Přejít na obsah

OBD II + bluetooth + android


headerTDI

Doporučené příspěvky

Dneska jsem jen tak náhodou narazil na marketu na takovou zvláštní aplikaci která komunikuje s autem přes bluetooth vypadá to nějak

, otázkou je k čemu se to dá využít.... moc zkušeností s tim nikdo asi mít nebude ale vypadá to zvláštně to musíte uznat.. zajímavý by bylo kdyby se dali nahrát do mobilu mapy pro chiptuning a pak to jenom přes mobil měnit je to sice divný ale myslim že ne nereálny přeci jenom android je otevřený OS..... tak pište vaše názory
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Čau, iOS není jinak ostatní také. Zkrátka je tam program Android, Symbian, Windows Mobile a klasický Widle.

SW se dá v případě Androida stáhnout z Android Marketu.

Kdo má Androida ví.

Podobné to bude, pokud existuje, u iOS, WIN nebo Symbian.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme to včera s kámošem zkusili objednat.

Za necelé čtyři stovky to stojí za tu pr*el.

Nepočítám nějak, že budu měnit kódování, přizpůsobovat immo a tak, ale na vyčtení chyb, sledování hodnot a tak, to bude určitě dobré.

Přece jenom spustit aplikaci v telefonu, který mám pořád v kapse, nebo donést noťas, zapnout atd...., je rozdíl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, koukal jsem na to. Plná verze Torque je, řekl bych, samozřejmost.

Na PC nevím. Vím teda, že kabely na převodnících co je v tom BT modulu nefungují z VAG-em. Ale i tak jsem použití s PC neuvažoval. To už raději kabel.

Mně jen jde o to, že mám Androida, BT modul koupím za cca 4 stovky (jsem si řekl, že pokud najdu BT do pětikila, atk do něho z prdele půjdu), tak to prostě zkusím.

Jako nějaké úpravy, kódování a tak nečekám. Ale telefon nosím pořád sebou, takže proč to nezkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera to přišlo, dnes jsme to zkoušeli.

Popravdě: Že bych byl z toho nějak odvařený, to teda ne :) .

Ale chce to čas.

Co se týče provedení, tak OK :palec2: .

Modul jsme objednali jeden, kámoš objednal, pro začátek jak bude vypadat. Takže je jeho.

Zatím jsme to zkoušeli na Torque(free), placenou si koupím až budu mít modul svůj. Jak kámoš, nevím.

Jak to vypadá s tou placenou verzí? Co všechno má navíc oproti free?

Zatím jsme se nějak nedostali k nějaké fci, která umí načítat jednotlivé řídící jednotky (obdobně VAG-u), jde to vůbec. Umí to Torque nebo nějaká jiná?

Ani na vyčtení chybových kódů jsme to nevyzkoušeli, páč na dvou OI, jedné OII, FI a Fiat Stilo nebyla ani jedna chyba. Teda podle Torque ne.

Jeden konkrétní dotaz:

"Engine Coolant Temperature" je teplota chladící kapaliny, že?

Jak to, že po krátké jízdě, ale teploměr v autě už spolehlivě ukazoval 90°C, tak rafika budíku "Engine Coolant Temperature" v tu dobu byla někde před hodnotou 76 °C a číselně to v něm psalo 81.

Tohle jsem nějak nepobral :feve: .

Používáte ještě někdo jiné aplikace? Jaké? Dejte tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wojnar: Díky za info. :palec2:

Co jsem se o tomto modulu dočetl, tak všichni doporučovali Torque. Ohledně dalšího SW pro různé platformy by to chtělo zkouknout tento web. Ale nevím jestli to není jenom on-line verze přibaleného CD. Je tam odkaz i na SW na bázi Javy. To by mě zajímalo, jestli by to fungovalo i s "hloupou" Nokií. Nechce někdo vyzkoušet?

Z této stránky jsem si stáhl aplikaci, kterou jsem rozchodil na Nokii 6234. Už je chybí ten modul. Objednám ho, až si spáruji novou kreditku na PayPalu. Nebo skočím do Třince. lol

Editováno: , autor: nuff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Torque je asi fakt nejvíc doporučován. Taky asi proto že jeho placená verze zas tolik nestojí.

Teď jsem si na zkoušku našel placenou a až budu mít svůj modul doma, tak si ho určitě koupím.

Ještě jsme zkoušeli Dashcommand, je za 350,- . Vypadá sice dobře, ale jestli umí víz než Torque za 80,- pak ale ne to bez čeho bych nemohl žít.

Na noťasu pak nějaký scanmaster, jeho demo verze je na cedlu přidaném k modulu. Vypadá sice nejlíp z přiložených, ale jednak demo umí snad jen zobrazit otáčky motoru, jinak všude hlásí, že fce není obsažená v demo verzi a druhák demo je jakási 1.x a plná už je nějaká 2.x. S nejnovější plnou jsme se zase nemohli spojit s modulem :feve: .

Ostatní programy přiložené na cedlu jsou snad z dob Win 3.1.

PS:

Kartu snad s PayPal-em párovat nemusíš, ne? Zaplať přímo kartou.

Klidně přijeď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám modul objednaný z DE už asi 14 dní tak ho čekám každým dnem. Chci to použít na navigaci kterou mám nastálo v autě, takže lze bohužel použít jen WinCe SW, tj. OBD Gauge a HOBD, ale s Torque se to vůbec nedá graficky srovnat :(

Nicméně aspoň že umí oba softy číst paměť závad. To mi štvalo že jsem musel pokaždý do servisu. Pokud by někdo věděl o zajímavým SW pro CE-ečka, tak dík předem za info!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než to objednám, tak bych to chtěl vyzkoušet. Se můžeme domluvit na některý termín, hej?

Odkud vůbec jsi? Máš to do Třince daleko?

Zrovna teď mám modul doma. Co třeba zítra? Samozřejmě není problém kdykoliv jindy.

Napiš mi do SZ číslo telefonu, zavolám Ti.

EDIT:

Už vím. Zrovna včera jsem via F-M projížděl.

Nejdřív zas za dva týdny, takže se budeš muset stavit asi Ty.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Opravdu zajímavé.

Rozhodně cena!

Myslím, že cena BT modulů za jakou se dají dnes už i u nás sehnat tak akorát odpovídá jejich užitné hodnotě. V žádném případě si nemyslím, že cena >3 tKč odpovídá tomu jaké využití takový modul má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...