Přejít na obsah

Teplota, množství chladicí kapalin - kontrolní světlo


hudra

Doporučené příspěvky

přes víkend jsem byl na horách, auto parkovalo venku (teplota v noci asi -6stC). Ráno když jsem nastartoval, rozblikalo se mi červené kontrolní světlo chladící kapaliny. Dost mě to vyděsilo, protože den předtím jsem ujel asi 700km a vše v pohodě. Nechal jsem motor asi minutu ještě běžet (za stálého blikání). Pak jsem jej vypnul a po minutě znovu nastartoval - už se varování neobjevilo. Další den to samé. Doma parkuju přes noc vždy v uzavřené garáži a nikdy nic. Máte někdo podobné zkušenosti?

Editováno: , autor: hudra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

množství je v pořádku, nyní už jezdím asi pět dalších dní bez problémů. Jediné co mě napadlo, že je to upozornění na příliš chladnou kapalinu (žádná extrémní zima ale nebyla) a dokud se mírně neohřeje, s autem nejet, ale to je pouze moje laické vysvětlení. Dle návodu naopak při jakékoli červené signalizaci kontrolek vypnout motor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedostatek / přehřátí chladící kapaliny

1. nedostatek chladící kapaliny

Vstupní signál: hodnota odporu proti senzorové kostře na snímači množství chladící kapaliny, pin 18

Funkce: 20 sekund po zvýšení odporu na snímači v nádobce chladící kapaliny nad 150 kΩ se kontrolka

rozbliká a zazní 3x akustický signál. Kontrolka zůstává svítit i když příčina rozsvícení pomine až do

vypnutí zapalování.

2. přehřátí chladící kapaliny

Vstupní signál: CAN-Kombi, teplota chladící kapaliny ve zprávě mMotor_2

Funkce: při zvýšení teploty chladící kapaliny nad 124°C se kontrolka ihned rozbliká a zazní 3x akustický

signál. Kontrolka zhasne při poklesu teploty kapaliny pod 119°C. Spínací zpoždění je 3 sekund, vypínací

zpoždění je 2 sekund.

Pokud je dostatek kapaliny tak je špatné čidlo v nádržce a vada se projeví jen při této nízkě teplotě.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...