Přejít na obsah

1.3 MPi (50kW) - Zasakávajúce brzdy


Georgo123

Doporučené příspěvky

Ahojte,

som tu novy a tak sa vopred ospravedlnujem, ak som sa nespraval podla pravidiel fora.

Mam Feliciu 1.3 MPi (50kW) pred faceliftom a mam nasledovny problem. Ked brzdim v malej rychlosti a pustim brzdovy pedal, tak pedal sa nevrati do povodnej polohy. Ostane trochu nizsie ako by mal a brzdy ostavaju stale trochu brzdit. Ked potiahnem pedal nohou, tak sa to odbrzdi.

Za normalnych okolnosti ked sa brzda vrati, tak je pocut take pisknutie pri uvolneni brzdy. Pisknutie vychadza zo zadnych bubnov.

Zatial sa vymenil brzdovy valec s posilnovacom a teda aj brzdova kvapalina. Brzdny ucinok je super a s brzdenim nie je ziadny problem, az na to, ze brzdi aj ked nechcem :).

Co by to teda mohlo byt a ako by som to mohol odstranit?

Dakujem velmi pekne za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to písknutí je normální, dělá to 90% Felicií. Spíš bych si zjistil co přibržďuje, zda předek či zadek. Mě tak čtvrt roku zpět zůstával viset předek, nepomohlo rozhýbání desek, nepomohlo rozhýbání prasátek ... bylo to těma hadičkama co jdou k brzdiči. Nejdříve jsem vyměnil tu kde mi to viselo, ale pak to začalo táhnout na stranu, takže jsem vyměnil i druhou stranu a byl klid. Krásně brzdí a i velmi dobře odbržďuje. Pokud ti přibržďuje zadek a už jsi vyměnil prasátka, pak jen rozhýbat pakny a promazat.

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to písknutí je normální, dělá to 90% Felicií. Spíš bych si zjistil co přibržďuje, zda předek či zadek. Mě tak čtvrt roku zpět zůstával viset předek, nepomohlo rozhýbání desek, nepomohlo rozhýbání prasátek ... bylo to těma hadičkama co jdou k brzdiči. Nejdříve jsem vyměnil tu kde mi to viselo, ale pak to začalo táhnout na stranu, takže jsem vyměnil i druhou stranu a byl klid. Krásně brzdí a i velmi dobře odbržďuje. Pokud ti přibržďuje zadek a už jsi vyměnil prasátka, pak jen rozhýbat pakny a promazat.

Praveze neviem co mi pribrzduje, lebo sa to tazko zistuje. Autu ostavaju brzdy brzdit nie vzdy. Najviac ked je auto uz zohriate (po nejakych 10km jazdy) a iba ked ide clovek pomaly a vtedy brzdi. Aj ked v poslednom case to zacalo robit uz skorej ako po 10 km, ale to preto, ze sa vonku oteplilo. Ked stoji a zabrzdim, tak sa vzdy odbrzdia. Takze sa to tazko zistuje ktore koleso brzdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praveze neviem co mi pribrzduje, lebo sa to tazko zistuje. Autu ostavaju brzdy brzdit nie vzdy. Najviac ked je auto uz zohriate (po nejakych 10km jazdy) a iba ked ide clovek pomaly a vtedy brzdi. Aj ked v poslednom case to zacalo robit uz skorej ako po 10 km, ale to preto, ze sa vonku oteplilo. Ked stoji a zabrzdim, tak sa vzdy odbrzdia. Takze sa to tazko zistuje ktore koleso brzdi.

To by se mělo dát zjistit velice snadno. Pokud je to přibržďování dostatečně silné, potom se bude kolo silně rozpalovat. Po delší jízdě musí být zjistitelné které kolo je rozpálené.

Odhaduji že na předku to nebude, to by mělo auto tendenci neustále malinko zatáčet na jednu stranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus sa pozriet tu

mne to pomohlo...

Dakujem velmi pekne, ten prispevok vyzera, ze pasuje presne na moje priznaky. Vdaka.

Ak je to ten diel cislo 8 (to plastove puzdro na pedali), tak to znamena, ze podla zahrievania kolies by som zistil, ze sa zahrievaju vsetky. Kedze brzdenie sposobuje akoby stlacenie brzdy nohou a mali by brzdit vsetky kolesa. Tak si to pojdem co najskor potvrdit a hura na opravu :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VYRIESENE!!!

Dakujem "Hamec", co si mi poslal link, tak som kupil suciastku cislo 8, vymenil a uz to funguje. Brzda sa krasne vracia spat a dokonca sa stratilo aj to otravne piskanie pri uvolnovani brzdy.

Krasna oprava za 0,80€ lol , keby bolo vsetko take lacne ;) .

Este raz dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...