, tak to sem zkopíruju:

Zrovna včera (14.2.2006) jsem měl na nástěvě kámoše, který má GPS, tak jsme s 1,4/16V 74kW udelali malé měření. 

pro zajímavost:

Tachometr...................GPS......................rozdíl

cca 50 km/hod.............44 km/hod............6 km/hod.

cca 57 km/hod.............50 km/hod............7 km/hod.

cca 90 km/hod.............81 km/hod............9 km/hod.

cca 100 km/hod...........90 km/hod...........10 km/hod.

cca 130 km/hod.........118 km/hod...........12 km/hod.

cca 144 km/hod.........130 km/hod...........14 km/hod.

cca 160 km/hod.........143 km/hod...........17 km/hod.

Naměřené hodnoty na tachometru berte skutečně cca, protože 1km/hod. se na stupnici tachometru dost špatně odhaduje...

Tak nic v zlom ale to posledna rychlost a predposledna a predpredposledna je blud podla mna no neviem nemeral som to cez gps ale raz ma stoply ze som prekrocil rychlost.a mal som 140KM/ na tacho a policajt mi nameral 136KM/h a dopadlo to tak ze som to dal na pokutu 2000SK inac by som prisiel aj o rodny list :D

No, to nevím, ale spousta lidí tady uvádí rychlosti (zejména na dálnici), že jim to "tachometrově" jezdí okolo 180 km/hod. a přitom mají jen HTP s nižší V-max.... Pokud by Ti proměřoval rychloměr jen o 4 km/hod. ( a to ještě v takové rychlosti), tak nezbývá než Ti poblahopřát, jako naprosté vyjímce... Jestli ono to spíš nebude tak, že jsi tomu policjatovi tvrdil, že jsi překročil rychlost jen o 4 km/hod. a nevsugeroval jsi sis to pak... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...