Přejít na obsah

Jak je to s filtry ?


Alibaba I

Doporučené příspěvky

Tak mi v jiných vláknech zaujalo dohadování o "originálních" a tudíž kvalitních a "levných" a tudíž nekvalitních filtrech, jakož i různé názory na dodavatele, že jsem se jal věc trochu prozkoumat.

V současnosti dodává Škodovce filtry PĚT výrobců, jejichž jména mi sice zástupci firmy nemohou sdělit, ale dají se poměrně logicky dohledat.

Mně se po výzkumu podařilo objevit:

1. Mann Filter

2. Mahle-Knecht

3. Hengst

4. Filtron

5. ?

Ani nemusím široce rozpitvávat, že jiný dodavetel nežli Škoda Auto, dokáže tytéž filtry dovézt podstatně levněji.

Zajímavostí je, že jak Škodovka, tak výrobci uvádějí u kabinových filtrů klasickou variantu pouze pro vozy bez klimatizace, zatímco pro vozy s klimatizací, jsou nabízeny pouze uhlíkové filtry.

Dle mého názoru, jde čistě o filozofii vyššího komfortu, nikoli technické důvody - jelikož jsem v různých materiálech vysondoval, že technologie se liší pouze "přidáním aktivního uhlíku pro odstranění pachů a škodlivých látek"...

To jen tak na okraj. ;)

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, je treba si položit otázku: co je to originální díl. Je to ten který momentálne dá Škodovce tu nejlepší cenu za určitou kvalitu. Takže je to normální, že jednotlivé díly dodává nejaká jiná firma. Takže o kvalitu vúbec nejde, ale jen o cenu. Proto je nekdy na jeden díl vícero výrobcú, ale jeden mésíc dá ten levnejší a druhý mesíc zase jiný.

A my blázni lítáme do Škodovky pro "originální díly"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice nechápu proč ti nemohou sdělit výrobce nebo dodavatele filtrů,ale musím říci že filtron je polský šmejd,mann filter si nechává vyrábět v číně,no to můžu už dneska :prc: kupovat to ve škodovce za vyšší cenu a vůbec kdekoli jinde,kolega mi to doveze z německa prům. o 150 kč levněji.

jinak jak píše sakin :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze zkušeností je filtron šmejd a to že mann vyrábí v číně je mi upřímně jedno,technologie je stále mann a kdo obsuhuje na chlup stejnou linku je uplně jedno. Octavie Tour se taky dělají (dělaly) asi od roku 2004-5 v Indii a jak je všichni i teď kupujou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To si musíš zvážit sám. Obyčejný filtruje pouze prachové částice a uhlíkový filtruje i pachy. Tedy lépe řečeno měl by, protože na 100 % to není.

EDIT: Omlouvám se, nevšimnul jsem si, že jsem v motorech. Napsané platí pro pylový filtr... :blush:

Editováno: , autor: wog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...