Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

vormen

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 646
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  4

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

222 Výborná

O uživateli vormen

 • Hodnost
  Veterán

Návštěvy profilu

2 751 zobrazení profilu
 1. vormen

  Benzin v oleji 1.2 TSI

  Takže když dám vedle sebe 10 aut s tímhle motorem a budou jezdit jen trasy ráno 6km tam a večer to samé zpět, tak by u všech měl být tenhle problém, ale realita je taková, že u všech se to neobjeví. O jednom s tímhle stylem jízdy vím a problém s přibýváním právě nemá. Asi to bude taková záhada TSi
 2. vormen

  Benzin v oleji 1.2 TSI

  A proč se to neprojevuje u všech kusů, když je to chybná konstrukce?
 3. vormen

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Myslím, že takhle to má naprostá většina uživatelů tohoto motoru od roku 2013. Akorát hrstka těch, kteří tady čtou problémy prvních ročníků, mají tyto problémy taky Mj. zkuste se podívat, jak se chovají konkurenční motory s řetězem z posledních let a zjistíte, že poslední EA111 je jeden z nejspolehlivějších.
 4. vormen

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Chovám se k motoru tak jak je napsáno výše, akorát olej už poslední dobou měním asi po 18tis., LL samozřejmě, najeto 104 a o rozvodech ani nevím a ani se nechystám je kontrolovat a vůbec řešit.
 5. vormen

  Porucha motoru pri startu 1.2 TSI - preskocene rozvody

  Za skoro 6 let a 103 tis. Km, jsem slyšel to zachrání max. 10x. Auto může stát 5 dnů a nic. Ale když pojedu krátkou trasu, kdy se olej nezahřeje, tj. 3-5 Km, tak další den tutově zarachtá. Naštěstí vždy jezdím víc než 15 na jeden start, takže ten zvuk vpodstatě neznám. Chystám se ale nechat zkontrolovat rozvody pro klid.
 6. vormen

  autobateria znacka a kapacita

  Taky mám původní baterku, takovou tu malou 39Ah, auto bude mít 6 let a před měsícem na testu ukazovala, že je ve skvělé kondici.
 7. vormen

  Bude Fabia III stacit?

  Tak ten kombík jsem přehlídl, takže to padá.
 8. vormen

  Bude Fabia III stacit?

  FIII bych nekupoval, vzal bych novou Ibizu nebo Polo, nová platforma, auto o 9cm širší, to už je o něčem jiným.
 9. vormen

  Anketa poruchovosti TSI - závady, poruchy motoru

  Takže Verva 100 je prevence? Už mám za sebou asi 6-7 nádrží na tenhle benzín a váhám, jestli ho budu brát dál. Mám rok 2013 a najeto 102 tis., zatím bez problémů s motorem i s rozvodama.
 10. vormen

  Epc + kontrolka motoru (nouzový režim)

  Mně už třeba několikrát svítila kontrolka žárovky, myslím vždy po sešlápnutí brzdy a nikdy žádná žárovka praská nebyla. Potom mně zlobil palubní počítač, kdy se položky přepínaly v náhodném pořadí, ale zapnutí světel, to zase jelo normálně. Po pár týdnech to přestalo a funguje zase normálně, takže moje auto je SW náladové. Asi 300km zpět jsem měnil v autorizáku olej a svíčky, tak si zase říkám, třeba kabel, nebo kontakt na svíčce. Tohle fakt nemám rád, čekat až to přijde, preventivně do toho hrabat ale nebudu.
 11. vormen

  Epc + kontrolka motoru (nouzový režim)

  To může být úplně všechno a to je ten problém. Není nad to, když něco totálně klekne a hned se ví co. Odpoledne kontrolka nesvítila, do servisu zatím nepojedu. Jen dotaz, něco mi říká, že na emisích nesmí být v paměti žádná závada, je to tak? Taky si říkám, jestli nemůže mít to rozsvícení souvislost s vichrem, co ráno byl. Zastavil jsem u marketu a měl jsem problém udržet vozík a dojít do obchodu. Potom jsem nasedl do auta se kterým to pěkně mávalo. Takže mě napadá možná blbost, ale co třeba nápor do sání při startu nebo tak něco.
 12. vormen

  Epc + kontrolka motoru (nouzový režim)

  Aktuálně najeto 102tis. 63kW z roku 2013. Dnes start po 4 dnech odstávky. Zcela bez problémů, ujeto 18km a pak odstávka na 15 minut. Po dalším starz zůstala svítit kontrolka EPC. Tak jsem motor vyp/zap a kontrolka už nesvítila, auto jelo dál normálně. Takže jsem zvědavej, co z toho bude. Doufám, že nebude padat do nouzáku až pojedu z práce. Posledních 5-6 nádrží jsem bral jen vervu100.
 13. vormen

  Zkušenosti z ESP

  Mně na Toledu z roku 2013, funguje v obou případech. Když je smyk nedotáčivý a auto se nemá k zatočení, zabliká kontrolka na palubce a auto jakoby se otočilo kolem svislé osy do požadovaného směru a jede kam má. Zatím jsem to naostro nepotřeboval, ale zkouším to pokud je příležitost, abych věděl, co od toho čekat.
 14. vormen

  Čekání na Rapida - koupě nového vozu

  samozřejmě nesrovnávám HTP a TSi, ale obecně motor se 3 a 4 válcema. A taky netvrdím, že ten litr špatně jede. Jenže ten projev motoru co má o válec míň je prostě hnus. Když do toho sedneš po přechodu z normálního auta, tak máš pocit, že se to nepohne z místa. Určitě se dá zvyknout na to, že po sešlápnutí plynu můžeš vypít kafe než se to rozjede, ale na tohle si zvykat fakt nehodlám. Motor má mít z principu minimálně 4 válce, to je nezpochybnitelný fakt. Ví to moc dobře i automobilka a tenhle paskvil je nucena dávat víceméně z donucení. Ono když není jiná volba, tak si ho stejně koupit musíte a těžko ho budete pomlouvat. Rád bych tady byl ale za 6 let, až tenhle trend pomine a sám výrobce přizná, že tenhle motor byl omyl, jak ti nynější vychvalovači budou protahovat ry.áky
 15. vormen

  Čekání na Rapida - koupě nového vozu

  když jsem kupoval aktuální auto s motorem 1.2TSi, přecházel jsem z předchozích aut co měly 2x HTP a zařekl jsem se, že auto se třema válcema už nikdy. Ten litr bych nechtěl ani zadarmo, raději počkám na novější modely s 1.5TSi.
×