Přejít na obsah

Napadl sníh,zkušenosti v zimě,jak drží na cestách?


Yofresh

Doporučené příspěvky

Víš jak se to říká, důvěřuj, ale prověřuj. Čili si v tý kejdě co je venku o víkendu lehnu pod auto a jak tam neuvidim kardanku, myslim že budou mít hoši co vysvětlovat. Ono nejde o to že by podělali jenom nás, ale myslim že ve firmě to neni jediná škodovka co tam jezdí, takže bych se ani nedivil kdyby to nebylo poprvé. Ale co, velký firmy se přece oj*bávat můžou, ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak byla teď ta první sněhová přeháňka (u nás asi 15cm sněhu), tak i když sice oba na letních, ale neměl jsem s fabií šanci. I když je to jenom blbej haldex, furt to funguje a na tom autě je to dost znát...

A to je ta síla toho, když člověk něčemu věří. :D Teď když se dozví, že to není 4x4, tak bude klouzat v každé zatáčce. :)

Jinak ano, Superb I nikdy nebyl 4x4, překvapilo mě to, měl jsem Passata a ten s motorem 2,8 V6 jinak než 4x4 (Torsen) nebyl, Superb ano.

Tady je tabulka motorů a hnaných náprav - http://www.autorevue.cz/skoda-superb-28-v6-to-nejlepsi-kompaktni-test_3/ch-20167#articleStart .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem toho tady četl habaděj, někdy k pláči, někdy k zasmání! Ale obhajovat takovou hloupost, když při prověřování může ihned (študent) použít "googl", tak to už je opravdu na pováženu "zda vyměnit doktora, či jej požádat o jiné prášky na hlavu"! :kol-44::kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pardón, páni vševědoucí, ale vsadim se že i vy nevíte úplně všechno a někdy se holt člověk sekne. Já se tu s nikým do krve nehádal. Holt zrovna superby mě zas tak nezajímají. Přišlo mi ale celkem reálné že tam ta čtyřkola je, na tu dobu nejvyšší a nejlépe vybavený model. A když se dávala i do oktávek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

zjistil jsem, že Fabia drží na zasněžené a zledovatělé vozovce lépe než třeba Felicia, s Fabii můžu jet klidně i vyšší rychlostí a nemá žádnou tendenci ke smyku, naopak s Felicií musím jezdit nižší rychlostí, jinak hrozí nebezpečí smyku. Geometrie je u obou aut dobrá, u obou aut jsou samozřejmě všechny 4 pneumatiky zimní. Čím to může být, že ta Felicie má na zasněžené vozovce vyšší tendenci ke smyku než Fabia? Je to její vlastnost nebo je na autě nějaká závada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta Fabia, se kterou jsem jezdil, je 1,4 MPi a neměla žádnou pomocnou elektroniku podvozku a oproti Felicii combi 1,6 MPi je asi o 55 kg těžší, takže to není zas takový rozdíl. Může to být třeba tím, že Felicie může mít horší tlumiče? Konstrukce podvozku hraje i v tomto případě roli? Myslel jsem, že konstrukce podvozku má vliv hlavně na náklon v zatáčkách. Máte někdo s Felicií podobné zkušenosti při jízdě na zasněžené vozovce? Také má vaše Felicie na zasněžené vozovce tendenci jít do smyku v porovnání s jinými auty? Docela mě štve, když vidím, že někdo jede na sněhu vyšší rychlostí bez problémů a já musím jet o dost pomaleji a i tak má Felicie tendenci jít do smyku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, nelze porovnat. Až tam budou stejné gumy, a za stejných podmínek vyzkoušet. Já mám třeba zkušenost , že mi favorit seděl v zimě líp než tet roomster, ale je to furt jenom dohad, gumy jsem tam stejné neměl, tudíž to nemůžu objektivně posoudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voice - napsal jsi sice další důvod ohledně stejných pneumatik ale pořád je tady to nejdůležitější, že nemůže porovnávat úplně jiná auta.

To jsou otázky vhodné do školy do 1. třídy.

Zkuste mi vysvětlit, proč jablko chutná jinak než hruška, když oboje je ovoce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to HOOOODNĚ o gumách - na formanu jsem měl jakýsi protektory Obnova 165/70 R13 a nebyl problém ho v zimě otočit tak, že udělal "hodiny i s kyvadlem a kukačkou" = o 360°dokola. O šáde ani nemluvím, tam se šlo točit na plynu dokola jak kolotoč.

Na Drobkovi mám aktuálně Vredesteiny SnowTrac 3 195/55 R15 a mám problém ho i na ručku "urvat" o 180°....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...