Přejít na obsah

Přední světla


Berry

Doporučené příspěvky

Mám Octu combi . Uvedená do provozu byla 20.12.2001. Koupená v ČR. Přední světla mají místo skla čirý plast. Světla tak jsou původní, tedy alespoň by měla být :D Ale jo, jsou původní. Mám ji 5 měsíců a pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to auto málo svítí. I manželka už mi to řekla. Ve světlech mám H4, údajně trošku lepší výkon, je na nich napsáno + 66%. Máte s tím někdo zkušenost? Co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc možností ti nezbývá. Buď může být špatný světelný zdroj (žárovka), nebo odrazivost paraboly.

Konstrukci paraboly nezměníš, vyčistit jde velice špatně protože nejde rozebrat (nejde sundat ten přední čirý kryt).

Máš možnost zkusit trochu opravit ten čirý kryt, pokud je zašlý, údajně by to mělo jít nějakou velice jemnou brusnou pastou, jako displex, tempo, nebo tak (ale sám jsem to nikdy nezkoušel).

Rozhodně se podívej co je tam skutečně za žárovky, není značka jako značka. O žárovkách jsou zde již obsáhlé diskuze, koukni tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Berry: Otazka je, na co jsi zvyklej a s cim srovnavas. Panove s Octaviema I prominou, ale klasicky svetla (ted mluvim o cirych po faceliftu - mozna ze puvodni s drazkovanym sklem byly lepsi, nevim, nemam zkusenost) stojej za prd. Je to cele dane konstrukci spolecne paraboly pro starickou H4.

S Fabii se to neda rovnat - ty jsou uz o necem jinem.

Bud muzes dat 100/80W (nejsem toho ale priznivcem kvuli velkemu proudovemu zatizeni vodicu) nebo jit do xenonu, to je pak jina pisnicka - sam jsem xenony mel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ac sam jsem fabiatik a ostatni me muzou narknout z neobjektivnosti, tak davam za pravdu Maverickovi. Jel jsem s obema druhy octavii - jak starsi, tak facelift a obe svitily - no, spis nesvitily. U modelu pred faceliftem mi to prislo horsi nez po faceliftu, ale uz jen s obycejnymi halogeny na fabii je to neporovnatelne. Sam jsem pak vymenil na svem aute halogeny za xenony a to je zase o par trid navrch - xenony jsou zase neporovnatelne s halogeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ac sam jsem fabiatik a ostatni me muzou narknout z neobjektivnosti, tak davam za pravdu Maverickovi. Jel jsem s obema druhy octavii - jak starsi, tak facelift a obe svitily - no, spis nesvitily. U modelu pred faceliftem mi to prislo horsi nez po faceliftu, ale uz jen s obycejnymi halogeny na fabii je to neporovnatelne. Sam jsem pak vymenil na svem aute halogeny za xenony a to je zase o par trid navrch - xenony jsou zase neporovnatelne s halogeny.

fabia nemá přece origo H4 , ale H7 a to je o něčem úplně jiném. Až na tu životnost H7.

Octa po faseliftu svítí o dost lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Octu "zatím" se starýma lampama. Ty jsem před týdnem rozdělal a vyčistil. Byli řádně zasviněný od takovýho jakoby mléčnýho prachu. Teď je do světel krásně vidět! Mám taky jiný žárovky, teda s normální vatáží, ale větší svítivostí. Svítí celkem dobře. Když mi zámej seřizoval světla, tak hned poznal, že to o hodně víc svítí.

No jo, ale když ty faceliftový nejdou rozdělat??...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ted na Octe I vymenil stary za faceliftovy a je to jako nebe a dudy, obrovskej a necekanej rozdil. Ale je pravda, ze Fabie sviti lip, ma tak nejak ostrejsi svetla, ale zase ma nevyhodu v tom, ze i serizena hodne oslnuje. V kolone aut proti se da Fabie poznat takrka neomylne. A xenony, no, to je jina liga :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krysarr: Souhlasim, ze fabie dost casto oslnuji i serizene - ale abych pravdu rekl, tak fabie s xenony me zatim nikdy neoslnila... Takze trosku nerozumim tomu smutnemu smajliku nakonci... :)

Podle mě myslel, že Octavie s xenonama je jiná liga (co se týče svítivosti). Jinak teda potkat rozvícenou fábku v protisměru je teda žrádlo, o tom žádná.. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...