Přejít na obsah

Oprava xenonu


martikk

Doporučené příspěvky

Koupil jsem xenony ne zrovna v perfekním stavu: skla to měly za sebou a vnitřky ani nemluvě. Tak jsem se pustil do malé renovace. Koupil jsem jedno nové sklo druhé neměly na (http://www.autowak.cz/?p=productsList&iCategory=33), ale ne za 380,- ale 580,-. Měly by aktualizovat stránky. Druhé jsem koupil na vrakáči za 500,- . Pak už stačilo vzít horkovzdušnou pistol a začít rozebírat.

post-691-1203360571_thumb.jpg

post-691-1203360584_thumb.jpg

post-691-1203360593_thumb.jpg

post-691-1203360609_thumb.jpg

post-691-1203360639_thumb.jpg

post-691-1203360651_thumb.jpg

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak přišla na řadu čočka a tady už zmiňovaná parabolka kde je umístěna výbojka. Měly obě vypalený pokovení, takže putovaly na pochromování. Bude hotový tak do 14 dní. Na čočce je vidět usazený bordel a ten je na celé parabole.

post-691-1203361041_thumb.jpg

post-691-1203361077_thumb.jpg

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti fakt tleskam.....Presne to chci udelat taky.... :palec2::palec2:

Je hodne velkej voser to rozlepit????

Nejdřiv jsem to nožem opatrně proříz kolem dokola skla a tím černým plastem. Pak nahřát ten černý plast do horka a chvíli počkat ať se to lepidlo rozpustí. Začal jsem ze spodní strany světla. Špachtlu jsem strčil mezi sklo a černý plast a roztahoval od sebe. Šlo to až překvapivě lehce. Měl jsem to celí dole do 10 minut.

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřiv jsem to nožem opatrně proříz kolem dokola skla a tím černým plastem. Pak nahřát ten černý plast do horka a chvíli počkat ať se to lepidlo rozpustí. Začal jsem ze spodní strany světla. Špachtlu jsem strčil mezi sklo a černý plast a roztahoval od sebe. Šlo to až překvapivě lehce. Měl jsem to celí dole do 10 miut.

Tak to je super... :palec2: :palec2: A prosim te ten kryt ty cocky si sehnal ve Skodovce????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo parada hele..já sem to rozebíral jako ty jen z části..vyndaval sem si parabolu s čočkama do teho předního skla sem se fakt nepouštěl..si machr..čočka hezky ultrazvukem asi vyčištěná vid..je to hned znát..byla už dost matná ta původní..no paráda..ale povím že vyndávat samotné čočky ze světla jako takového to je jak ježek v kleci :).. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo parada hele..já sem to rozebíral jako ty jen z části..vyndaval sem si parabolu s čočkama do teho předního skla sem se fakt nepouštěl..si machr..čočka hezky ultrazvukem asi vyčištěná vid..je to hned znát..byla už dost matná ta původní..no paráda..ale povím že vyndávat samotné čočky ze světla jako takového to je jak ježek v kleci :).. :palec2:

Všechno kromě čočky jsem umyl ve vaně vlažnou vodou a jarem. Parabolu jsem opatrně otřel ve vodě v gumových rukavicích ať nepoškrábu chrom. Pak jsem vyfoukal kapky fénem a doleštil prachovkou na plazmu. Čočku jsem jenom otřel vlhkou prachovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto som chcel vedieť ako si čistil tu chromovu časť, budem sa trapiť aj ja a preto som sa bal ako to vyčistiť a nepoškodiť chrom bez tak jemny.

Inak skvela praca, fakt na inštalačné manuály.

Všechno kromě čočky jsem umyl ve vaně vlažnou vodou a jarem. Parabolu jsem opatrně otřel ve vodě v gumových rukavicích ať nepoškrábu chrom. Pak jsem vyfoukal kapky fénem a doleštil prachovkou na plazmu. Čočku jsem jenom otřel vlhkou prachovkou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teď to řeším. Né to mlžení, ale čím to přilepit. Mám ze starýho světla vyškrábaný to původní lepidlo a relativně by se mohlo dát po zahřátí zpátky. Zatím sem nic podobnýho nesehnal. Maximálně čertovo hovno je tomu trochu podobný, tak zatím nevím. Klasický silikon určitě ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...