Jump to content

vormen

Uživatel
 • Content Count

  1,658
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

vormen last won the day on October 5 2013

vormen had the most liked content!

Community Reputation

230 Excellent

About vormen

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

2,910 profile views
 1. vormen

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Mám ročník 2013, původní rozvody a najeto 110tis. Rachtá to akorát po kratší trase, když se nezahraje olej a to jen občas. Za mě spokojenost.
 2. vormen

  Vzadu Bubny/kotouče, proč?

  To je teda katastrofa. Nedávno jsem měnil po 6letech a 100tis. a oproti tomuhle vypadaly ty moje jako funglovky z fabriky.
 3. Nedávno jsem o tomhle mluvil s technikem v autorizáku a říkal, že je tam špatnej celej ten stabilizátor a je potřeba ho vyměnit. Že se napřed měnily jen gumy, ale to pomohlo na chvilku a pak se začal dávat v rámci záruky novej stabilizátor a je ticho. Já jsem jezdil bohužel do špatnýho servisu, takže vržu dál.
 4. Letní a zimní, značky podle toho, co kde zrovna je. Používám ale rozmrazovač na sklo a to hodně.
 5. Mám auto 6 let, originál stěrače vydržely rok a potom jsem dal Bosch a mám je tam pořaád. Teď budu ale měnit za originální. Zarazila mě ale koroze ramen, máte taky někdo?
 6. vormen

  Benzin v oleji 1.2 TSI

  Takže když dám vedle sebe 10 aut s tímhle motorem a budou jezdit jen trasy ráno 6km tam a večer to samé zpět, tak by u všech měl být tenhle problém, ale realita je taková, že u všech se to neobjeví. O jednom s tímhle stylem jízdy vím a problém s přibýváním právě nemá. Asi to bude taková záhada TSi
 7. vormen

  Benzin v oleji 1.2 TSI

  A proč se to neprojevuje u všech kusů, když je to chybná konstrukce?
 8. vormen

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Myslím, že takhle to má naprostá většina uživatelů tohoto motoru od roku 2013. Akorát hrstka těch, kteří tady čtou problémy prvních ročníků, mají tyto problémy taky Mj. zkuste se podívat, jak se chovají konkurenční motory s řetězem z posledních let a zjistíte, že poslední EA111 je jeden z nejspolehlivějších.
 9. vormen

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Chovám se k motoru tak jak je napsáno výše, akorát olej už poslední dobou měním asi po 18tis., LL samozřejmě, najeto 104 a o rozvodech ani nevím a ani se nechystám je kontrolovat a vůbec řešit.
 10. Za skoro 6 let a 103 tis. Km, jsem slyšel to zachrání max. 10x. Auto může stát 5 dnů a nic. Ale když pojedu krátkou trasu, kdy se olej nezahřeje, tj. 3-5 Km, tak další den tutově zarachtá. Naštěstí vždy jezdím víc než 15 na jeden start, takže ten zvuk vpodstatě neznám. Chystám se ale nechat zkontrolovat rozvody pro klid.
 11. vormen

  autobateria znacka a kapacita

  Taky mám původní baterku, takovou tu malou 39Ah, auto bude mít 6 let a před měsícem na testu ukazovala, že je ve skvělé kondici.
 12. vormen

  Bude Fabia III stacit?

  Tak ten kombík jsem přehlídl, takže to padá.
 13. vormen

  Bude Fabia III stacit?

  FIII bych nekupoval, vzal bych novou Ibizu nebo Polo, nová platforma, auto o 9cm širší, to už je o něčem jiným.
 14. Takže Verva 100 je prevence? Už mám za sebou asi 6-7 nádrží na tenhle benzín a váhám, jestli ho budu brát dál. Mám rok 2013 a najeto 102 tis., zatím bez problémů s motorem i s rozvodama.
 15. vormen

  Epc + kontrolka motoru (nouzový režim)

  Mně už třeba několikrát svítila kontrolka žárovky, myslím vždy po sešlápnutí brzdy a nikdy žádná žárovka praská nebyla. Potom mně zlobil palubní počítač, kdy se položky přepínaly v náhodném pořadí, ale zapnutí světel, to zase jelo normálně. Po pár týdnech to přestalo a funguje zase normálně, takže moje auto je SW náladové. Asi 300km zpět jsem měnil v autorizáku olej a svíčky, tak si zase říkám, třeba kabel, nebo kontakt na svíčce. Tohle fakt nemám rád, čekat až to přijde, preventivně do toho hrabat ale nebudu.
×