Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

Publikováno

Ahojte, ake mate zatial skusenosti s tymto motorom? Nie je to poddimenzovane na vahu superbu?

  • 2 měsíce později...

to by mě taky zajímalo...protože se přestala prodávat 1.9 TDI a nahradila to tato 1.6 která má stejné výkonnostní parametry ale přece jen objem ničím nenahradíš, určitě to nebude mít takový kompres atd? jel v tom už někdo?

1,6 je od voľnobehu hodne lenivšia ako 1,9 kruťak chybí , ale 77kw vo fabii ide pekne , v supe som nešiel len v Octe a Fabii a dalo sa to , rozhodne to nie je na závodenie ... Akurát mám trošku obavy o kvalitu tohoto agregátu , treba zistiť od majiteľov či to nie je nejak extra poruchové

No co ja jsem slysel, neni to dobrej motor ani v Octavce v porovnani s puvodni 1.9. Tusim, ze chybi hlavne Nm. V Supu bych se toho bal. Zase na druhou stranu - pokud nekdo vubec do Supa uvazuje s motorem vyrazne pod 100kW, asi to zadnej zavodnik stejne nebude...

Co jsem ja slysel, moc dobrej motor to neni a je vhodnej tak na Rapida...

Už v jedničkovém Supu nabyl motor 1,9 TDI / 77kW nic moc, resp. doslova slabota. Proto byly 1,9 / 96kW oblíbené, že málo žraly a výkonově byly přijatelné na váhu SUPA. Nejde stavět rovnítko mezi Fabii, Octu a Supa!

  • 1 rok později...

Mame nejake novinky a skusenosti z pouzivania tohto motora? Zvazujem Superb Combi, Greenline 1,6TDI a rad by som vedel s cim mozem pocitat..

Dakujem

dynamika rovnaká ako moja Octavia 1,4 59kw , spotreba na dlhé trasy super ... ak jazdíš roviny a dialnice tak si zvykneš , ak jazdíš kopce tak to nekupuj lebo ťa omrzia autá ktoré sa ti budú lepiť na chrbát a čakať že máš Superba tak "pôjdeš" ...jazdí to dobre , celkom tichý chod ...

post-51372-0-25094600-1395469482_thumb.j

Upraveno od suri.

dakujem za info..

doteraz som sa vozil na chipnutej 1,2HTP, mam na nej pomaly 300 000km a bolo to v pohode.. jazdim denne asi 120km do prace a naspat a 2-3 krat do tyzdna dialnicu co mam asi 240km denne, tiez vsak po rovine.. tejto fazy sa neobavam, ale mame male dieta (3 mesiace) a pri rodinnych vyletoch s nalozenym autom sa trosku bojim, ze to bude slabsie..

Okrem toho, ako su na tom so spolahlivostou tieto motory? Rocny najazd mam asi 60 000km, ak kupim jazdenku so 150tis a za 5 rokov to bude mat 450tis, znesie takyto najazd lepsie 1,6 ci 2,0TDI? myslim zivotnost, poruchovost a podobne..

Upraveno od cretino

o 2,0  prakticky nepočuť , jediné čo odchádza možno trošku viac sú chladiče spätného vedenia , na 1,6 relatívne často vstreky a čerpadlá , ak to kúpiš v záruke nebude problém 

  • 4 týdny později...

Mám 1.9Tdi 77Kw v Superbu a v 1.6Tdi jsem jel taky , něřekl bych, že je to lenoch. 1.6Tdi možná táhne malinko hůř od spodu, ale možná se mi to jen zdá. Každopádně to auto nejede špatně... Závodník to není, ale plně dostačující a vyhovující, navíc s velice příjemnou spotřebou.... Mimochodem nevím, proč v motorech Superb II na fóru nabídku 1.9Tdi postrádám ???

:kol-32:

Upraveno od seler

Hm, asi tento motor (1.9 TDI 77 kW) v SII tady nikdo "nevychytal". Je tady o něm jen jedno jediné vlákno v obecné části sekce motor.

Znám člověka, co s ním jezdí a říkal, že chtěl tento motor kvůli chybějícímu DPF... opravdu tam nebyl?

V učební pomůcce jsou pro SII uvedeny dva motory 1.9 TDI PD - BXE (bez DPF) a BLS (s DPF).

Otázkou je, zda Superb s motorem BXE (bez DPF) byl v prodeji v ČR (resp. v EU).

Každopádně 1.9 TDI 77kW s DPF i bez něj plní EU4 - měl jsem BXE v OII.

  • 1 měsíc později...

V SII mi v nafte prijde z CR motoru 2,0 103kW jako minimum.Te 1,6 opravdu neverim.Maximalne octavii s tim.I 1,9 v SII byla uz dost slaba.V SI byla 77,85 a jeste driv 74 a 96kW a to bych rekl,ze vsechny jeli lepe nez 1,9 v SII (samo 96kw spis letela:)

  • 3 roky později...

Zdravím , tak se podělím o zkušenost z letošní dovolené. Měl jsem trochu strach když jsem naložil plný kufr a naskládali jsme se čtyři dospělí a dětská sedačka , ale v pohodě o místu netřeba psát toho je dostatek.

Ale k motoru, vůbec to nejelo špatně a spotřeba se ustálila na 4,9l dle PC.Vůbec mu nevadilo že je tak naložený . Samozřejmě je to tom trochu předvídat a včas řadit, ale to není špatně a člověk víc dává pozor a na komfortu cestování jen malinká skvrnka. Jinak pohodové svezení a spokojená dovolená.

 

 

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.