Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

Chcel by som poprosiť o radu. Čo bude lepšie obutie na zimu pre moju Octaviu? Som rozhodnutý pre Dunlop WS 3M ale neviem sa dohodnúť s otcom naveľkosti. V TP mám zapísané 175/80/14 alebo 195/65/15 alebo 205/60/15. Ja by som osobne šiel do tých 195/65/15. Otec však tvrdí, že je to moc široké a chce 185/65/15. Tie však v TP nie su a podľa mňa by s tým mohol byť problém, nie? Čo by ste mi poradili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FRANK: M+S označení udává u osobních pneu, že se jedná o zimní pneumatiku, u teréních vozidel je potřeba koupit pneu označené vločkou nebo horským štítem. Je to z důvodu toho, že v americe se pneumatiky pro teréní vozidla s označením M+S nepovažují za zimní, ale označuje to teréní pneumatiku. Jinak čínské pneumatiky M+S klidně můžou mít taky, ikdyž letní, protože jim je jedno co je na pneumatice, záleží jim pouze na tom aby na té gumě neco bylo. Takhle jsem si koupil Nankangy, letní pneu s dobrým odvodem vody a na obvodu jsem našel označení M+S, ovšem známý se stejnou gumou v jiném orzměru to měl bez označení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snb-rider: Osobní pneu označená M+S nemusí být nutně zimní, už jsem se setkal i s pneu celoroční, která toto označení měla taky (značku už nepamatuji, ale určitě to nebyla žádná čína ap).

Editováno: , autor: FRANK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj, moje prvé auto som kúpil pred 13 rokmi. Vtedy som používal matador-omsk celoročáky, neskôr som na druhom aute používal bsrumy OR34-tiež celoročáky, na octavke som najprv používal goodyerky-už jazdené-šípový vzor, o hovne, neskôr som ich vymenil za matador mp58-spokojnoť(hoci už jazdené), ale teraz som si už kúpil konečne funglo nové pneu matador mp59 nordicca, tak na zimu som zvedavý. trvalo to 13 ROKOV...

matador_mp59.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja som na nich /Matador MP59 /jazdil uz 2 zimy, a som z nich milo prekvapeny, nemal som s nimi ziadne problemy. Jazdil som aj po suchu v Bratislave, ale aj po suvislej vrstve snehu a ziadny problem. Na donovaly v snehovej chumelici nebol problem sa dostat, ani sa rozbehnut, ked "šikovný" kamionisti stali po prostriedku cesty a nevedeli sa pohnut.

Editováno: , autor: jaydoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim... Tak po přečtení vašich příspěvků jsem zcela bezradnej... Byl jsem skálopevně rozhodnut na letošní zimu obout Michelin Alpin a3 ale ted teda nevim,když všeci tak chválíte tu UG7... (mám oktávku I.,Tdi) Potřeboval bych poradit, jak se mám rozhodnout... Měl bych jezdit ve sněhu, po ledovce, po mokru... Prostě co zima nachystá. Předem děkuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zalezi na tom, ze kde byvas a kde budes jazit. Samo sebou ze UG7 si vinikajuce pneumatiky, ale ked vezmem do uvahy, ze byvam v Bratislave, sneh tu mame 5x do roka /byvam v dubravke, tak to aj mame :-) /, 1-2x za rok idem do tatier, alebo na Siemerring, tak su UG7 zbytocne, lebo sa rychlo zjazdia a ten sipovity vzor ma velku nevyhodu v tom, ze ked sa zjazdi tak hučí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar majstri poradite prosim ? nasiel som na nete ponuku goodyear UG7 za 1485sk. a UG7+ ZA 1909SK.

prosim aky je v tom rozdiel okrem ceny a znamienka + ? ide o novinku ? dakujem

Jde o novinku z minulého roku a rozdíl oproti předchozí je v lepší směsi a jiné konstrukci kostry, což by mělo mít za následek lepší odolnost vůči aquaplaninku a zvýšení životnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud resir A3 vs UG7, tak ani s jednou chybu neudelas. A3 je drazsi, dyl vydrzi ale o neco hur sedi, u UG7 je to trosku opacne. Resim stejnej problem a temer jiste to letos budou UG7, 300 na gume a lepri drzeni stopy rozhodlo.

http://www.pneunet.cz/pneu/7669/goodyear-u...-15-91-T-zimni/

http://www.alu-pneu.cz/detailpneu.php?v=MI...ro=195/65%20R15

Já našel rozdíl jen 170 kaček a to zase není tolik... Potřebuju dobrý zimáky aby nezasněžilo a já nebyl namydlenej...

Naše nadmořská výška je asi 650 metrů takže sněhu bejvá dost. Asi mě nezbude než si hodit korunou...

(podotýkám že rychlostní index T mi na zimu stačí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...