Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahojte chlapci mam otazocku mozno pre niekoho blbu mozno nie... chcem sa opytat ohladom vytacania motora .... napriklad pri predchadzani...(samozrejme zahriaty na prevadzkovu teplotu) do kolko max tocite motor ?? ja ho tocim do 4000 - 4200 ot ... nieje to vela ? samozrejme vytacam ho len v tedy ked potrebujem co najskor predist pomalsie vozidlo alebo vozidla... Pretoze mam pocit ze do tych spominanych otacok ten motor taha super a akonahle prekroci limit 4000 ot uz ten vykon klesa a samozrejme uz to nema vyznam tocit viac ... diki a prosim nehnevajte sa za moju blbu otazku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2,5 TDi má jinou charakteristiku.Je tam tzv.turboefekt takže když to porovnáš s 1,9TDi tak ta jede lépe.JInak těch 4000 ot je ideální.Ale i tak se bát nemusíš protože tam je omezovač takže to nepřetočíš.Ideálně to poznáš když budeš předjíždět na trojku.Zátah jako prase ale najednou pokles tzn že ses dostal do max oráček a zasáhl omezovač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice automat ale když chci předjet tak si ručně podřadím až na 3 a šlápnu na plyn. Ale podle zkušeností co mám a jezdil jsem s XYZ autama tak jsem při předjíždění nikdy nekoukal na otáčkoměr ale na cestu. A to tady nepíšu o autech co ani otáčkoměr neměli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně vytočit, ten motor je na to stavěný. Naopak pod 2tis nejezdit, to auto potřebuje být furt v zátahu, jakmile se netočí turbo, za nějaký čas odejde. V praxi na šestistupňovém manuálu se šestka řadí defakto jen na dálnici, resp. pod 90km/hod to nemá cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sup1 aj tak robim 6 stupen hadzem ked mam asi 100km/h- 110 km/h ale podla mna je ta 6tka dost silna na dialnici je to auto pan ... ked zoslapnem na 6tke na podlahu je to normalne citit ze auto ma tah ... je to skvely pocit na fabii som necitil nic ... ked som hodil 5 ku a zoslapol som a .... ono nic.... ale zas je to 6 V to je jasne ... a iny obsah .. ja som strasne spokojny s vykonom a chodom toho motora...... :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To děláš dobře, pokud měníš pravidelně olej, není se čeho bát, točot točit točit. Jsem vychovaný z BMW 7 E32 a po hodně přemýšlení zvýtězil Sup, hlavně kvůli penězům a že je to československo německé auto, takže levné díly a velmi kvalitní vůz. Je to ta nejlepší volba pro toho, kdo chce mít tuzemské kvalitní, pohodlné, levné a rychlé auto. Motor vyniikající, zpracování interieru vynikajícící, hlavně prostě kvůli penězům, i když jsem velmi náročný na kvalitu auta, se Supem jsem spokojen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já měnil olej hned po koupi tak nemam vubec strach to vytočit vim co v autě mám :-) a necham na něm najet pouze 10 tisic a asi sundam vanu a vyčistim saci koš pro zichr a dam hned novej olej... pak už se to fakt muže přidřit nebo něco když tomu člověk bude ze startu davat plny knedlík :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...