Přejít na obsah


  • Aktuální příspěvky

    • K předchozímu příspěvku přidávám ještě rozhovor s Radkem Špicarem, viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy, kde mimo jiné se vyjadřuje i ke zmiňovanému a plánovanému zavedení cel směrem k Číně na od nich dovážené elektromobily. Ačkoliv s panem Špicarem v mnohém co zmiňoval v daném rozhovoru nemohu souhlasit, tak i on se vyjadřuje na téma cel celkem jasně.  "Automobilový průmysl je páteří evropské ekonomiky. Zaměstnává přímo nebo nepřímo čtrnáct milionů lidí. Představuje téměř deset procent evropského HDP, podobně jako v Česku. Přicházející čínské značky jsou pro evropský a český automobilový průmysl obrovskou výzvou. Nesmíme je v žádném případě podceňovat."  a dále pokračuje:  "Je možné, že část jejich úspěchů je daná nedovolenou veřejnou podporou, což je potřeba vyšetřit (jako aby EU měla alibi pro cla pane Špicare?). Ale neměli bychom si nalhávat, že je to jediný nebo hlavní důvod jejich úspěchu. Čínská auta jsou v mnoha ohledech plně srovnatelná a v některých parametrech i lepší než mnoho modelů evropských automobilek. Hlavním úkolem evropských výrobců teď je, aby dokázali stejně efektivně a za srovnatelné ceny vyrábět konkurenceschopné vozy. Pokud to nedokážou, budou to mít na trhu hodně těžké."   ostatně v celém rozhovoru s Radkem Špicarem je toho i o automotive  více.....   https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-spicar-v-bitve-o-elektroauta-musime-pridat-jinak-hrozi-problem-40470445#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=0TTiifZ95xQ-202405100907&dop_id=40470445&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz    
    • Mám 140kW 4x4, DQ381 a strašně záleží jak a kde se jezdí. Standardně jezdím trasu cca 180km, kde je 90% dálnice a 10% je město a kolony. Ve 2-3 lidech s tempomatem na 130km/h nemám problém jet danou trasu na letních gumách za 4,9-5,3l/100km Pokud jedu 140-150km/h, tak je spotřeba klidně o litr a půl vyšší, což je daný jak vyšší rychlostí, tak častějším zpomalováním a následným zrychlováním kvůli pomalejším autům.. I s ostatním pojížděním na kratších trasách mám ale dlouhodobou spotřebu 5,6l/100km. I v zimě jsem byl dlouhodobě kolem 6l/100km. Ale u mě fakt hodně převládá plynulá dálniční jízda s tempomatem na 130km/h. Jakmile tam je víc města a rozjezdů a zrychlování, tak už je ten metrák navíc od čtyřkolky znát a ta spotřeba je někde jinde.. Ale cokoliv do 7l/100km mi na ten výkon + automat + čtyřkolku + velikost auta přijde jako super hodnota...
    • mal som podobný problém na STK, vybral som ovládacie tlačidlá vzadu, vyčistil a všetko funguje
    • tak to jsi o skoro 80t km dál než já 
×
×
  • Vytvořit nový...