Přejít na obsah

škoda fabia 1,4i 16V, problikávání, škubání serva,neřešitelné :-(


pavel1978

Doporučené příspěvky

Ahoj všem. Pročetl jsem snad vśechny témata o tomto problému ve fabii. Přes senzor úhlu natočení, vlhkosti v něm a nebo třeba kabeláž stále tápám čím začít abych se do toho nevysybal zbytečně moc. Je to standartní všude probíraný problém s problikáváním elektriky za jízdy a pŕi točení volantem a škubáním serva respektive většinou jde ale občas jde ztuha.

Chtěl bych a doufám že se zde najde někdo, kdo toto čte, měl na fabii stejný problém a vyřešil ho zcela tak, že již tento problém nemá. Díky předem

ps. Podle dosavadního postřehu půjde o kabelový svazek u motoru, který leží na nosníku a stýká se hodně s vodou, má někdo návod pro blbce, jak to nejlíp odizolovat a zavěsit?Případně jak se daný svazek jmenuje popřípadě číslo svazku?

Editováno: , autor: pavel1978
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to svazek v motoru nalevo (z pohledu do motoru), musí být odmotaný z izolace a pověšený, protože jinak leží na nosníku,

kde se drží voda a ta způsobuje hnití kabelů.

Teď jsem na to koukal, ne odmotaný z izolace není žádný svazek, ještě podotknu že je zajímavý všichni píšou že jim svítí kolečko s vykřičníkem (servo) ale mě svítí motor (žlutý malý, bypadá jak vrtulnícek) chybu si ale nepamatuju, když jí vymažou do půl dne je zpět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, mě svazek odmotali a vyvěsili při servisní prohlídce v rámci nařízené opravy z MB.

Na ten svazek poukazuji z toho důvodu, že pokud nejsi první majitel, a předchozí majitel nejezdil do autorizovaného servisu a svazek nebyl odmotán, tak je na 90% problém v něm, neb je to právě svazek řešící servo a vůbec větší část el. instalace, viz to vlákno na které ti odkazuji.

Ještě by nebylo od věci napsat jsem číslo závady, která se ti projevuje rozsvícením kontrolky elektroniky motoru, která hlásí problém v systému exhalací.

Jinak nebylo špatné napsat co máš za ročník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to 2001 podle servisky 1majitel do škodovky nejezdil. Zkrátka máš asi pravdu že jde o ten svazek, jenže na odkazu který si mi poslal je sice spousta dalších na postup odizolování ale již se nezobrazujou. Jinak, psal si že svazek je vlevo u motoru, ale četl jsem že je třeba odmontovat aku a případně vzduch, jsem laik na auta tak se omlouvám, na těch fotkách toho nepoznám moc, potřeboval bych navést přesně tam kde mám ten správný svazek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-3341-028132600 1287095078_thumb.jpg

Koukni na něj, musí být vidět rovnou barevné bužírky drátu, nesmí být zamotán v té černé izolačce a ležet na tom nosníku, měl by být zavěšen ve vzduchu.

Jinak výměnu rozhodně sám nezvládneš, to ti musí udělat elektrikář.

Důležité je to hodit na VAG a vyčíst paměti závad, co tam vše je a od toho se od píchnout.

Pokud ale nebude ošetřen tak, jak je výše uvedeno je to problém sám o sobě.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Lancelot ... můžu se zeptat jestli bys náhodou nevěděl jak se dostat k čidlu? Je to zde na foto ale nepochopil jsem co je vyndané světlo a co je servo respektive kde ho najdu, v něm je zřejmě zapojený a mělo by být aspoň trochu přístupný k odúpojení na druhý straně

Editováno: , autor: pavel1978
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zdravím mám fabiu 1.9 tdi, při jízdě hlavně v noci mi občas probliknou světla včetně interiérových světel, volant v tuto chvíli jde strašně snadno... někdy to udělá 1x za jízdu po dobu pár sekund a někdy zase vícekrát. Pokud to dělá vícekrát po nějaké době se rozsvítí kontrolka serva a vše je v tu chvíli v pořádku. I servo funguje jak má. Můžete mi prosím poradit čím to může být?

Děkuju za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...