Přejít na obsah

Problém s alarmem


janza

Doporučené příspěvky

Řeknu ti to takhle.....

 

Otevřu ( prostě je nějak otevřu nebudu řikat jak stačí 5sekund ) vyrvu krytku pojistek a vyndam ti pojistku toho alarmu a tradááá a alarm celkove houkal 7 vteřin :-)

prostě origo je shit .... Doufam, že jsem ti to vysvětlil dobře o řádek výše proč je k hovnu a už to chápeš :-)

 

Jinak tajný vypínač je fajn :-) Snad ho máš dobře umístěnej :-)

No myslím, že to mám dobře umístněné, ale psát to tady nebudu :-)

Rozumím ti s tím origo alarmem, zeptám se tedy jinak, originální alarm je samostaná jednotka, která jde vyndat a zapojit něco jiného ? Neovlivní to potom funkci DO, zamykání, ovládání oken pomocí DO ?

Pokud je to ok, prosím o doporučení, jakým alarmem to nahradit ? Spolupracuje pak nový alarm s řídící jedntkou nějak ?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová alarm nema nic společneho se starým alarmem oba dva pracuji jako samostatne jednotky ktere se neovlivňují....

 

Jinak máš alarmy ktere komunikují přes CAN-BUS sběrnici a ktere ne ... GSM alarmy ktere volaji na mobil... GPS alarmy ktere mužeš sledovat na netu přímo kde se tvá kára nachazí ....

 

Teď už to je jen otázka kolik peněz do toho chceš investovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No abych pravdu řekl, peníze investovat nechci. Chtěl bych jen vyřešit problém s houkáním :-)

 

Ještě ale přemýšlím, může se stát, že nový alarm pokud bude dostávat informace u ŘJ přes CAN BUS tak taky bude houkat ? Od nového alarmu přeci nebude natažen nový kabel k zámku pátých dveří, které by ten alarm měl hlídat...

 

Chtěl bych teda jen nahradit stávající alarm něčím jiným, abych zachoval funkci DO, pohybových čidel (ideálně i těch stávajících, jde to ?) , sirénu a imobilizér - odpojení nějaké důležité části...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však Ti poíše kolega, že bude odděleně.

A peněz to moc nestojí, mám sledovačky na sedmi autech (pořizovací cena kolem trojky+měsíční paušál 200Kč za mobilní služby v CZ) a je to vynikající věc, mimochodem, to umí absolutně všechno, např. Přesná poloha s přesností 3metry, knihy jízd, max a prům rychlosti, umí to sledovat stav palubního napětí(nabíjení),  tankování, atd atd...

post-79770-0-09298500-1380525778_thumb.j

post-79770-0-89843400-1380525785_thumb.j

post-79770-0-04874600-1380525793_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

janza. dle mého je problém v alarmu a ne v zámku.... Hold je to alarm za příplatek tuším že to bylo cca 8800,- :-D a funguje jak se mu zalíbí :-)

 

A taky taková otázka v první větě píšeš, že nechceš investovat penize jen vyřešit stávající houkání... A pak o dva řádky níže píšeš, že chceš nahradit stávající alarm něčím jiným....

 

Ti poradim pokud ti teda vadí houkání a nechceš alarm tak vyndej pojistku od alarmu a uvidis ze to daný problém vyřeší, ale nebude fungovat samozřejmě....

 

Pokud teda máš zájem investovat do alarmu nového tak tu napiš a postnu ti tu nějaké alternativy z webu co by se dalo namontovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, aby jsi tomu rozuměl, auto mám z 95 procent zaparkované na dvoře u RD, pak v práci, rovněž za plotem, riziko ukradení či vykradení nula, na těch 5 procent rizikového času mám havarijní pojistku.

To je důvod, proč nechci nijak zvlášť investovat do alarmu a v podstatě bych to ani nedělal, pokud by mne netrápilo to houkání.

Taky si myslím, že problém už bude někde v alarmu, nebo v kabelech, to je důvod, proč zvažuju, že ho vyměním, protože montovat alarm za pár tisíc vypadá jako podstatně schůdnější řešení než to, že někdo opraví stávající alarm, pokud se s tím zároveň zvýší bezpečnost, tak mi to prostě dává smysl, odpojovat alarm úplně a snižovat bezpečnost smysl nemá...

Navíc je opravdu nepříjemné, když ten alarm furt houká, sviňa jedna... :-)

 

Za trojku je to slušné číslo ten GPS alarm, sice těch 200 měsíčně se mi platit nechce, ale tak tam se dá určitě najít levnější alternativa... např zde :

http://www.o2.cz/osobni/forum/?forum_id=25&topic_id=3232

 

takže ano, prosím o alternativy, díky.

 

Origo alarm se musí deaktovovat přes VAG, nebo je jednodušší cesta ? (to vyndání pojistek ?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš nej kvalitu co může být....

 

http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/gsm-a-gps-alarmy/autoalarm-ca-1803-bt-athos.html

 

SIM karta tam je ale nežere to kredit ta slouži jen jako GSM upoutání tve pozornosti ze se s autem neco deje.....

GPS modul kterej nonstop sleduje kde auto je ( pomoci web orzhrani sleduje káru kdekoliv je signál GPS... čili pozemní garáže tabu )

 

Tady máš levnější variantu bez GPS jen GSM

 

http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/gsm-a-gps-alarmy/gsm-autoalarm-keetec-t-gsm-can.html

 

funguje stejně upozorňuje na mobil dá se doplnit dalšimi čidly např... náklon vozu ( kradeni kol ) otřes ( chůze po autě ) infra čidla ( hlidani vnitřního prostoru )

 

A tady máš tu nejlevnější variantu bez GSM a bez GPS čistě jen auto ....

 

http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/na-puvodni-dalkove-ovladani/autoalarm-keetec-ts-can.html

 

ve schématu bude blokace motoru určit po zamknutí atd... to same zas .. čidla přidavna neni problem....

 

 

 

Skus si to pročíst vše a uvidíš :-) Všechyn tyto alarmy jde zapojit tak ze nepotrebujes jejich ovladač stačí ti origo ovladač od vozu...

Editováno: , autor: Airman64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Prosím, než se mi podaří dojet do servisu s montáží novho alarmu, poradí mi někdo jak lze dočasně deaktivovat alarm ? Nedá se třeba vytáhnout pojistka aby zamykání a DO fungovalo a alarm byl off ?

A případně někdo na jižní moravě na montáž obyč neorigo alarmu ? Radši bych dal vydělat někomu odsud...

Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte. Mám taký problém. Nefungujú mi ultrazvukové čidlá nad zadnými dverami. Nereagujú na pohyb. Chcel som ich skontrolovať cez VAG, ale ten mi nevedel nájsť RJ hlídaní vnitřního prostoru. Keď som sa chcel spojiť s touto RJ, vypísalo mi, že tam nie je. Viete mi povedať, kde ju mám fyzicky hladať v aute aby som ju skontroloval, poťažme premeral kontakty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...