Přejít na obsah

Octa103kw

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Příspěvky zveřejnil Octa103kw

  1. Možná je to blbost, ale měl jsem stejnej problém, kdy to nechtělo za studena chytnout a bylo jedno jaká je venku teplota.

    V servisu to s tím bylo asi 3x a nikdy na nic nepřišli. Někde jsem potom četl, že by to mohla dělat baterka. Vzhledem k tomu, že pokus o start vedl několikrát k jejímu vybití (vždy asi po cca 6 pokusech), rozhodl jsem se jí vyměnit a od tý doby je klid. Stará baterka se zdála dobrá až do okamžiku, kdy mi jí změřili při zátěži.

    Nevím jestli je to jenom shoda okolností, ale od doby co jsem vyměnil baterku jsou studený starty v pohodě. Asi je blbost kupovat hned novou baterku, ale za její test při zátěži skoro nic nedáte a možná to má skutečně nejakej vliv.

    No v mém případě to baterkou není.Pro jistotu vyzkoušeno s novým AKU ,dokonce i startování za pomocí přes start.kabely nevedou k ničemu.

    Tak už fakt nevím...

    Nemáte někdo řešení???

  2. no já nevím, jestli to je potěšující, ale snad vám to některým ušetří výdaje za zbytečný výměny různých součástek, který byly v pořádku.

    Zatím to teda na ztrátu vody a tím pádem na prasklou hlavu nevypadá.Fakt je, že jsem najel pouze cca 200 km.

    Tak nevím co s tím dál...???

  3. Paradoxně je nevýhodou tohoto hojně navštěvovanýho fóra velký množství příspěvků, narůstajících každým dnem. Proto se pak taky stává, že se tu řeší stejný problémy pořád a pořád dokola. Možná by to zasloužilo vytvořit na závady jasnej a přehlednej registr, kde by se prostě shrnuly poznatky do jednoduchý informace. Jinak je v tom hokej a zmatek. Takovým příkladem jsou i třeba tady ty špatný starty. Takže chápu, že je obtížný se tím balastem prokousávat a napíšu to sem znovu :

    Důvodů ke špatným studeným startům může být samozřejmě celá řada, ale protože tady svorně hovoříte o motoru 2.0 TDI, navíc někteří o r. 2005, velmi se vkrádá myšlenka, že se jedná o "oblíbenou" a jak jsem zjistil velmi častou závadu, prasklou hlavu motoru. Pokud máte 16V motor, je pravděpodobnost dost vysoká. Jak jsem vypozoroval, záleží na tom kde a jak to praskne. Pokud se to projevuje tak, jak tady píšete, je ta prasklinka opravdu malá a proto je i únik vody minimální. Tu vodu si ale hlídejte. Úbytek, byť minimální, je právě jedním z průvodních jevů. Špatnej start vzniká tím, že za studena se ta prasklina trochu roztáhne a do válce se může dostat nepatrný množství vody. Voda, spolu s menší kompresí, než mají ostatní válce způsobí, že to nechce chytit nebo to chytne jakoby na 3 válce. Od toho taky ten počáteční hádavej chod motoru. Všimněte si taky, jestli se objeví při startu bílý kouř z výfuku, což může znamenat vodní páru. Dokonce můžu potvrdit i tu zkušenost, jak tady někdo píše, že když stojí auto trochu do kopce, je ten problém startu větší. Proč se tak děje asi nikdo nezjistí, ale možná, že odněkud někam nateče víc vody, která se do válce dostane. Nevím. Takže pokud to jen takhle blbě startuje a nic jinýho to nedělá, je to pořád ještě dobrý. Vozte s sebou ale velkou lahev destilky, protože okamžik, kdy se ta prasklina otevře víc i za jízdy, může nastat kdykoliv. Pokud vám funguje signalizace úbytku chladicí kapaliny, poznáte to rychle. Pak už asi bohužel není na co čekat a musí se s tím něco udělat. Výměna hlavy, jak jsem zrovna minulý týden zjistil, je cca 30 tisíc za materiál (myšleno za tu novou hlavu). Dá se to ale zavařit, což je asi tak 3000,-Kč za jeden svar. K tomu těsnění pod hlavu, těsnění tandemovýho čerpadla a asi by to chtělo pro jistotu i rozvoďák. Už jsem slyšel i pár případů, že se hlava rozvalila za jízdy tak, že to šlo výrazně na 3 válce. Motor se klepal, úplně drnčel a ztratil výkon. Zvláštní je, že ani tak ta prasklina leckdy není okem vidět a musí se to nechat otlakovat. Takže tohle je jedna z těch horších možností, proč to za studena blbě startuje. Přeju všem, aby to bylo něco jinýho, ale raději šetřete přehnaným optimizmem.

    Děkuji za potěšující příspěvek.

    Každopádně jsem vyměnil sadu těsnění na všech vstřicích a závada stále trvá :o(

    Takže zítra doleju vodu na rysku a budu každý den pozorovat stav hladiny.

  4. No tenkrát jsem se také ptal na žhavičky, ale v servise mi řekli, že za tu dobu co motor 2.0 TDI existuje (zhruba rok 2004) je nikdy ještě neměnili, protože prý jsou z nějakýho speciálního materiálu a měly by být bezúdržbové.

    A co máš ty za motor a kolik máš najeto??

    Zkus kdyžtak ten start natočit na video a hoď to sem, určitě nějaký zkušený mechanik by Ti mohl poradit.

    Zdravím.Tak jsem dnes pro jistotu vytáhl čerpadlo z nádrže a vyčistil.Na můj vkus vypadalo skoro jako nové bez nečistot.Takže zbytečná práce.Navíc je to pouze okruh nízkotlaký.Vysoký tlak pro vstřiky tvoří až tandemové čerpadlo na bloku motoru.Natankován shell v-pover, přidán fuel cleaner a výsledek pořád stejný.Žhaviče samozřejmě vyzkoušeny OK!Asi zkusím ještě vyměnit těsnící kroužky pod vstřiky.

    Jinak jde o 2.0 tdi 103 kW r.v.2005 najeto 103tkm.

  5. Zdravim všechny....Mám takový dlouhodobější problém, ale už mi to leze na nervy, tak bych to chtěl nějak vyřešit.

    Mám Octavii II 2,0TDI, r.v.2005, najeto 102 000km a když chci auto nastartovat, tak při studeném startu prostě nechytne, až třeba po 3 pokusu a to ještě s plynem.

    Někdy při studeném startu trošku bouchne nafta. Délá to prostě jenom při prvním startu (studeném). Potom už auto startuje napoprvé a bez žádných zaváhání.

    Neporadil by jste mi někdo co by to mohlo dělat?? Napadly mě žhavící svíčky??

    Díky všem za rady.

    Ahoj,mám stejný problém s OII 103kw 05.Trvá i 6 vteřin než nastartuje.Pak už chytá bez problému dokud zase nevychladne.Už jste došli k nějakým závěrům čím je to způsobeno???

×
×
  • Vytvořit nový...