Přejít na obsah

Koupě nové OIII - výbava, motor, atd.


rsrsrs

Doporučené příspěvky

Zajdi si půjčit 1.2 81kw a uvidíš ze to jede velmi dobře. Jak někdo muže napsat že by to nechtěl ani ve Fabii? Přitom je to velmi dobrý motor a 0-100 má za 9.5. A 200 taky jede u mě na 7st točí jen 4200 při 200. Jezdim hodně dálky spotřeba do 6L jo a za půl roku sem najel 25tis km. Takže trochu hodnotit mužů. Klidne bych jsi ho do Oktavky koupil. Navíc O3 s 1.2 ti moc neváží tak dynamika bude dobra

Dobre, s tou Fabii jsem to mozna prehnal, nicmene na Octavii je ten motor opravdu nic moc (jel jsem s tim, takze vim, o cem mluvim), o to vice, kdyz jedes ve vice lidech a nedejboze s nejakou bagazi.

Btw. ty mluvis o DSG verzi, coz je dost zasadni rozdil, jak z pohledu dynamiky, tak spotreby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO visor33

AD 1.2 Však se podívej do sekce OIII/motor/1.2 TSI a uvidíš, Dle zkušeností to není žádná raketa ale jezdí to pěkně, pro tříčlenou rodinu + pes dynamicky v rámci povolených limitů dostačuje, kam zatočíš tam to jede, ticho, prosotr i vzadu, nízké ručení to jo. Ale na mě už docela hodně negativ, (spotřeba oleje, šplouchá nádž, rachtání přestavníku, různé pazvuky, které jsou "v pořádku" teď asi praskla hlava,...znovu bych to nekupoval..., zlatá O1 AHF, ještě že jsem ji neprodal, alespoň mám teď čím :kol-135:

Editováno: , autor: kubste
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre, s tou Fabii jsem to mozna prehnal, nicmene na Octavii je ten motor opravdu nic moc (jel jsem s tim, takze vim, o cem mluvim), o to vice, kdyz jedes ve vice lidech a nedejboze s nejakou bagazi.

Btw. ty mluvis o DSG verzi, coz je dost zasadni rozdil, jak z pohledu dynamiky, tak spotreby.

Nemyslím, že máš pravdu. Jelikož jsem řešil to samé, půjčil jsem si 1,2 tsi 81Kw na tři dny a projel všechny trasy které běžně jezdím, včetně dálnice. Motor mě velmi překvapil. Jede velice dobře, s dynamikou neměl problém, dokonce jsme jeli ve čtyřech lidech a plně naloženým kufrem. Po městě a okrskách jede líp než moje 1,9 tdi 66 Kw, při srovnání byl pouze horší při rozjetí z 80 km rychlosti zpět na 140 km rychlost na dálnici. Tam to trvalo o něco déle, nicméně při použití tempomatu to bylo lepší (nevím proč!).

Preferuji stejnou jízdu jako visor33, takže můžu jenom doporučit.

Za tři dny jsem ujel 1200 Km s průměrnou spotřebou 6,1 litrů a nájezdem 50% dálnice 20% okrsky a 30% město.

Doufám, že jsem visor33 trochu pomohl v rozhodování :kol-28:

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom k tomu dodám, že jsem měl půjčenou i 1,4 tsi a porovnání s 1,2 tsi je takové, že jsem nakonec objednal 1,2 tsi. Ve městě je s 1,2 tsi větší zábava, jedině kde byla 1,4 tsi o dost lepší byla dálnice. Tam jsem měl pocit, že jedu ve svém starém dieslu. Rozdíl v ceně při mé konfiguraci byl 46 000 Kč (protože fresh nenabízí 1,4 tsi) a to byl pro mě rozhodující faktor, protože pro moji jízdu tam opravdu velký rozdíl nebyl. Pokud někdo jezdí převážně dálnice, určitě doporučuji 1,4 tsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapem celkom tej vete, ze v meste je 1.2 vacsia zabava. Co si tym myslel? 

Ale tiez musim suhlasit, ze tie 1.2 nie su take zufale ako sa moze zdat, je pravda, ze ja som s nim jazdil iba v tolede s 63kW verziou, ale celkom ma prekvapil, ze aj so 4-mi ludmi na palube bol ochotny celkom svizne reagovat a nebolo to rozhodne utrpenie. Akurat mi na vsetkych tychto tsi-ckach vadi ta gumovost a neviem si na nu nejak zvyknut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedokážu to přesně popsat, pocitově se mi sní jezdilo ve městě líp. 1,4 tsi  má jinak převody a měl jsem pocit, že se víc trápí (chce jet a já jí to nedovolím :kol-32: ) a ve městě měla 1,2 menší spotřebu cca o 0,3 l/100. Vše opravdu hodnotím pocitově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsme koupili 1.2 TSI 77 kW z programu skodaplus výbava elegance+, jako služební mám 1.6 TDI 77kW, tedy výkonově stejná motorizace. Pokud mohu porovnat tak mě u TSI velmi překvapila spotřeba, auto jsme kupovali v Praze cesta zpět po dálnici s průměrem 5.8 je skvělá v autě jsme jeli dva dospělí + malej + letní kola v kufru, další věc je řazení, pocitově mi u TSI přijde i lepší převodovka - tak nějak tam ty kvalty jdou lehčeji, Co se týká pružného zrychlení je na tom asi lépe nafta - vyšší krouťák a samozřejmě jiný zvukový projev motoru, co jsem nepochopil, proč TSI nemám "deku" na kapotu?

 

Zkušenosti s programem skodaplus jsou OK, dá se bavit i o ceně, vozidlo bylo opticky v perfektním stavu (podle el. servisky byly řešeny dvě závady výměnou - lampička v int. a ostřikovače světel - nezajížděly), najeto 19 tis. km, r.v. 12/2014, nabídku na webu jsem sledoval asi 3 měsíce, dvě auta mi vyfoukli před nosem ( i po dohodě s prodejcem, že se přijdeme podívat) asi je zájem veliký, původní cena nového 550 tis, po jednání na místě pod 400 tis.

Editováno: , autor: orientacni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak řeknu svůj důvod, proč jsem se rozhodl pro 1,2 TSI. Vyhodnotil jsem si, jaké jezdím převážně trasy a v jakém zatížení. Nyní mi vychází 60% město, 37% silnice, zbytek dálnice, roční nájezd 20k. Jezdíme max. tři dospělí. Jsem klidný, předvídavý řidič, tak se tedy hodnotím já ;). Před objednávkou jsem různé motorizace nezkoušel, do nafty bych nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tím hlavním důvodem byl "magický trojúhelník" - výbava, cena, užitná hodnota :), jinak ve stejné výbavě (abych nemusel dělat kompromisy) tak 1.6 TDI nebo 1.4. TSI vychází tak o 40-50 tis. víc.

Auto je jako druhé v rodině, vesměs jezdí příměstský provoz, ale přesto jsme měli základní kritéria na výbavu:

-xenony

-aut.klima

-vyhřívané sedačky

-park.senzory

-HF BT

-benzín (nájezd  7-10tis. ročně, nafta riziko DPF, nižší cena při prodeji s ohledem na to co se teď děje-emise apod...)

-nevadí skladovka/předváděčka

-max cena 400tis.

tož tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak konečně jsem se rozhoupal a mám objednáno :) Octavia 3 v barvě modrá Denim, motor 1,4 TSI 110 kW, výbava STYLE, navíc jen litá kola Denom 17", Bi- xenonové světlomety s paketem LIGHT ASIST s  DAY LIGHT a gumový koberec do kufru.

Termín dodání začátek května :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně jsem se rozhoupal a mám objednáno :) Octavia 3 v barvě modrá Denim, motor 1,4 TSI 110 kW, výbava STYLE, navíc jen litá kola Denom 17", Bi- xenonové světlomety s paketem LIGHT ASIST s  DAY LIGHT a gumový koberec do kufru.

Termín dodání začátek května :(

Pěkná barva, dnes jsem ji "potkal" po cestě do práce a naživo vypadá o dost líp než na fotkách!

Přeji ať čekání rychle uteče (mně objednávali v říjnu a termín mám duben :((, snad to bude už v březnu, FoFo sice není špatné auto (jízdní vlastnosti), leč proti Octě dost nepraktické - pro člověka s dvěmi malými dětmi obzvlášť :) ...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro 4r3 :) chtěl jsem původně barvu modrou Race, ale je ji už plno a tak si říkám, že by černá barva :) nakonec jsem z ní měl strach :D No stříbrná byla do teď a tak jsem dal tu modrou Denim viděl jsem ji naživo přesně v mé konfiguraci a líbí se mě čím dál víc :D

Jinak děkuji a držím palce aby jsi se ji už brzo dočkal třeba i dříve než v březnu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DEZENT: U mně jsou na stupních vítězů cca v tomto pořadí: modrá race, modrá denim a (mimo jiné z praktického hlediska - viditelnost špíny) stříbrná brilliance (tu máme navíc v car policy:D ). Černou bych nebral, bál bych se, jak to bude v létě, klimošku pouštím ve výjímečných případech, když už není zbytí ...

Ještě dotaz - co že sis nepřibral nějaký Style plus paket? když odečtu cenu za 17" Denomy, které sis tam dal, tak rozdíl vychází už "jen" na 12.300 ...

Editováno: , autor: 4r3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...