Přejít na obsah

Škrtící klapka 1,6 55 kW MPI


milano5

Doporučené příspěvky

Zdravím,

rád bych se Vás zeptal na škrtící klapky Felície 1.6 MPI. Mám dvě starší, jedna je originál 030133064D a druhá nemá konkrétní označení. Ta origo má na tom umělém vodítku plynového lanka ze strany spodní ale i vrchní doraz ????. Druhá klapka tam vrchní doraz nemá, na fotkách (internet, prospekt) žádný vrchní doraz není. Nejsem rýpal, jen mne to zaujalo. Klapka má jakoby dvě fáze posuvu. Nejdříve k vrchnímu dorazu a pak se teprve začne otáčet celé kolečko s lankem.

Chci si vyčistit škrtící klapku na feldě, popřípadě vyměnit, ale za kterou???

Díky LadineC

to není důležité! nastavíš si to na lanku plynu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den,mám problém s otáčkami na svojí škodě felicii.Jedná se o 1.6 rok výroby 1999.Při pomalejší jízdě na nižší rychlostní stupeň cca.1500 otáček při vymáčknutí spojky otáčky spadnou tak na 250-300 a začne to kodrcat popřípadě to úplně zdechne.Stává se to někdy i při dojíždění na křižovatku po vymáčknutí spojky.Nedělá to když je auto studené a po nastartování je sepnut aut.sitič.Nechal jsem uplně rozebrat a vyčistit klapku a znovu nastavit hodnoty přes řídící jednotku,vyměnil svíčky ,vzduchový filtr a přidal směs do paliva na odstranění vody.Závadu jsem však pořád neodstranil.Předem děkuji za radu.Dikas Honza

Editováno: , autor: bubulis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jen poznatek k tomu stylu jízdy, mám též 1.6 r.v 97 nevím který nižší rychlostní stupeň máš na mysli, ale já snad na 1500 otáček nikdy nejel (neberu v potaz průběh rozjíždění a jízdu z kopce, ale takovým stylem jízdy co píšeš bych to auto asi přidusil.. :kol-32:

Každopádně píšeš, že při vymáčknutí spojky otáčky spadnou na dost málo (nevím jestli na to má vliv vyřazeno či ne) vím, že třeba v autoškolách často zmáčkli spojku neviřadily a zdechalo jim to při dojíždění do křižovatek..??

Nejsem odborník ani jsem se s tímto nesetkal, takže musíme počkat na někoho schopného.. :kol-31::kol-47:

Jsem tím jen spíš zaskočen já beru nízké otáčky tak slabě nad 2000 a poslechově k motoru a jízdě mi vyhovují tak 3000-4000....

Něco jiného je když jsem měl diesel... :kol-43:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

JJ jsem si dnes půjčil druhou klapu, ktera byla odzkoušena a píše tu samou závadu. Jdu vyzkoušet vedeni k řidicí jednotce. Akorat mě mate jedna věc, že když zapnu akčni členy tak se hybou obě, ale ne uplně do svisle polohy, jen z vodorovna ma tendenci se otevřit tak do 15 stupňu a pak se zase zavře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

O tomto moc nevím, já sem sundal klapku, vyčistil a dal zpět, zkoušel jsem odpojit baterii apod.(delší dobu,každý tvrdí jinou) jak někteří radily, že se smažou ,,ne pevná data" potom při zapnutí klíčku klapka vůbec nic nedělala, auto jelo řekl bych stejně, volnoběch držel otáčky jako předtím cca750-850, známý se mě na to mrkl, že udělá základní nastavení a říkal, že tam byly jen minimální rozdíly. klapka asi nebyla až tak zanesená, i když jsem toho očistil dost.

To je jen můj laický výrok - bez problému jezdím. :kol-135:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to tu někde četl, že někomu se nastavuje při káždém zapnutí klíčku, no já při zapnutí klíčku slyším jen asi čerpadlo (takové hučení ukončené ,,cvaknutím" ).Pokud se klapka nastavuje buď hodně tiše nebo fakt rychle cca 2-3 sekundy, já ten zvuk neznám takže přesně nevím, ale pokud by klapka byla špatná myslím si, že by se to něják projevovalo..ne? Zatím nic nepozoruji co by tomu nasvědčovalo. Vycházím taky z toho, že pokud klapka není hodně zanesená tak se hodnoty očištěním skoro nemění tudíš tam není co nastavovat, (je možné že klapka se nastavila až po resetu co mi dělal kamoš) ale já osobně při zapnutí klíčku nepozoruji činnost klapky..

Jedině mi tu někdo popište jak to poznám?? (hluchotu zatím nemám.. :kol-32: ) :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je jiná... :kol-47: Čet jsem tady totiž, že někteří klapku slyší od řidiče mám teda pocit, že to byla oktávková 1.6tka

(třeba tu někteří májí obvzlášť vyvinutý sluch na klapky :kol-28: ) proto jsem psal, že já nic neslyším po zapnutí klíčku... :kol-19:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...