Přejít na obsah

Gumový zvuk od motoru - slyšet i z venku i ze vnitř


Yofresh

Doporučené příspěvky

Zdravíčko, mám na Vás dotaz. Ráno sem dojel do práce,vše vpohodě,po práci sem sedl do auta jel domu,po ujetí cca 1km,když sem zastavil na křižovatce a vyřadil tak mi od motoru šel strašně divný zvuk,jako když vrzáni gumy, ale dělal to motor,něco jako když prokluzuje u jiných aut klíňak,nikdy to nedělalo, dnes to udělalo dvakrát,vždy na volnoběhu nebo při rozjezdu,strašně malých otáčkach. Co to může být? Jedná se o Fabii II r.v. 2008 - 1.2htp 51kw

A když to dělalo, tak jakoby i motor ztrácel výkon jen ve chvilkách, když sem se rozjížděl. Pak to nějak přestalo a byl klid. Nikde žádná kontrolka nesvítí, mám hlavně strach abych nějak nepo..l motor :-( nezadřel nebo něco.. nevím fakt divný zvuk, najeto 85tisic a nikdy sem se s tím nesetkal

Je to slyšet v kabině auta ale i hodně venku. HELP MEEEE :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Nevím,na silentblok se mi to nezdá. To je jak když se ti nějaká řemenice začne protáčet, něco jako když byl u jiného auta volný klínový řemen a prokluzoval tak to tak pískalo divně,určitě to všichni znáte. Tak přesně takový zvuk to dělá, ale jak říkám ,jen když je moc mokro. Jinak vůbec. Proto se mi to nezda na silentblok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak silentbloky to nejsou. Takže ještě nějaké nápady,teď jak napadl sníh a roztálo to a byly ty břečky tak sem to zase zaznamenal. Asi 2x mi to udělalo po dobu cca 5 min. Pak to přestalo. Prostě mi přijde,že se tam dostane mezi ty řemenice co běží voda a než se odstředí tak to dělá ten blbý zvuk ("gumový pisklavý") Dokonce sem viděl,že je i kladka trošku mokrá. Takže co myslíte? Dělá to u všech Fabii? nebo proč jen u moji? A nebo pomohl by celý kryt pod motor? Mám tam jen ten částečný ten přední.Zbytek pod motorem nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumový zvuk nevím chlapi ale já dneska řeším problém. Při vyřazení rychlosti se začalo pod motorem ozývat šílené zvuky jako kdyby o sebe začly plechy třískat. Potom jednou při rozjezdu a pak při jízdě asi minutu. No nedalo se to poslouchat... koukl jsme pod auto, podle mě nic, nic urvaného tam není. Pak zkontroloval olej jen kdyby náhodou, ten je uplně v pořádku. A zdáálo se mi jako by to bylo něco pod motorem, prostě vepředu. Jedná se o motor 1.2 HTP 12V BZG 10/08 modelový rok 09.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to nadělá rachotu, stalo se mi to když jsme byli v 2007 na dovči v Bulharsku a vraceli se z výletu z Turecka ... na bulharské straně dělali nový povrch, takovou tu penetračku, afalt dole, navrchu kamínky ... taky mi tam jeden mrcha skočil, bylo to v takovém lesním úseku, ani živáčka, polilo mě horko jen při pomyšlení, že bych tam měl zastavit a rozebírat kolo. Naštěstí jak jsem dojížděl na takový plácek, že se na to podívám, přestalo to, kamínek vyskočil zase ven ... a ten šutrák co mi hned v zápětí spadl ze srdce :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to nadělá rachotu, stalo se mi to když jsme byli v 2007 na dovči v Bulharsku a vraceli se z výletu z Turecka ... na bulharské straně dělali nový povrch, takovou tu penetračku, afalt dole, navrchu kamínky ... taky mi tam jeden mrcha skočil, bylo to v takovém lesním úseku, ani živáčka, polilo mě horko jen při pomyšlení, že bych tam měl zastavit a rozebírat kolo. Naštěstí jak jsem dojížděl na takový plácek, že se na to podívám, přestalo to, kamínek vyskočil zase ven ... a ten šutrák co mi hned v zápětí spadl ze srdce :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem vjel do kalůže při parkování a opět jak voda šplíchla,tak hned se zase objevil "gumový" zvuk z pravé strany u spolujezdce. To je hrozný kravál,podle mě,ta voda se dostane mezi ty řemeny a pak to dělá takový kravál,ale jak tomu zabránit?

 

Ale štve mě to,pak se každý otáčí, no a navíc starý opel Astra měl řemeny taky,neměl žádný kryt pod motorem a nic podobného a voda tam se musela dostat všemi směry a nikdy jsem tohle u něj nezažil. Fakt nechápu.

Editováno: , autor: Yofresh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yofresh: a co skusti vyměnit řemen? nebo si dokup ochranný kryt pod motor, myslím ten z paketu pro špatné cesty, bude to mít i plno výhod:

1. motor se ti v zimě rychleji zahřeje

2. nebude se tolik špinit

3. neměli by ti do motorového prostoru lézt nezvaní hosté v podobě kun, už se tu řešili i kočky v motoru a jiná banda..

 

Co jsem na HTP koukal poprvé mě překvapilo jak je ten motor malý a kryt pod ním z výroby téměř žádný, proto se ten motor i rychleji špiní než větší 4válce je pod ním více místa aby se tam dostalo cokoliv..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha,tak to vyzkouším,kdyžtak pořídím ten kryt pod motor. Jinak mě to dělá jen tehdy,když se tam dostane voda,jinak ne.Takže většinou když prší mi to píská a pak po pár km jak se asi ta voda dostane pryč,tak je klid. KDyž je sucho,tak to nikdy neudělalo. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...