Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Clinte, většinou se s Tvými názory shoduji, nebo mi nevadí, ale tohle prostě nejde takhle dělat. To je jako kdybych Vás pozval k nám a jeli jsme v hlavní špičce co to půjde a chtěl z toho dělat nějaké závěry, pak my v TDi bychom byli někde na 7,5 a vy s TSi možná na 9 litrech... tohle jsou prostě úplně jiný motory, každej se hodí jinam a pro někoho jiného. Jeden řidič jezdí jedním stylem a sedne mu víc TDi a někdo jezdí zase jinak a sedne mu TSi. Kdyby ty motory v TDi byly tak špatné a pozadu oproti TSi, asi by se jich tolik neprodávalo, nemyslíš?

 

Test na dálnici kdy pojedeš v koloně je i tak nesmyslný, protože kdo pojede na konci, bude mít nejmenší odpor vzduchu a ten první bude hodně odporem ovlivněn...nikdy nenastolíš stejné podmínky a jasně hovoří pouze testy na brzdách a stačí se podívat na spotřeby udané výrobcem, tam ty rozdíly vidíš jasně a v reálu by tomu za absolutně stejných podmínek bylo velice podobně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo: Právě proto mě udivují ty nízké spotřeby udávanými uživateli. Papírově je tam rozdíl cca 1,5 litru - Tak ho vidím reálně i já. Proto se s názory těch lidí, co jim to žere 4 litry neztotožňuji. Sám vidím, jakého rozdílu jsem dosáhl, proč mi tedy ostatní vštěpují takové nesmysly....I já s 1,8 dovedu jezdit za 6 litrů....ale s jízdou to pak nemá nic společného. (viz. ta eko jízda ,nebo ekorun, či jak se to jmenuje, však Pawouk určitě také tak stnadrtně nejezdí, jen zkusil co je reálné)

Prostě jestli mi taky někdo tvrdí, že jede ustáleně ve 170-180 s TDI za šest, tak to považuji za naprostou hovadinu. To sorry, když s TSI jsem tam za devět (a možná víc)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, souhlas, že okresky člověk s TDI ušetří, i já jsem projel s TDI Alpy za pár korun se spotřebou kolem 5-5,5 litru. Jenže tvrdit, že při 180 na dálnici to žere 6 je blbost prostě. Ta nafta tam prostě téct musí, to je fyzika. Přesně jak píše pawouk, při tempomatu už ovlivníš prdlajs. Proto mě zajímá ten rozdíl na dálnici, nejen proto, že sám jezdím 90% procent dálnice, ale proto, že podmínky jsou vyrovnané a řada z nás po dálnici těch 140-150 jezdí. Čili navodit reálné podmínky a shodné pro obě motorizace a měl by se ukázat reálný rozdíl ve spotřebě.

 

Pokud bych ušetřil při mém dálničním nájezdu a způsobu jízdy dva tisíce a více měsíčně na palivu, už bych o TDI vážně přemýšlel, to se přiznám. Protože to vyváží i dražší pojistku a nějaké ty zimní aditiva. Ušetřené peníze mohu dát mladému třeba na nové boty. Ale takový rozdíl jsem nikdy nedosáhl.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady pro klinta, moje bejvalá ještě seriová 2.0 TDI CR CFHC 103KW(naměřeno na brzdě 104kw) Na 100% sem tankoval disel verva od benzíny. od sazka arény po konec D11 které končí v polích u HK. tempomat na 180, ovšem někdy musíš zabrzdit atd... myslím dobrej čas od sazka arény ;)

průměrná rychlost odpovídá, protože ze sazka arény to chvíli trvá popojížděním na černák a pak je už volněji na D11..

IMG_20130801_235420.jpg

IMG_20130801_235416.jpg

IMG_20130801_235410.jpg

IMG_20130801_235400.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

začátek někde u HK na pasáž EGAP.

od václávku (pasáž egap) na konec D11, jel sem tempomat 140...

https://lh4.googleusercontent.com/-fTOS69o_ga0/UcMElohNV5I/AAAAAAAAK3Y/gVdCRmNgJd8/w1108-h831-no/IMG_20130620_145713.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-t_1-7KTcONs/UcMEpLQA8vI/AAAAAAAAK3k/YyrbS-BL2Nc/w1108-h831-no/IMG_20130620_145720.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-iLUSG6p5BAg/UcMDw-8XD_I/AAAAAAAAK3M/-xcmvAqhE2E/w1108-h831-no/IMG_20130620_145726.jpg

 

 

máš to tady černé na bílém, maxidotu mě ukazoval +- 0,1 litru dobře, korigoval sem si ho přes diagnostiku... opravdu spotřeba a po čipu na 144kw to i slušně jelo, škoda toho auta.

 

 

tohle máš moje 1.8 TSI zpátky z krušovic ;)

https://lh6.googleusercontent.com/-4c3DN6amzcE/UtsKrYxKXFI/AAAAAAAANmk/_wodnjXMwqU/w972-h730-no/IMG_20140119_001233-MOTION.gif

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mmno kdybych nejel, tak takovou průměrnou rychlost nemáš ani čas, protože po koncertě celkem jedeš v koloně ze sazka arény....

opravdu mě nikdy nenapadlo resetovat počítadlo na záčátku dálnice a na konci, bohužel no...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chápeme asi všichni, ale je to srovnání o ničemu... Nafta mi na dálnici teče taky plným hrdlem, to je snad normální a za 6l při 180km/h nedám ani náhodou, mám tam z Prahy do Plzně, 140km/h takřka celou cestu a jedu za 7-7,3 podle provozu... a míň ani howno a c CRkem to bude sice o něco méně, ale na 6l při 180km/h to rozhodně nebude, možná tak nějaká povedená trasa s pozvolným klesáním po trase... jinak si to nedokážu vysvětlit...

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...