Přejít na obsah

Dvouhmotový setrvačník


radhola

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Oct 1 , 1,9 TDi, 81 kw, model 2002. Auto má najeto 157000 km, já sem z toho najel asi 15000 km. Již po koupi se mě zdálo, že se auto nějak chvěje. Ale je to můj první diesel (předtím 2x RS Oct.), tak jsem myslel, že to k dieselu patří. Ale cca před 4000 km jsem nechal udělat úpravu ECU. Krouťák podstatně narostl, ale taky už se mi 2x při podtočení zatřepal setrvačník, při podtáčení se auto chvěje a na volnoběh s nevymáčklou spojkou je slyšet takový plechový zvuk. Moje otázka: může mít tento model auta dvouhmotový setrvačník?? Jsou toto příznaky opotřebení dvouhmoty? Jezdím teď s autem delší trasy. Díky za tipy a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Najde se někdo kdo vyměnil dvouhmotu za jednohmotu?A jaké jsou zkušenosti?I když je dvouhmota nová má jisté vibrace při určitých otáčkách a vyšlápnuté spojce.1500-2500 ot.Dal jsem novou a při řazení v těchto otáčkách zavibruje.Proto chci dát jednohmotu a rád by jsem znal názor od někoho kdo jí má.U dvouhmoty je spojka pevná a u jednohmoty má pružiny,tak nevím proč by měl být problém když se dávají běžně do taxi. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 10 měsíců později...

Lidičky koupil jsem o2 1.9 tdi 77kw s novou spojkou i dvouhmotou cca pul roku.jenze kdyz to točim od 2000 az nekde do 3000 na 3 a 4 stupen tak to vibruje uplne neskutečně nad těma 3000 to stichne jenze u 5st to zacne taky na 2000 jenze to nekončí . A na vsechny stupne to to hučí i kdyz to pustím nohu z pedálů .. pokud to nespadne pod ty 2000 myslite ze to muze byt tou 2hmotou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...