Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie I - poraďte


Host rosta

Doporučené příspěvky

Ještě jsem si vzpomněl, jak se tady řešilo palivo u 74kW. Tak jsem tedy natankoval N98, byla dražší oproti N95 o korunu, což není zase tolik - na nádrž to dělá 40Kč... No sledoval jsem to hodně a protože vim, že tam je ta 98, tak asi jde o trochu lépe za plynem, pokud bych to nevěděl, tak si toho zřejmě nevšimnu a pochybuju, že to auto brzdí ta plná nádrž. Jinak gól byl, když sem včera přijel ke garáži a auto se lehce na volnoběh chvělo a kultura chodu byla horší, dneska to bylo už v pohodě...

Takže závěrem, nejvíce záleží na natankované N95, protože v jednom testu paliv jsem viděl, jak některé N95 měli ve skutečnosti 96,5 i 97 oktanů, tudíž po natankování N98 se ten jeden oktan navíc nemůže výrazně projevit. Když se zrovna natrefí na "horší" N95, tak po přechodu na N98 ten rozdíl bude větší třeba jako u malcolma. Takže výhoda připlácení za N98 je v tom, že by motor měl šlapat vždy na 100%, u N95 je riziko, že se někdy může natankovat něco, co bude mít sotva 95 oktanů a potom trochu klesne výkon, jinak když to bude zrovna ta lepší N95, tak motor pojede prakticky na plno...

Alespoň tak to vidím já :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jak si psal, že nechceš starší než 2000, tak ono starší v podstatě nejsou, protože v 99 se vyrobilo jen pár kusů ;) Radím ti jako minimum 2002, kde by už měli být nejzávažnější mouchy vychytaný ;) A ber asi raději 55 když chceš tu klimu, mělo by jich být více na výběr...

Krtek: toto je co?

Do háje tě nikdo neposílá, ale pokud bude tacho do 200tkm, tak je to v poho ;) ostatní viz citace a neboj se kdyžtak pro to auto dojet dál ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jak si psal, že nechceš starší než 2000, tak ono starší v podstatě nejsou, protože v 99 se vyrobilo jen pár kusů ;) Radím ti jako minimum 2002, kde by už měli být nejzávažnější mouchy vychytaný ;) A ber asi raději 55 když chceš tu klimu, mělo by jich být více na výběr... Si fakt náročný, když pro to auto nechceš ani nikam dojet, tak se ti bude hledat dost blbě, dáš za to 150 000 a je ti líto vyhodit tisícku za benzin?

slyšel jsi někdy tvrzení, že čecháčci jsou vychcaní jak díra do sněhu?...tím se řídí skoro každej moravák... ;) a myslím, že jsem tu vypsal docela širokej okruh kam bych pro to jel..myslím, že to byla celá morava..ale někam na druhej konec republiky určitě ne.. a docela mě tu štve, že jsem tu jednou napsal pár vět a teď se jich každej drží a furt mi je mlátí o hlavu :( chjo...sem si zas pomohl.. :disgust:

tak to zkusim znova..

a)motor 16v (55-74kw)

b)servisni knížka

c)tachometr do 130tkm

d)barva stříbrná nebo šedá metla..

e)zlinsky,jihomoravsky,olomoucky,moravskoslezsky... :kol-97:

f)rok výroby 2000-2004 (přikláním se spíš k 2002-je jich největjší výběr a taky jak někdo už zmínil..nejvíc vychytaných much)

g)karoserie hatchback nebo sedan

tak...a ted se do mě pusťte všichni kol100

Editováno: , autor: Krtek6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

one-z: jen na okraj, po jedný nádrži, těžko poznáš rozdíl mezi N95 a N98, chce to po více nádrží.konec OT mimo téma

A to jako proč? Sem si myslel, že ta řj upravuje předstih neustále, tzn. jiné palivo a ihned změní hodnoty, to si na to palivo musí jako nejdřív zvyknout? A je zajímavé, že když natankuješ šmejd, tak to umí jezdit hůř hned po jedné nádrži a ne až po více... I malcolm měl změnu ihned ;)

Není to rejpání, ale zajímal by mě důvod, proč se to zlepší až po více nádržích?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

slyšel jsi někdy tvrzení, že čecháčci jsou vychcaní jak díra do sněhu?...tím se řídí skoro každej moravák... ;) a myslím, že jsem tu vypsal docela širokej okruh kam bych pro to jel..myslím, že to byla celá morava..ale někam na druhej konec republiky určitě ne.. a docela mě tu štve, že jsem tu jednou napsal pár vět a teď se jich každej drží a furt mi je mlátí o hlavu :( chjo...sem si zas pomohl.. :disgust:

tak to zkusim znova..

a)motor 16v (55-74kw)

b)servisni knížka

c)tachometr do 130tkm

d)barva stříbrná nebo šedá metla..

e)zlinsky,jihomoravsky,olomoucky,moravskoslezsky... :kol-97:

f)rok výroby 2000-2004 (přikláním se spíš k 2002-je jich největjší výběr a taky jak někdo už zmínil..nejvíc vychytaných much)

g)karoserie hatchback nebo sedan

tak...a ted se do mě pusťte všichni kol100

b)Servisní knížka je předností, ale falšují se...

c)Tachometry se stáčí... takže u mě by hlavní slovo neměl...

f) od 2002 by to mělo být v poho hlavně né r. 2000 - to byli "zkušební králíci"

Jo...čechácči jsou vychcaný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krtek6: tiez by som doporucoval rocnik minimalne 2002, noja by som pozeral v tom limite aky mas tak 2003 cim novsie tym lepsie.

1. udaj na tachu by som bral s rezervou stacaju sa a ja pohlad ze i ukazuje krasnych 60tkm mozem vies co ked je to polorozpadnuty srot, radsej nech am je 180tkm ale v kondicii a bez problemov.

2. servisna knizka to by som nebral ako zaruku kvality, tu ti dnes vystavi koci kto, zase by som sa riadil skutocnym stavom a servisku mohol kaslat.

3. ty povies ze na farbe zalezi, ked bude niekde pekna, vybavena, spolahliva ( modra, zelena, cervena to je jedno ) tak ju nevezmes lebo sa ti farba nepaci. to ti poradik kup nove a farbu vyber.

4. tiez by som sa priklonil k nazoru ze bud kupi srot alebo nekupi nic, ale skor ze nekupi nic to vidim.

p.s.: pises tu ze nechces cestovat a podobne cize obetovat nejake prachy, pocitas s tym ze ked uz si vyberes nejaky kusok tak by bolo vhodne s tym skocit do servisu a dat to pozret cize nieco to bude stat. v neposlednom rade chces 16V tak tam dufam ratas ze po kupe si mas len na vymenu rozvodov pripravit cca 8t kacek, k tomu pripocitat filtre a naplne a si na 10-11t kacek.

ci ty budes spoliehat na servisnu knizku a km na tachu ? nechcem ta strasit ale aby si potom nebol zaskoceny, ono tie rozvody nie su sranda to ti poviem rovno, nakolko som mal skusenost a ani nemrknes a je po motore nastastie sa to nestalo ale bolo to o sekundu dvanast, az uz bola nudzovka ze samotny servis nenabral odvahu na tom aute prejst 3km a radsej to bolo odtiahnute.

p.s.s.: este chces kupovat fabcu ci ostavas pri fave ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p.s.: pises tu ze nechces cestovat a podobne cize obetovat nejake prachy, pocitas s tym ze ked uz si vyberes nejaky kusok tak by bolo vhodne s tym skocit do servisu a dat to pozret cize nieco to bude stat. v neposlednom rade chces 16V tak tam dufam ratas ze po kupe si mas len na vymenu rozvodov pripravit cca 8t kacek, k tomu pripocitat filtre a naplne a si na 10-11t kacek.

ci ty budes spoliehat na servisnu knizku a km na tachu ? nechcem ta strasit ale aby si potom nebol zaskoceny, ono tie rozvody nie su sranda to ti poviem rovno, nakolko som mal skusenost a ani nemrknes a je po motore nastastie sa to nestalo ale bolo to o sekundu dvanast, az uz bola nudzovka ze samotny servis nenabral odvahu na tom aute prejst 3km a radsej to bolo odtiahnute.

p.s.s.: este chces kupovat fabcu ci ostavas pri fave ? ;)

a je to tu zas.. :D to není možny.......já počítam s tím, že s tím pojedu do servisu na tady ty problémy, který jsi tu vypsal..nejsem blbej abych tam nejel...svíčkama počínaje(ty bych si snad mohl vyměnit sám), olej, filtry, brzdy, rozvody...ANO počítám s finanční rezervou....ANO pojedu s tím do servisu...já už nevím jak vám to mám tady napsat... ;) snad si nemyslíš, že koupim auto a nechám to ležet ladem..máte teda o mě dobrej obrázek <_< dík..a k té barvě...toš kua co bych si nevybral, když je jich tu fábií celá republika :D a co se týče toho cestování...tady nede o to, že se nechci obětovat nebo cestovat...už jsem to psal...prostě čecháčci jsou vychcaní a já jim nevěřím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to tu zas.. :D to není možny.......já počítam s tím, že s tím pojedu do servisu na tady ty problémy, který jsi tu vypsal..nejsem blbej abych tam nejel...svíčkama počínaje(ty bych si snad mohl vyměnit sám), olej, filtry, brzdy, rozvody...ANO počítám s finanční rezervou....ANO pojedu s tím do servisu...já už nevím jak vám to mám tady napsat... ;) snad si nemyslíš, že koupim auto a nechám to ležet ladem..máte teda o mě dobrej obrázek <_< dík..a k té barvě...toš kua co bych si nevybral, když je jich tu fábií celá republika :D a co se týče toho cestování...tady nede o to, že se nechci obětovat nebo cestovat...už jsem to psal...prostě čecháčci jsou vychcaní a já jim nevěřím ;)

Myslím, že u vás to není s vychcaností o nic lepší (každej chce vydělat co nejvíc)... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krtek6: keby to bola s casti pravda tak vsetci kupuju auta na morave a vsetci by mali skvele, bezproblemove, nic nelegalne auta................. nu realita je ina ci v cechach, morave, na slovensku, v nemecku co ja viem kde este vsade sa ta snazia osrat v jeho prospech aby co najviac zarobil, takze nejake keci o postivosti a pod. su od veci ;) treba si davat bacha na kazdom kroku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krtek6: keby to bola s casti pravda tak vsetci kupuju auta na morave a vsetci by mali skvele, bezproblemove, nic nelegalne auta................. nu realita je ina ci v cechach, morave, na slovensku, v nemecku co ja viem kde este vsade sa ta snazia osrat v jeho prospech aby co najviac zarobil, takze nejake keci o postivosti a pod. su od veci ;) treba si davat bacha na kazdom kroku.

jasny... ;) ale víš jak...sem si musel rýpnout :prc: ... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT ad palivo

one-z: btw tankoval jsem to do nádrže, kdy byl sotva litr N95, plus by v tom měla být aditiva. Ta spolu s oktanovým číslem asi dělají ten rozdíl ;)

Já natankoval 39 litrů, takže nvm kolik by tam ještě mohlo N95 být, dojezd ukazoval asi 80km a aditiva v tom bych řekl nebudou, takže možná proto je ten rozdíl u mě nepatrný... :mellow:

Jinak budeš mít za chvílu SZ ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ještě jsem si vzpomněl, jak se tady řešilo palivo u 74kW. Tak jsem tedy natankoval N98, byla dražší oproti N95 o korunu, což není zase tolik - na nádrž to dělá 40Kč... No sledoval jsem to hodně a protože vim, že tam je ta 98, tak asi jde o trochu lépe za plynem, pokud bych to nevěděl, tak si toho zřejmě nevšimnu a pochybuju, že to auto brzdí ta plná nádrž. Jinak gól byl, když sem včera přijel ke garáži a auto se lehce na volnoběh chvělo a kultura chodu byla horší, dneska to bylo už v pohodě...

Takže závěrem, nejvíce záleží na natankované N95, protože v jednom testu paliv jsem viděl, jak některé N95 měli ve skutečnosti 96,5 i 97 oktanů, tudíž po natankování N98 se ten jeden oktan navíc nemůže výrazně projevit. Když se zrovna natrefí na "horší" N95, tak po přechodu na N98 ten rozdíl bude větší třeba jako u malcolma. Takže výhoda připlácení za N98 je v tom, že by motor měl šlapat vždy na 100%, u N95 je riziko, že se někdy může natankovat něco, co bude mít sotva 95 oktanů a potom trochu klesne výkon, jinak když to bude zrovna ta lepší N95, tak motor pojede prakticky na plno...

Alespoň tak to vidím já :)

No, tak po více najetých km je závěr tenhle: na tu N98 co jsem natankoval jde motor hůře, to s tím chvěním na volnoběh se opakovalo, potom jsem zjistil, že na trojku, čtyřku a pětku ve 2000, když byl motor v tahu, tak vibroval, respektive vibruje plynový pedál (asi vibrovaly všechny, ale na jiných nemám nohu lol ) a ještě mám pocit, že na půl plynu jede lépe než s benzinem N95, ale na plnej plyn zas o trochu hůře. To potvrdil i otec (auto není moje, ale je rodinné), takže se tam bude sypat N95, na který jde motor nádherně :)

Nikoho nechci od N98 odrazovat, jestli je s ní spokojen, ale v našem městě asi není kvalitní nebo nvm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to možné a přikláněl bych se k tomu, ale zase se mi nechce věřit, že by ta N98 zdegradovala takovým způsobem, že by ten benzin byl na tom hůř než N95.

Ale tohle můj případ určitě nebude, protože donedávna tady u nás na venkově lol byl N91 a N95, potom asi zjistili, že i na tom venkově začínají jezdit auta vyžadující N98 a tak nahradili cca před měsícem N91 za N98, takže žádná dlouhá doba a navíc tady máme jen korunový rozdíl, což si myslim, že nákup N98 příliš neodradí, jako třeba jinde kde je tříkorunový... (i když ano najde se spousta lidí, včetně mého táty, kterým to připadne jako hodně, což moc nechápu, když při ročním nájezdu 6tkm to dělá závratných 420Kč a když se tato suma dá do celkových nákladů na auto včetně jeho pořízení, tak je to až neuvěřitelně směšná částka..., no ale každý jsme nějakej :) )

Takže jediný co mě teď při psaní napadlo je, že ne, že by zdegradoval, ale prostě ho namíchali s tou N91, která se asi vůbec neprodávala, jelikož byla o deseťák levnější než N95... A navíc ta N91 už klidně zdegradovaná být mohla a po namíchání N98 to nakonec nedalo ani výslednou N95 a proto se motor chová o něco hůře.

Toť moje úvaha :)

btw máš SZ, ale to asi víš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Chtěl bych se zeptat na jaře si chci koupit fabku tak rok 2005-2006 asi 1.2 najeto do 50t. km. Počítam s tím že cena se bude pohybovat kolem 130 t. a tak bych se chtěl zeptat co se přibližně v těch km se mění a zda jste se svým vozem spokojeni protože jak jsem četl co se všechno na tom kazí tak jsem se viděsil protože platit 30 t. za opravu ventilu nebo pod. bych asi nezkousl :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja jsem viděl tedka fabku 2005 s klimou a výbava ambient za 155 000 (46 tisíc najeto)takže příští rok to musí jít minimálně o 10% dolů : Jinak škodovka půjde dost dolů. Protože nové se tedka prodavají za 229 t. a má to 4 airbagy,abs a za 10t klimu s centrálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...